Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu lubelskiego przystąpiło wczoraj do XVIII finału konkursu „Jestem Bezpieczny”. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą podczas rozwiązywania testu, ale także zaprezentować przygotowany plakat o bezpieczeństwie. I miejsce, a tym samym udział w wojewódzkim finale tego konkursu zajęła Szkoła Podstawowa w Osmolicach Pierwszych.

W konkursie „Jestem Bezpieczny”, który odbył się wczoraj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wzięli udział  uczniowie klas IV – VI  z 11 szkół podstawowych z miasta Lublina i powiatu lubelskiego.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się nie tylko wiedzą prewencyjną. Ocenie podlegały również przygotowane plakaty dotyczące tematyki bezpieczeństwa. Poziom jaki prezentowali uczniowie, był bardzo wysoki.

W końcu nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców.

I miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa w Osmolicach, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie, zaś III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie otrzymali wyróżnienie za przygotowany plakat, natomiast wyróżnienie za najlepszą prezentację przypadło zwycięzcom wczorajszego konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczył osobiście I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie  mł. insp. Paweł Paździor, Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Lublinie, z-ca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin oraz przedstawiciel KRUS-u i WORD-u.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował jak co roku Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin oraz KRUS w Lublinie. Ponadto firmy: Lubella, EUROPIEK jak również Pszczółka przekazały dla dzieci swoje produkty, które umiliły czas trwania konkursu.

Dzisiaj nikt nie czuł się przegrany, bowiem dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano atrakcyjne upominki. Wszyscy obecni ponadto otrzymali elementy odblaskowe przekazane przez WORD w Lublinie oraz PGE Dystrybucja S.A.

Ponadto dzięki współpracy z PGE uczestnicy konkursu obejrzeli  przedstawienie pt. „Jak Psik i Bzik zostali oświeceni” realizowany przez Fundację PGE. Bohaterowie przedstawienia to dwaj niesforni chłopcy Psik i Bzik, którzy przez swoją nieuwagę mogli wpaść w poważne kłopoty. Na szczęście nad ich bezpieczeństwem czuwa wróżka, która wyjaśnia chłopcom, że ich postępowanie jest niewłaściwe. W ten sposób młodzi widzowie mają okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy zachować się w takich sytuacjach, a także jak oszczędzać energię elektryczną.

Laureaci I miejsca wezmą udział w wojewódzkim finale konkursu.

K.K.