Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Wczoraj w Sali Konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem odbyły się konsultacje społeczne pod nazwą „POLICJA BLIŻEJ SPOŁECZEŃSTWA - przywrócenie Posterunku Policji w Wysokiem”. Udział w nich wzięli Wójtowie Gmin Wysokie oraz Zakrzew, Przewodniczący oraz Radni Rad Gmin Wysokie i Zakrzew, sołtysi wsi, mieszkańcy, jak również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Komendantem Komisariatu Policji w Bychawie na czele.

Wczoraj o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem przy ul. Rynek Jabłonowskich 3, odbyły się konsultacje społeczne pod nazwą „POLICJA BLIŻEJ SPOŁECZEŃSTWA - przywrócenie Posterunku Policji w Wysokiem”. Zostali na nie zaproszeni Wójtowie Gmin Wysokie oraz Zakrzew, Przewodniczący oraz Radni Rad Gmin Wysokie i Zakrzew, sołtysi wsi, mieszkańcy, jak również przedstawiciele Policji: Komendant Komisariatu Policji w Bychawie i policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Tematem przewodnim konsultacji społecznych było rozpatrzenie wniosku Wójta Gminy Wysokie o przywrócenie Posterunku Policji w Wysokiem. Zgromadzona na konsultacjach społeczność oraz przedstawiciele lokalnego samorządu jednogłośnie poparli powyższy wniosek oraz zaakceptowali celowość reaktywacji posterunku.

Ponadto podczas spotkania omówiona została charakterystyka bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Wysokie. Policjanci promowali również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację „Moja Komenda” zachęcając zebranych gości do korzystania z tych nowoczesnych narzędzi.

K.K.