Eskapada zaprasza do orkiestry dętej z muzyką Roztocza i Lubelszczyzny

Marzysz o muzycznej przygodzie, która połączy tradycję z nowoczesnością? W Lublinie rusza wyjątkowy projekt, który pozwoli odkryć bogactwo regionalnych dźwięków i dołączyć do orkiestry dętej! To szansa dla wszystkich od początkujących po zaawansowanych muzyków.
- Lublin zaprasza do wspólnego grania w nowej orkiestrze dętej
- Letnie próby i warsztaty na Roztoczu czekają na uczestników
Lublin zaprasza do wspólnego grania w nowej orkiestrze dętej
Centrum Kultury w Lublinie otwiera drzwi dla miłośników muzyki dętej, którzy chcą wzbogacić swoje umiejętności i zanurzyć się w lokalnej tradycji. Tworzona właśnie orkiestra skupi się na repertuarze inspirowanym polskimi tańcami ludowymi polkami, oberkami czy marszami, które od lat rozbrzmiewają na Lubelszczyźnie i Roztoczu.
Projekt jest skierowany zarówno do osób stawiających pierwsze kroki na instrumentach dętych, jak i tych, którzy już potrafią grać i pragną poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Ważne jest, aby młodsi uczestnicy pojawili się na pierwszym spotkaniu wraz z opiekunem prawnym.
Letnie próby i warsztaty na Roztoczu czekają na uczestników
Próby orkiestry będą odbywać się regularnie od czerwca do sierpnia pod czujnym okiem Marcina Kabata” Kowalczuka oraz Filipa Majerowskiego, a także przy wsparciu Eweliny Prokopiuk. To doskonała okazja, by nauczyć się gry zespołowej i zgłębić tajniki muzyki tradycyjnej naszego regionu.
Dodatkowo uczestnicy wybiorą się na wyjazd integracyjno-warsztatowy na malownicze Roztocze, gdzie wspólnie z lokalnymi orkiestrami będą mogli wymieniać doświadczenia i rozwijać swoje umiejętności podczas intensywnych sesji muzykowania.
Finałem projektu będzie koncert podczas I Przeglądu Tradycyjnych Orkiestr Dętych ESKAPADA”, który odbędzie się we wrześniu w Lublinie. To wydarzenie zapowiada się jako prawdziwe święto muzyki ludowej i świetna okazja do zaprezentowania efektów wspólnej pracy.
Całość przedsięwzięcia została wsparta finansowo przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2025”.
Autor: krystian