3 grudnia w Lublinie odbędzie się seminarium „Sieciowanie – Edukacja – Kultura”, które stanowi część projektu CreArt 3.0. To wydarzenie ma na celu wzmacnianie współpracy między różnymi instytucjami i osobami zaangażowanymi w edukację kulturalną. Warto przyjrzeć się bliżej, co przyniesie to seminarium dla lokalnej społeczności.
- Wzmacnianie edukacji kulturalnej w Lublinie
- Dobre praktyki i przyszłość edukacji kulturalnej
- Wsparcie dla placówek oświatowych i uczestników seminarium
Wzmacnianie edukacji kulturalnej w Lublinie
Seminarium „Sieciowanie – Edukacja – Kultura” jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pomysłów między przedstawicielami różnych środowisk edukacyjnych w Lublinie. Udział w nim mogą zgłaszać zarówno słuchacze, jak i wystawcy, którzy chcą zaprezentować swoje działania w zakresie edukacji kulturalnej. To istotny krok w kierunku tworzenia zintegrowanej sieci współpracy, która może przynieść wiele korzyści mieszkańcom.
Dobre praktyki i przyszłość edukacji kulturalnej
W trakcie seminarium uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się wybranym, dobrym praktykom edukacyjnym już funkcjonującym w mieście. To czas na refleksję nad priorytetami edukacji kulturalnej w nadchodzących latach oraz wyzwaniami, które mogą się pojawić. Jak podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji: „Angażowanie i przygotowywanie tej grupy do pełnego i świadomego uczestniczenia w kulturze jest istotnym elementem aplikacji Lublina w zakończonym sukcesem konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029”.
Wsparcie dla placówek oświatowych i uczestników seminarium
Dla placówek edukacyjnych seminarium to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy, ale również szansa na wygranie udziału w projekcie, którego efektem będzie artystyczna realizacja w szkole o wartości 5 tys. zł. Oprócz tego, uczestnicy będą mieli szansę nawiązać nowe kontakty, które mogą wzbogacić ofertę dydaktyczną ich szkół.
Seminarium odbędzie się 3 grudnia w godzinach 10:00-15:00 w Hotelu Ibis przy al. Solidarności 7. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, co oznacza, że warto zarejestrować się jak najszybciej. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, organizatorzy zapewniają odpowiednie udogodnienia, a prelekcje będą tłumaczone na Polski Język Migowy.
Seminarium „Sieciowanie – Edukacja – Kultura” to wydarzenie, które może znacząco wpłynąć na rozwój edukacji kulturalnej w Lublinie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału i współpracy!
Wg inf z: Urząd Miasta Lublin