Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Coraz więcej osób zaczyna stawiać na żaluzje oraz rolety. Na rynku pojawiają się nowe modele z  bardziej lub mniej inwazyjnymi metodami montażu. Regulacja światła, czy też dobre zasłonięcie okna  przed przechodniami jest bardzo ważne. Rolety i żaluzje szczególnie dobrze spełniają swoje zadanie w  lecie, ponieważ pochłaniają światło słoneczne i zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia.  Zastanawiasz się co wybrać? Poniższy artykuł z pewnością pomoże podjąć Ci decyzję o zakupie! Czytaj dalej! 

Rolety, a żaluzje – jakie są różnice? 

Żaluzje składają się z listewek (lameli), często zrobione z aluminium. Wykorzystywane w biurach,  żeby nadać powagi pomieszczeniu. Jednak odchodzą w zapomnienie przez dużą podatność na  nagrzewanie się. Zamiast wąskich lameli stosuje się trochę szersze z innych materiałów np. drewno  lub bambus. Drewniane elementy sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej „eko”. Wyzwaniem może  okazać się czyszczenie, ciężko dotrzeć do zakamarków, w których zgromadził się kurz, a mechanizm  często okazuje się zawody. 

Rolety zyskują na popularności, łatwe w czyszczeniu oraz duża dostępność modeli, czy też rodzajów.  Jak dzielą się rolety? 

  • Plisowane – ciasno przylegają do okna oraz możesz zatrzymać je na dowolnej wysokości, klienci  przekonują się do tego typu rozwiązań, pokazuje to liczba rosnących zamówień w różnych sklepach z  roletami. 
  • Materiałowe – niska cena, duża gamma kolorów, jest to po prostu najpopularniejszy model na  rynku, który skutecznie zasłoni nasze okno, a przy tym będzie estetycznie wyglądał. 
  • Rzymskie – oryginalnego wyglądu nadają fałdy z materiału, które nadają pomieszczeniu niezwykłej  estetyki. 
  • Dzień-noc – Specjalne pasy pozwalają dostosować przepuszczanie światła do pokoju. Ciekawe i  wygodne rozwiązanie, możemy je obracać o 180 stopni, więc komfort użytkowania jest na wysokim  poziomie. 

Jeśli jesteś fanem nowych technologii, możesz wybrać rolety zdalnie sterowane, jednak tutaj cena  będzie znacznie wyższa. 

Żaluzje – czy dla każdego? 

Przede wszystkim jest to kwestia gustu, jednak rolety posiadają więcej funkcjonalności. Żaluzje  będą wyglądać estetycznie w nowocześnie zaprojektowanym pomieszczeniu. Z czasem moda mija na  aluminiowe lamele. Jedynie w biurowcach możemy spotkać żaluzje, ponieważ powierzchnia okna jest  dość duża do zasłonięcia i minimalistyczny wygląd nie rozprasza pracowników w biurze. Często  ulegają uszkodzeniu, przez wyginanie się aluminiowych elementów lub psujący się system. Tak  naprawdę wybór zależy tylko od Ciebie. Więcej wskazówek znajdziesz na blogu: https://pasjonaci-piekna.pl/