XXI wiek to okres bardzo prężnego rozwoju technologicznego. Urządzenia, które użytkowaliśmy przed laty dawno zdążyły odejść w zapomnienie, a spora część z nich ewoluowała na tyle, że dziś zupełnie nie przypominają już swoich „przodków”. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że technologia nie tylko ułatwia nam życie oraz pracę, ale też jest niepodważalnym źródłem rozrywki, czego przykładem są chociażby telewizory, smartfony, czy też konsole do gier. Część sprzętów z przeszłości przeszło na tyle dużą metamorfozę, że ich zastosowanie stało się o wiele szersze i chociaż kiedyś raczej nie planowaliśmy ich zakupu, dziś poważnie się nad tym zastanawiamy. Idealnym case study takiej sytuacji przedstawia sobą m.in. projektor multimedialny.
Jeśli dziś zdecydujemy się na wysokiej jakości projektor Sony, w wielu przypadkach okaże się, że ten jest w stanie niemalże w stu procentach zastąpić nam nasz dotychczasowy sprzęt do wyświetlania filmów i seriali, czyli po prostu telewizor. Często jednak nie jesteśmy przekonani do takiego rozwiązania i trudno się dziwić, skoro tak naprawdę nie mamy wiedzy oraz świadomości, co do możliwości rzutnika. Poniżej wskazaliśmy zatem kilka sytuacji, przykładów, a jednocześnie jasnych oraz mocnych powodów, aby wymienić swój telewizor na projektor.
Projektor pozwoli nam stworzyć swoją własną salę kinową
Kto z nas nigdy nie marzył o tym, aby jedno ze swoich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu zaaranżować w prawdziwą salę kinową. Takie marzenia mogą dziś przerodzić się w bardzo realne plany, ponieważ nowoczesne projektory oferują takie możliwości, że będziemy w stanie tego dokonać. Standardowe odbiorniki telewizyjne posiadają obecnie około 50-cio calowe ekrany, co dla jednych będzie już czymś sporym, a dla bardziej wymagających wręcz przeciwnie. Wielu z nas pamięta bowiem czasy, kiedy to telewizory powyżej 20 cali były oznaką przepychu oraz bogactwa. Wówczas właśnie, pójście do kina oferowała ogromną wartość w postaci nieporównywalnie wielkiego ekranu. Standardowy projektor to dziś okazja, aby bez dużego nakładu finansowego zapewnić sobie naprawdę dużych rozmiarów ekran sięgający 100 cali, co przy domowym salonie będzie naprawdę robiło duże wrażenie.
O czym należy pamiętać? W odróżnieniu od telewizora, projektor wymaga zastosowania pewnych urządzeń dodatkowych. Obraz musi być na czymś wyświetlany, dlatego wiele osób decyduje się po prostu na pozostawienie czystej, gładkiej, białej ściany właśnie na ten cel. Producenci rekomendują jednak, aby zaopatrzyć się w specjalny ekran projekcyjny, który z uwagi na swoje parametry, zapewni nam najwyższą jakość obrazu, a zatem takie wrażenia, jakie czekają na nas w kinie.
Mobilne centrum pracy i rozrywki z projektorem
Nie od dziś nasza praca przybiera często wysokie oraz nieoczekiwane obroty, a przez to wymagania względem naszych osób są bardzo wygórowane. Musimy sobie z tym odpowiednio radzić, dlatego niejednokrotnie musimy improwizować. Bywa, że prowadzenie biznesu koncentruje się wokół spotkań biznesowych, przedstawiania planów, założeń oraz różnego typu prezentacji, czy to przed klientami, czy też przed współpracownikami. Posiadając projektor, możemy w każdej chwili wziąć go ze sobą do biura i tam przedstawić profesjonalną projekcję swej prezentacji, a wszystko to z gwarancją tego, że będzie ona wyświetlona uczestnikom w odpowiedni sposób, z zachowaniem obecnych standardów jakości.
Cena projektora, w porównaniu do telewizora
Przedstawiając wszelkie zalety projektorów, bardzo łatwo wpaść w pułapkę dezinformacyjną, jakoby były to urządzenia nieporównywalnie droższe od telewizorów. Oczywiście niejeden model będzie droższy niż telewizor, jednakże proporcje ceny do możliwości są jak najbardziej na korzyść rzutników multimedialnych. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, że telewizor o przekątnej około 50 cali to koszt w graniach trzech tysięcy złotych, gdzie w tym przedziale cenowym jesteśmy w stanie pozyskać najnowocześniejszy projektor, który zapewnia nam jakość 4k, a nawet 8k, wraz z obrazem przekraczającym 100 cali.