Policjanci z Lublina odzyskali przystawkę do wózka inwalidzkiego, która została skradziona kilka dni temu 25-letniej mieszkance miasta. Kobieta pozostawiła ją przed wejściem do kościoła. Wartość mienia oszacowano na 15, 5 tysiąca złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w centrum miasta. 25-letnia mieszkanka Lublina pozostawiła przed wejściem do kościoła elektryczną przystawkę do wózka inwalidzkiego i sama udała się na modlitwę. Gdy po pewnym czasie wróciła okazało się, że urządzenie zostało skradzione. Kobieta powiadomiła Policję. Straty oszacowano na 15,5 tysiąca złotych

Sprawą od razu zajęli się operacyjni z 1. komisariatu oraz z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu z komendy miejskiej. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie zbadali ślady pozostawione przez złodziei. Wczoraj w wyniku prowadzonych czynności policjanci odnaleźli skradzione mienie. Jak się okazało, sprawcy ukryli przystawkę za śmietnikiem w bramie.

Mienie zostało poddane przez policjantów dokładnym oględzinom, dzięki czemu zabezpieczono kolejne ślady. Po tych czynnościach przystawka została zwrócona właścicielce, co spotkało się z podziękowaniami i wyrazami wdzięczności.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

Komisarz Kamil Gołębiowski