Klej do rzęs szybciej czy wolniej schnący?

Wybór między szybciej lub wolniej schnącym klejem uzależniony powinien być od wielu czynników.
Sprawdź, jakie masz warunki w gabinecie
Im wyższa wilgotność w gabinecie, tym klej schnie szybciej. W takim przypadku lepiej wybrać ten o nieco wolniejszej polimeryzacji. Tutaj wiele podpowiedzą również parametry dotyczące optymalnych warunków wilgotności i temperatury, w których zalecana jest praca z danym klejem, natomiast jeśli problemem jest zbyt wysoka wilgotność to z pewnością nie warto kupować kleju schnącego zbyt szybko. W odwrotnej sytuacji niezalecany będzie ten wolniej schnący, ponieważ przy niskiej wilgotności problemem jest znacznie wolniejsza polimeryzacja.
Umiejętności stylistki
Kleje do rzęs 1 do 1 czy metody objętościowej mogą występować w wersji szybciej lub wolniej schnącej. Przy wyborze kierować się warto więc także umiejętnościami stylistyki. Dla początkującej w tym zawodzie lepszym rozwiązaniem będzie klej długo schnący, ponieważ da jej to czas na spokojną aplikację rzęs. Dla doświadczonych stylistek, które dążą do maksymalnie szybkiej aplikacji (której oczekują w końcu także klientki), poleca się kleje szybkoschnące.
Są takie metody, przy których tempo aplikacji rzęs nie ma aż takiego znaczenia. Jest to na przykład metoda 1 do 1. W przypadku objętościowej jest już jednak inaczej. Tutaj zdecydowanie, jeśli tylko stylistka ma odpowiednie umiejętności, zaleca się stosowanie szybko schnących klejów. Tworzy się tutaj kępki, a klej długo wiążący znacznie wydłużyłby ten zabieg.
Autor: Artykuł partnera