Jeden ze skwerów między blokami przy ul. Montażowej i Motorowej urządzono na nowo. Pojawiła się na nim nowa zieleń, alejki, plac zabaw, siłownia i ławki. Aktualnie inwestycja jest na etapie odbiorów wszystkich branż. Wkrótce z nowego skweru skorzystają  mieszkańcy.

– Dzięki rewitalizacji, ta nieurządzona do tej pory część osiedla zostanie z powrotem przywrócona mieszkańcom. Miejsce to zagospodarowano z myślą o osobach w każdym wieku. Nie zabrakło tu nowego placu zabaw dla dzieci, sprzętów do ćwiczeń, ławek do odpoczynku i spotkań z sąsiadami. Ale to nie koniec naszych działań na tym osiedlu. Autopoprawką do projektu przyszłorocznego budżetu wprowadziliśmy kolejne zadanie tego rodzaju – budowę skweru tuż obok, między blokami przy ul. Montażowej 12, 14 i 16 – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowo urządzony skwer między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 ma powierzchnię 46 arów. Urządzono na nim nowy plac zabaw dla dzieci i siłownię na powietrzu oraz ustawiono obiekty małej architektury. Istniejące asfaltowe place i ciągi piesze zostały rozebrane, a zastąpiły je nowe alejki z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Umowa zakładała także remont schodów, wyrównanie terenu i wykonanie nowych trawników.

Plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną z poliuretanu, wyposażono w bujak, ważkę i karuzelę, zaś do siłowni na powietrzu trafi orbitrek, twister, biegacz, steper oraz koła tai-chi. Dobór urządzeń umożliwi korzystanie z siłowni wszystkim grupom wiekowym, w tym seniorom oraz osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Rekreacyjny skwer uzupełniono obiektami małej architektury – ławkami i koszami oraz oświetlono 2 latarniami typu parkowego wraz z monitoringiem.

Na skwerze zasadzono nową zieleń. Projekt urządzenia zieleni dla tego terenu zakładał odtworzenie żywopłotu oraz nasadzenia 5 grusz, 550 krzewów (berberysów, irg i jaśminowców) oraz 800 sadzonek roślin okrywowych – bluszczu, barwinka i bodziszka. Na skwer trafił też drewniany karmnik dla ptaków.

Koszt robót brukarskich, zieleniarskich i z branży elektrycznej oraz wyposażenia wyniesie prawie 350 tys. zł.