Karboksyterapia - na czym polega?

Karboksyterapia to rodzaj terapii, który uznawany jest za jeden z największych przełomów w usługach medycyny estetycznej. Metoda ta zyskała na popularności stosunkowo niedawno, więc niewiele osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnych właściwości dwutlenku węgla, które stosuje się właśnie tutaj. Na czym to polega i dlaczego warto się tym zainteresować? Podpowiadamy.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej polegający na użyciu dwutlenku węgla w celu wyrównania skóry oraz przywróceniu jej naturalnego kolorytu. Można dzięki temu wyleczyć znane defekty w postaci rozstępów lub cellulitu. Zabieg ten może okazać się także pomocny przy usuwaniu różnego rodzaju niedoskonałości także w innych częściach ciała, na przykład przy niwelowaniu zmarszczek.

Zasada działania jest niezwykle prosta. W wybrane miejsce wstrzykiwany jest dwutlenek węgla, który rozchodzi się po wszystkich znajdujących się tam tkankach. Doprowadza to do do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Organizm następnie wymusza ich dotlenienie i dożywienie, co pozwala wszystkim warstwom skóry na powolne odzyskiwanie naturalnego blasku.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Warto mieć świadomość tego, że pierwsze efekty nie zawsze są widoczne natychmiast. Dotyczy to zwłaszcza zabiegów mających na celu usunięcie cellulitu i rozstępów. Natomiast w przypadku działania na skórę w okolicach oczu lub samej twarzy można zwykle już po pierwszym zastosowaniu zauważyć różnicę. Im więcej powtarzalnych zabiegów tym efekt będzie wyraźniejszy i lepszy. Dlatego, aby karboksyterapia była realnie skuteczna konieczne jest jej regularne i równomierne powtarzanie. Na przykład 1 lub 2 zabiegi w tygodniu przez okres około 10 tygodni. Takie przykładowe rozwiązanie proponuje gabinet medycyny estetycznej oferujący karboksyterapię w Łodzi. Wszystko jednak zależy od potrzeb pacjentki i warto ustalić indywidualnie taki tok zabiegów, aby móc go dopasować do rodzaju problemu z którym się zmagamy.

Dlaczego warto zainteresować się zabiegiem karboksyterapii?

Na pewno zaletą zabiegu jest to, że nie jest on sam w sobie bolesny. Pacjentka może odczuwać pewien dyskomfort tylko w momencie aplikowania gazu za pomocą igły. Przez pewien czas widać także wybrzuszenie, które znika, gdy dwutlenek węgla zostanie w pełni wchłonięty.

Zaletą zabiegu karboksyterapii jest brak skutków ubocznych. Nie wprowadzamy do naszego organizmu żadnych związków chemicznych. Wszystko bazuje na dobroczynnym działaniu dwutlenku węgla, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka.