Za nami pierwsze trzy spotkania, podczas których Prezydent Miasta Lublin oraz jego Zastępcy wspólnie z mieszkańcami debatowali o kierunkach rozwoju lubelskich dzielnic. Rozmowy w ramach Projektu „Planu dla Dzielnic” dotyczyły 7 z 27 dzielnic. Od dziś można zgłaszać swój udział i zapisywać się do zabrania głosu na kolejnych spotkaniach, które odbędą się na początku przyszłego roku.
– Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w rozmowach dotyczących lubelskich dzielnic. To spotkanie, jak i poprzednie, pokazują, że bezpośrednie kontakty i merytoryczna dyskusja są potrzebne i efektywne. Planując przyszłość uwzględniamy wyzwania, przed którymi stoi miasto jako całość, zaś z drugiej strony słuchamy precyzyjnie wyrażanych potrzeb mieszkańców. Mam nadzieję, że nowa perspektywa finansowa umożliwi realizację inwestycji podnoszących jakość życia w najbliższym otoczeniu, czyli właśnie w dzielnicach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
„Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Odbyły się już trzy spotkania, na których omawiane były wyzwania stojące przed dzielnicami: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Sławinek, Sławin, Szerokie oraz Kalinowszczyzna i Tatary. Zapis ich przebiegu dostępny jest na kanale YouTube Miasta Lublin.
Kolejne spotkania odbędą się:
- 11 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, ul. Zdrowa 1 - dla dzielnic Abramowice i Głusk;
- 18 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 22, ul. Rzeckiego 10 - dla dzielnicy Rury;
- 8 lutego, godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - dla dzielnic Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.
Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenia co do liczby uczestników zgromadzeń, na spotkania obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie plandladzielnic.lublin.eu. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Terminy następnych spotkań wyznaczane będą sukcesywnie, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń.