Zapraszamy na wydarzenie „Kobiety Wiedzą, co Robią”. Już 4 września o godzinie 11 spotkamy się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16. Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejs ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem e – mai
Od kilku lat Urząd Miasta Lublin we współpracy z Gazetą Wyborczą i redakcją Wysokich Obcasów organizuje warsztaty i panele dyskusyjne dla mieszkanek Lublina. Impreza odbywa się pod hasłem „Kobiety wiedzą, co robią” i co roku gromadzi liczne grono uczestniczek.
Podczas spotkania odbędzie się wręczenie Medali Prezydenta Miasta Lublin oraz nagród przyznanych przez Gazetę Wyborczą „Kobieta na medal”. W czasie trzech zaplanowanych paneli dyskusyjnych zaproszone gościnie poruszą najbardziej aktualne tematy dotyczące życia rodzinnego, zawodowego, zdrowia, przedsiębiorczości i innych aspektów życia.
Zakończeniem spotkania będzie koncert Łukasza Jemioły.
Spotkaniu „Kobiety wiedzą, co robią” towarzyszy Miasteczko Zdrowia i mobilny punkt szczepień.
Wydarzenie będzie steamingowane na portalu Facebook, na stronach Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów.
Program wydarzenia „Kobiety Wiedzą, co Robią”
4 września 2021 roku
Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka”
Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16
11.00 - 11.40 - otwarcie spotkania oraz uhonorowanie laureatek Medalu Prezydenta Miasta Lublin oraz wręczenie wyróżnień plebiscytu „Kobiety na Medal” Gazety Wyborczej.
11.40 – 12.25 - Czułość i wolność. Spotkanie z Joanną Chmurą - psycholożką specjalizującą się w tematyce autentyczności, wstydu i odwagi, uczennicą dr Brene Brown z Uniwersytetu w Teksasie, członkinią Rady Ekspertek i Ekspertów dla Instytutu Dobrego Życia i Wysokich Obcasów. Rozmowę o tym, jak troszczyć się o samą siebie, jak wrócić do równowagi po porażce, do której przecież mamy prawo oraz o komunikacji, która jest krainą pułapek i cudów - poprowadzi Monika Tutak-Gol - zastępczyni redaktorki naczelnej Wysokich Obcasów.
12.25 – 12.40 – przerwa
12.40 – 13.25 Kobieca twarz biznesu. Z raportu Instytutu Badań Strukturalnych wynika, że ponad 75% biernych zawodowo kobiet nie podejmuje pracy z powodu opieki nad dziećmi lub ze względu na inne obowiązki rodzinne. Rozmowę, jak kobiety - przedsiębiorczynie z sukcesem prowadzą małe i duże biznesy, czego im brakuje, a czym mogą „obdzielić” cały świat, poprowadzi Anna Dudek - dziennikarka Wysokich Obcasów. Panelistki: Dorota Warakomska; dr hab. Aneta Ptaszyńska, prof. UMCS oraz Marlena Binenda - właścicielka salonu „Fancy Lady”
13:25 – 13.35 - przerwa
13.35 - 13:50 – Bez trudu o trudnych dniach. O tabu, stereotypach i wykluczeniu menstruacyjnym -zjawisku, które nie jest zarezerwowane wyłącznie dla państw dotkniętych skrajną biedą. O miesiączce głośno i bez wstydu. Po co? Żeby nikt nie musiał wybierać, czy kupić podpaski czy chleb. Żeby nie słyszał: „jak masz okres, to musi boleć”. Żeby menstruacja, którą ma połowa ludzi na świecie, przestała być tematem tabu. Rozmowę z Anną Samsel z Fundacji Dominiki Kulczyk poprowadzi Monika Tutak-Gol - zastępczyni redaktorki naczelnej Wysokich Obcasów.
13:50 – 14.00 – przerwa
14:00 – 14.10 - pokaz tanga argentyńskiego oraz tanga z lat 40-tych w wykonaniu tancerzy TangoLublin.pl
14.10 – 14.55 - Zdrowie - to podstawa! Profilaktyka, niezwłoczne reagowanie na niepokojące sygnały, które wysyła nam nasz organizm, zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna, dbałość o siebie i bliskich - wszystko to, niezależnie od warunków w jakich funkcjonujemy, powinno być jak najwyżej na liście priorytetów odpowiedzialnego człowieka. Czy tak rzeczywiście jest i jak nasze podejście do zdrowia wyglądało podczas ostatnich miesięcy naznaczonych symbolem Covid 19, porozmawiamy podczas spotkania prowadzonego przez Katarzynę Owczarek - dyrektor programową projektu „Kobiety Wiedzą, Co Robią”. W panelu wezmą udział ekspertki różnych specjalizacji medycznych oraz autorytety w obszarze zdrowia: prof. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek, mgr Irena Franaszek, prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
14.55 – 15.00 – przerwa
15.00 - koncert Łukasza Jemioły
Części panelowej towarzyszyć będzie „Miasteczko Zdrowia” i mobilny punkt szczepień.