Fundacja Krajobrazy realizuje projekt „Bioróżnorodność Miejska”. Zapraszamy do spotkań i rozmów o zieleni w przestrzeniach miejskich.

Projekt rozpoczęliśmy 20 lipca spacerem przyrodniczym po Starym Mieście w Lublinie „Poznaj bioróżnorodność swojego miasta”. W ramach działania zostaną zrealizowane jeszcze 3  szkolenia z zakresu bioróżnorodności miejskiej dla zapisanej grupy odbiorców oraz otwarte spotkanie w formule webinarium - Fundacja Krajobrazy.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie merytorycznej wiedzy o bioróżnorodności i zielonej infrastrukturze. Europa stoi przed nową perspektywą na lata 2021-2027, której fundamentalnymi założeniami jest przygotowanie na zmiany klimatyczne oraz inwestycja w „Zielony Ład”. Odbiorcami zadania będą mieszkańcy Starego Miasta oraz osoby zainteresowane. Jednak idea realizacji zadania skierowana jest przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za kształtowanie terenów zieleni w przestrzeniach publicznych i prywatnych.

Harmonogram spotkań:

  • „Zachwyt nad chaszczami, czyli o bioróżnorodności i nie tylko”
    Podczas szkolenia porozmawiamy o znaczeniu zielonych przestrzeni zapomnianych w mieście i roli bioróżnorodności w działaniach projektowych i animacyjnych oraz pracach estetyzacji przestrzeni.
    Prowadzenie: Krzysztof Wojciechowski, Wojciech Januszczyk
    7 lipca – szkolenie dla studentów architektury krajobrazu
    3 sierpnia – szkolenie dla seniorów
    31 sierpnia – szkolenie dla animatorów kultury i urzędników.
     
  • „Bioróżnorodność w przestrzeni miasta”
    Społeczne projektowanie przestrzeni niesie ze sobą aspekt większej wrażliwości. Jednym z elementów tej wrażliwości jest pojęcie projektowania odpowiedzialnego, czyli refleksja nad każdą "kreską" na projekcie. Podczas webinaru opowiemy o tym, na jakie aspekty warto być wrażliwym w projektowaniu przestrzeni.
    Prowadzenie: Wojciech Januszczyk
    7 września – webinarium dla wszystkich zainteresowanych

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej szczegółowych informacji i zapisy:

Projekt realizowany jest ze środków Urzędu Miasta Lublin

Partnerzy projektu: Miasto Lublin, Fundacja Krajobrazy