Warsztaty w ramach KinoJadów:
Kino Kabaret to ogólnoświatowy ruch, w ramach którego amatorzy i profesjonaliści spotykają się, by wspólnie realizować krótkie filmy. W Lublinie takie wydarzenia odbywają się pod nazwą Kinojady.
- 19 – 22 listopada: Zanim zrobisz ujęcie – warsztaty realizacji filmowej
Od czego zacząć, jeśli chce się zrealizować swój krótkometrażowy film? Jakich narzędzi użyć i o czym trzeba pamiętać podczas tworzenia filmu? Zajmiemy się opracowywaniem pomysłu na scenariusz, budowaniem ekipy zdjęciowej, pracą z ekipą oraz kwestiami i ograniczeniami technicznymi przy realizacji niskobudżetowych filmów. Uczestnicy pod opieką prowadzących będą mogli zrealizować swoje pomysły w ramach KinoJadów.
19.11 – godz. 10:00-15:00
20.11-22.11 – godz. 18:00-21:00
Warsztaty wyłącznie dla uczniów szkół średnich i studentów do 24 roku życia, prowadzone w języku polskim. Uczestnicy zobowiązują się do udziału we wszystkich 4 dniach zajęć. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy – formularz rejestracyjny
zgłoszenia przyjmujemy do 13.11.2017 do godz. 12:00. - 25 listopada, godz. 10:00-18:00 – Myśleć jak montażysta – warsztaty z Filipem Drzewieckim.
Omówimy problemy montażu sceny i budowania narracji na przykładach filmowych. Podczas otwartej dyskusji z uczestnikami, nasz gość podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, korzystając ze zrealizowanych przez siebie projektów. Warsztaty w języku polskim, wyłącznie dla uczniów szkół średnich i studentów do 24 roku życia. Wstęp wolny, liczba uczestników ograniczona, obowiązują zapisy – formularz rejestracyjny
Zgłoszenia przyjmujemy do 20.11.2017 do godz. 12:00.
Filip Drzewiecki – absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM. Montażysta filmów dokumentalnych, m.in. „Mnich z morza” (reż. Rafał Skalski), którego premiera odbyła się w sekcji Semaine de la Critique podczas 69. Festiwalu Filmowego w Locarno
Czytaj więcej o Kinojadach podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego
25 listopada – Małe Mrówkojady: warsztaty dla rodzin
godz. 10:00-11:30: dzieci powyżej 6 roku życia
godz. 12:00-14:00: dzieci powyżej 12 roku życia
Formuła wypracowana specjalnie na potrzebny Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Podczas seansu pokażemy nagrodzone i premierowe produkcje dla dzieci i młodzieży. Wyselekcjonowane filmy odkryją przed widzami nieznane światy, zapewniając inteligentną rozrywkę i ciekawe przeżycia dzieciom i ich opiekunom. Po projekcji zapraszamy na warsztaty. Dla młodszej grupy przygotowaliśmy działania ruchowe i plastyczne, dla grupy wiekowej 12+ zajęcia, na których będą dzielili się swoimi refleksami na temat obejrzanych filmów.
Obowiązują wcześniejsze zapisy – formularz rejestracyjny
OTWARTE WARSZTATY:
- 1 grudnia, godz. 12:00-14:00 – produkcja krótkometrażowych filmów niskobudżetowych – Jak przygotować materiały w fazie developmentu?
Skupimy się na podobieństwach i różnicach w developmencie ukierunkowanym na korzystanie ze środków publicznych, prywatnych oraz w przypadku crowdfundingu.
Będziemy pracować w formie case studies, prezentować konkretne rozwiązania stosowane w przygotowywaniu materiałów na takim etapie realizacji, w której autor ma już zrealizowany trailer lub zdjęcia próbne. Zajęcia w języku angielskim. - 1 grudnia, godz. 15:00-17:00 – 120 spraw, o których zapomnieli powiedzieć ci w szkole filmowej – masterclass z Michałem J. Zabłockim
Wieloletni juror Lubelskiego Festiwalu Filmowego, producent filmowy, wykładowca akademicki i autor książki „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” powraca do Lublina. Poznamy odwieczne prawdy sformułowane przez doświadczonych praktyków, zabawne teksty z planów filmowych. Dowiemy się, czym różni się slider od skatera i dlaczego warto napluć w obiektyw kamery przed zdjęciami. Wstęp wolny, Spotkanie w języku polskim. - Dystrybucja filmów krótkometrażowych – jak przygotować pakiet festiwalowy?
2 grudnia, godz. 13:00-14:30
Skończyłeś swój nowy film krótkometrażowy? Czas pokazać go światu! Na zajęciach dowiesz się, jakie materiały będą Ci potrzebne, by móc zgłaszać swoją produkcję i by pozytywnie wyróżnić się na tle konkurentów, zgłaszając swoje produkcje na festiwale filmowe.
Wstęp wolny. Zajęcia w języku angielskim.