Audi są samochodami, które skierowane są do określonej grupy osób. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o audi na abonament, nie jest on dostępny dla każdego. Zakładając, że ktoś zarabia minimalną krajową, nie będzie w stanie zapłacić abonamentu za wypożyczenia audi, nie mówiąc już o jego kupnie. Czy więc rozwiązanie na jakie zdecydowało się audi jest dobrym wyjściem? Skoro samochody tej marki skierowane są tylko do nielicznej grupy osób jak to możliwe, że firma na tym nie traci? Otóż zarówno sprzedaż, jak i wynajem długoterminowy audi, dostępny tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-audi/ skierowane są głównie do przedsiębiorców, właścicieli firm, czy osób prowadzących dobrze prosperującą działalność gospodarczą.

Takie osoby najczęściej chcą się wyróżnić z tłumu, dlatego cenią sobie rozwiązania skierowane wyłącznie do nich. Doceniają także komfort i wygodę, jakie oferują samochody tej marki. Dzięki temu audi zyskuje lojalnych klientów na długie lata, a sprzedając, czy wynajmując samochody nieco droższe od pozostałych marek, nie musi ich sprzedać, czy wynająć aż tak dużo, aby mieć taki sam zysk. Rozważmy to na przykładzie wynajmu audi a7,auta dość popularnego, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i wynajem. Jeśli chodzi o wypożyczenie tego samochodu, to jego abonament miesięczny oscyluje w granicach 2500 złotych. Jeśli dla porównania zestawimy go z najbardziej ekonomicznymi wersjami opla, to zobaczymy, że cena wynajmu tej marki, bardziej dostępnej dla większego grona osób, będzie się wahać w granicach 500 zł. To oznacza, że różnica w wynajmie audi a7 i opla jest pięciokrotna.

Załóżmy więc, że jedna osoba zdecyduje się na wspomniany wyżej wynajem audi a7. W tym samym momencie, aby zyskać taki sam przychód, opel musi wypożyczyć 5 samochodów. Dopiero wtedy w obu przypadkach miesięczny zysk wyniesie 2500 złotych. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy wynajem tudzież sprzedaż droższych samochodów jest opłacalna dla takich marek jak na przykład audi, brzmi: tak, jest to opłacalne. Nie wynajmują oni być może tak wielu aut, jak marki bardziej ekonomiczne, jednak przy wynajmie audi q7, q8, czy wspomnianego wyżej modelu a7, zyskują wielokrotnie więcej niż przy wynajmie auta bardziej ekonomicznego. Mogą więc sobie pozwolić zawęzić grono odbiorców jedynie do przedsiębiorców i biznesmenów, których stać na kupno lub wynajem audi, nadrabiając to ceną samochodu. Bo jeśli się nad tym zastanowić, to jeśli kogoś stać na wynajem wygodniejszego i bardziej komfortowego i luksusowego auta, najprawdopodobniej zdecyduje się właśnie na audi, czasem na inne marki, które oferują modele o zbliżonych udogodnieniach. Oczywiście, zdarzają się osoby, które nie chcą się tak bardzo wyróżniać i rzucać w oczy, więc wybierają modele nieco tańsze, a nawet te najbardziej ekonomiczne, ale takie osoby należą do zdecydowanej mniejszości. Jeśli ktoś już ma środki na to pozwalające, decyduje się na takie rozwiązanie jakie oferuje audi – wynajem długoterminowy samochodów luksusowych, w których będzie się cieszył komfortem jazdy i innymi udogodnieniami. I jeśli chodzi o audi, wynajem ten niesie za sobą dużo elementów dodatkowych, które przemawiają na jego korzyść.

Można tu wspomnieć o niektórych elementach wyposażenia dostępnych w większości modeli, a zdecydowanie podwyższających standard jazdy. Są to między innymi podgrzewane, a zarazem wentylowane fotele, co zapewnia nam komfort zarówno zimą, jak i latem. Innym elementem jest skórzana tapicerka, która również wpływa na jakość podróżowania, szczególnie przy pokonywaniu dłuższych tras oraz napęd 4x4, dzięki któremu żaden teren nie będzie nam straszny.

Audi abonament – dla kogo?