Policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli w nielegalny biznes dotyczący organizowania gier hazardowych. Funkcjonariusze weszli do dwóch lokali na terenie Lublina i powiatu lubelskiego, gdzie zabezpieczyli automaty o niskich wygranych o łącznej wartości niespełna 50 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    Do realizacji prowadzonej przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie doszło wczoraj.  Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dwa lokale znajdujące się w Lublinie oraz na terenie powiatu lubelskiego.

   Mundurowi podejrzewali, że w  właściciele punktów bez wymaganej koncesji udostępniają do użytku publicznego automaty do gier hazardowych o niskich wygranych. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili łącznie cztery takie maszyny o wartości blisko 50 tys. złotych. W lokalu zastali także pracowników, który obsługiwał nielegalne urządzenia.

    Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

    Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat  pozbawienia wolności. Niezależnie od powyższego, zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak też właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna - 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.

KG