Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Drukarki atramentowe są niezwykle popularnymi urządzeniami drukującymi, które znaleźć można właściwie w każdym domu, a często także w wielu firmach. Zarówno ich niska cena zakupu, jak i również całkiem przyzwoite parametry drukowania powodują, że jest to produkt cieszący się niesłabnącym powodzeniem. Jedynym problemem, który napotykają jego użytkownicy, jest stosowany w nich tusz.

Dlaczego tusz jest problemem?

Co powoduje jednak to, że tusz do drukarek uważany jest za tak duży kłopot? Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest oczywiście jego cena. Nawet zwykły tusz hp 650 (więcej na stabildruk.pl ), który jest zdecydowanie najpopularniejszym obecnie modelem w sklepach, sprzedawany jest za około 40-50 złotych. I choć wydaje się, że jest to kwota niewielka, to zauważyć jednak należy to, że często jest to nawet połowa ceny prostej drukarki. A takie porównanie robi już wrażenie.

Nie można także zapominać o tym, że często pojemność takiego pojemnika z tuszem nie jest zbyt duża, co powoduje, że jedno opakowanie nie jest także zbyt wydajne i często trzeba je kupować.

Oryginał czy zamiennik?

Wszystko to powoduje, że coraz większa liczba osób staje przed wyborem pomiędzy tuszem oryginalnym a tym, który nabijany jest poza fabrykami danego producentami, czyli zamiennikami.

Czym charakteryzuje się zamiennik? Przede wszystkim są to o wiele tańsze tusze, które kosztują nawet o połowę mniej, niż ich oryginalni kuzyni. Wyglądają tak samo, co powoduje, że doskonale pasują do posiadanych drukarek. Niska cena powoduje, że można je po prostu kupować częściej, bez narażania się na wysokie koszta użytkowania drukarki.

Czy takie tusze mają jednak jakieś wady? Niestety nie ma produktu idealnego, dlatego też i ten posiada kilka wad, które dla wielu osób mogą być bardzo poważnymi. Chodzi tu przede wszystkim o, o wiele mniejszą wydajność drukowania. Tusz oryginalny statystycznie wystarcza na kilkanaście procent więcej wydruków niż zamiennik. Niestety różnica pomiędzy nimi jest także zauważalna w jakości wydruków. Tusz oryginalny, taki jak np. HP 650 zawsze będzie generował o wiele lepszej jakości wydruki, niż nawet najlepszy zamiennik.

Podsumowanie

Jak zatem widać, stosowanie tuszu nie oryginalnego, który, choć jest wyraźnie tańszym, nie oznacza z góry tego, że będzie to droga do oszczędności. Z pozoru niski zakup samego pojemnika z tuszem może okazać się bowiem koniecznością poczynienia kolejnych wydatków na niego w bardzo krótkim czasie. A dodatkowo nie można zapominać też o tym, że kupując tusz oryginalny, ryzykuje się bardzo mocno słabej jakości wydrukami.