Wczoraj na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 46-latka z Lublina. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju, oraz kilka wypłat pieniędzy przy pomocy skradzionej karty bankomatowej. Za te przestępstwa grozić może mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

   Do rozboju doszło pod koniec lipca na Placu Kaczyńskiego. 37-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Sprawca bił go po twarzy po czym zażądał portfela. Wewnątrz znajdowała się karta bankomatowa oraz pieniądze. Bardzo szybko okazało się, że sprawca nie poprzestał na rozboju i za pomocą skradzionej karty zaczął wykonywać transakcje zbliżeniowe.

   Zajmujący się sprawą policjanci z II komisariatu sukcesywnie zabezpieczali kolejne monitoringi. Na tej podstawie ustalono wizerunek sprawcy, a następnie jego dane osobowe. Okazało się, że był to 46-letni mieszkaniec Lublina, ktory został zatrzymany przez operacyjnych. Od razu trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

  Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

KG