Wszywka alkoholowa najważniejsze informacje

3 min czytania
Wszywka alkoholowa  najważniejsze informacje

O wszywce alkoholowej nie mówi się tak dużo, jak np. o spotkaniach grupy AA, czy innych formach terapii. Mimo to jest wielu chętnych na taki właśnie zabieg. Wiele osób podejmujących taką decyzję boi się i ma wiele pytań oraz zastrzeżeń ten artykuł jest właśnie dla nich. Wyjaśnia, czego unikać po wszywce, jak bardzo jest niebezpieczna, komu faktycznie pomaga.

Wszywka to nie lek

Wszywka Warszawa przez wielu traktowana jest jak lek. Niestety, nie jest ona lekiemi w żadnym razie nie wolno jej w taki sposób traktować. Nie zawiera ona substancji, po których w cudowny sposób osoba uzależniona nie będzie odczuwała chęci do picia. W życiu uzależnionego nic się nie zmieni, oprócz świadomości, że po spożyciu alkoholu czekają go nasilone dolegliwości oraz, w najgorszym przypadku, nawet śmierć, spowodowana np. atakiem serca. Dlatego, w żadnym wypadku nie należy traktować esperalu jak leku, a jedynie jako jedną z metod, które mogą, ale nie musza, być skuteczne w trudnej drodze wychodzenia z nałogu.

Skutki uboczne

Esperal, a więc zaszycie alkoholowe nie daje żadnych skutków ubocznych. Osoba po zaszyciu” może normalnie funkcjonować, pracować, prowadzić pojazdy. Nie odczuwa żadnych nudności, bólów głowy. Musi tylko zadbać o ranę i o szwy, które jednak bardzo szybko się wchłaniają i nie ma nawet Śladu po zaszyciu. Wszycie esperalu jest jednak niebezpieczne podczas zetknięcia się z alkoholem. Z jakimi dolegliwościami spotka się osoba, która mimo zaszycia postanowi napić się alkoholu? Przede wszystkim, już po ok. 10 minutach, zacznie odczuwać dolegliwości związane z zatruciem alkoholowym. Jest to spowodowane tym, że esperal hamuje wydzielanie enzymu, który trawi alkohol w organizmie. Bardzo szybko odczuwany jest mocny ból głowy, duże nudności i wymioty organizm próbuje jak najszybciej usunąć z organizmu alkohol, a jest to jedyna, najszybsza droga. Osoba pijąca może mieć drgawki, pokrzywkę na ciele, zaczerwienienie skóry wiele dolegliwości związanych z relacją alergiczną i zatruciem. Może dojść nawet do zapalenia wątroby, czy zawału serca zakończonego śmiercią.

Należy unikać wszelkich produktów alkoholowych

Po zaszyciu alkoholowym należy unikać wszystkich produktów alkoholowych. Nie tylko alkoholu w czystej postaci, a więc wódki, wina, czy piwa, ale także wszelkich likierów i drinków. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może nieść szkodliwe dla organizmu skutki. Należy unikać alkoholu w pożywieniu, np. octu, czekoladek z alkoholem, ale również w kosmetykach. Kontakt alkoholu ze skórą również jest niebezpieczny. Oczywiście nie niesie tak dużego zagrożenia jak wypicie alkoholu, jednak nadal jest niebezpieczny!

Esperal wielu ratuje przyszłość

Jest jednak mnóstwo osób, które decydują się na wszywkę. Dlaczego? Ponieważ strach przed dolegliwościami jest tak ogromny, że powstrzymuje ich od picia alkoholu. To z kolei pozwala na wytrzeźwienie na dłuższy okres, spojrzenia na swoje życie z dystansu. Często właśnie wtedy ludzie uzależnieni mogą zrozumieć, ile w życiu stracili i rozpoczynają pracę nad sobą zerwanie kontaktów z osobami pijącymi, spotkania w AA.

Czy warto zdecydować się na wszywkę?

To zawsze indywidualna decyzja osoby uzależnionej. To najlepiej zna swój organizm, swoje możliwości. Wie, czy będzie w stanie wytrzymać, czy się złamie. Oczywiście nigdy na sto procent, jednak zna swoja psychikę. Jeżeli nie robi tego pod przymusem, to z pewnością znalazła w sobie na tyle siły, aby udało się przetrwać kilka ważnych miesięcy bez alkoholu. Ważnych, bo wtedy można zacząć żyć na nowo i zacząć naprawiać rzeczy, które się popsuło!

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

wiadomoscilublin_kf