• Aktualności

  Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 24 października br. w miejscowości Krężnica Jara. Kierujący pojazdem marki Suzuki zderzył się z rowerzystą. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  Na lotnisku podczas lądowania samolot z czterema osobami na pokładzie dostaje boczny podmuch wiatru. Pilot próbując odejść na drugi krąg zahacza skrzydłem o nawierzchnię i dochodzi do awaryjnego lądowania. Na szczęście to jedynie część scenariusza ćwiczeń dowódczo-sztabowych na które odbyły się dzisiaj na terenie lotniska w Radawcu. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb podczas rzeczywistych zagrożeń.

 • Znamy wyniki konkursu na realizację spektaklu wokół sylwetki Marie Rambert w ramach projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy.
 • Aktualności

  2 promile alkoholu w organizmie miał 19-letni kierowca mazdy. Mieszkaniec Lublina wpadł w ręce policjantów, dzięki reakcji miejskiego monitoringu. Operator kamery zwrócił uwagę na mazdę, której kierowca jechał „wężykiem”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Tylko wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista na liczniku swojego audi miał ponad 120 km/h. Policjanci przypominają, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

 • Aktualności

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie wręczone zostały nagrody dla zwycięzców plebiscytu na „Najbardziej Rozpoznawalny Dzielnicowy 2019”. Najwięcej głosów otrzymała asp. Renata Kosior, dzielnicowa z Posterunku Policji w Jastkowie, a tuż za nią uplasował się asp. szt. Artur Tomaszewski z VII komisariatu. Trzecie miejsce zajął asp. szt. Wojciech Wójcik z komisariatu w Bełżycach.

 • Zobacz protokół z obrad Jury 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej.
  Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Lubelskiego

  Powiat Lubelski otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 na realizację dwóch projektów pn. „Ciepło dla Załucza” i „Poprawa...

  Narodowe Święto Niepodległości

  Szkoły i placówki kształcenia specjalnego, dla którego Powiat Lubelski jest organem prowadzącym, włączyły się w obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez organizację akademii, apeli i patriotycznych uroczystości szkolnych.

 • Aktualności

  Policjanci z zespołu „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wczoraj kolejne działania na terenie miasta. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze ujawnili ponad 30 wykroczeń w ruchu drogowym.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego pożaru poddasza jednej z kamienic przy ulicy Sierocej. Na szczęście nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze wspólnie z biegłym prowadzą szczegółowe oględziny oraz przesłuchują świadków. Trwa szacowanie strat.

 • Aktualności

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Służby Cywilnej. Podczas spotkania wręczone zostały wyróżnienia, kwiaty oraz nagrody pracownikom Policji. W tym wyjątkowym dniu Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Sławomir Włada wraz z kadrą kierowniczą podziękował pracownikom Policji za profesjonalizm oraz zaangażowanie w działaniu na rzecz jednostki.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują właścicieli dwóch rowerów górskich. Sprzęt został zabezpieczony u jednego z podejrzanych w toczącym się postępowaniu. Z informacji policjantów wynika, iż rowery mogą pochodzić z kradzieży. Jeżeli ktoś utracił rower i nie zgłosił tego faktu Policji proszony jest o kontakt z komisariatem IV Policji w Lublinie przy ul. Zana 45 pod nr tel. 81 535 48 00.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku jaki miał miejsce wczoraj wieczorem przy ulicy Królewskiej. 68-letnia kobieta upadła w trolejbusie w momencie nagłego hamowania pojazdu. Pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i jednocześnie apelują do świadków tego zdarzenia o kontakt z KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 tel. 81 535 57 59.

 • Aktualności

  Policjanci z Bełżyc zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 29 do 59 lat, którzy okradali domy przeznaczone do rozbiórki w związku z budową trasy ekspresowej. Mężczyźni wpadli podczas wynoszenia pieców CO. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali część utraconego mienia. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 23 sierpnia br. w miejscowości Kosarzew Górny. Kierujący rowerem skręcając w lewo został potrącony przez samochód marki Citroen. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-20, 57-59 lub 112.

 • Splat!FilmFest na liście 25 Najlepszych Krwawych Festiwali Kina Gatunkowego na Świecie.
 • Aktualności

  Na prawie pół roku do więzienia trafił 20-letni mieszkaniec Lublina. Poszukiwany przez sąd mężczyzna stawił się wczoraj na komisariat, aby zapłacić grzywnę za swoją 22-letnią dziewczynę. Dzięki interwencji 20-latka, młoda lublinianka odzyskała wolność. On sam jednak został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

 • Aktualności

  Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Niemcach, udało się zapobiec targnięciu na własne życie przez 32-latka. Gdy policjanci weszli do mieszkania mężczyzny, siedział on w wannie z kuchennym nożem w ręku. Był roztrzęsiony. Jak się okazało znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz zapewniono mu właściwą opiekę.

 • Aktualności

  Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, groźby karalne oraz naruszenie miru domowego odpowiedzą trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 23 do 28 lat. Mężczyźni wdarli się do mieszkania 34-latka, a następnie brutalnie go pobili. Gdy policjanci weszli do lokalu, gdzie się ukryli jeden z nich schował się za szafą. Jak się okazało był już poszukiwany przez sąd. Teraz wszyscy podejrzani muszą liczyć się z karą nawet do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci z Krasnegostawu ponawiają apel o zbiórkę krwi dla żony jednego z kolegów. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór krwi. Jej stan jest i ciężki i ważna jest każda pomoc.