Centrum Kultury w Lublinie i Towarzystwo Edukacji Kulturalnej serdecznie zapraszają na Festiwal Wszystkich Mieszkańców, który organizują mieszkańcy Starych Bronowic.
SPZOZ w Bychawie zaprasza na "Białe Niedziele"

SPZOZ w Bychawie, mając na uwadze fakt, że zdrowie jest najwyższym dobrem i wartością każdego z nas, zaprasza na "Białe Niedziele" w Gminnych Ośrodkach Zdrowia. Szczegóły i harmonogram w artykule.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy w miniony poniedziałek pobili i okradli znanego im 25-latka. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon komórkowy i paszport. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy nie pozostali na długo bezkarni. Zatrzymani wczorajszego dnia usłyszeli zarzuty rozboju, za co grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjant z IV Komisariatu Policji w Lublinie będąc poza służbą, na drodze w pobliżu Kraśnika uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu i powiadomił dyżurnego policji. Na miejsce zdarzenia pojechał natychmiast patrol z Wydziału Ruchu Drogowego kraśnickiej komendy. Sprawdzenie stanu trzeźwości zatrzymanego kierowcy wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie.

 • Aktualności

  Dzielnicowy z lubelskiego komisariatu przebywając na wolnym w Zwierzyńcu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 50-latek mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie nissanem z przyczepką poruszał się ulicami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 • Przychodnia Rejonowa w Bychawie zaprasza na badania profilaktyczne

  Przychodnia Rejonowa w Bychawie zaprasza mieszkańców gminy i miasta Bychawa na badania profilaktyczne, które będą przeprowadzane 25 sierpnia br. podczas Dożynek Gminnych w Bychawie.

 • Aktualności

  20 lipca 2019 roku komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, rozstrzygnęła konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży audi A4. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Sławin 20. Na zabezpieczonym przez policjantów monitoringu widać sprawcę i moment kradzieży. Do chwili obecnej jego tożsamość nie została ustalona dlatego zwracamy się do osób, które rozpoznają mężczyznę. Prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 41 64 lub bezpośrednio z prowadzącym sprawę 81 535 53 16. Informację można przekazać anonimowo!

 • Aktualności

  Policjanci z II komisariatu zatrzymali 38-latka, który okradł kobietę, z którą umówił się przez portal erotyczny. Gdy kobieta zasnęła zabrał z jej mieszkania pieniądze, komputer, telefon oraz biżuterię. 38-latek zapomniał jednak o swoim telefonie, który zostawił pod ładowarką. Gdy wrócił do mieszkania 30-latki, czekali już na niego policjanci. Okazało się, że miał przy sobie marihuanę.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie przywłaszczenia portfela w jednym z dyskontów w Lublinie. Jednej z klientek w trakcie wychodzenia ze sklepu wypadł portfel z zawartością dokumentów. Zgubę znalazła inna z kobiet opuszczających sklep. Ktokolwiek rozpoznaje ją na prezentowanym zdjęciu, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Aktualności

  Wzorową postawą wykazała się wczoraj 14-letnia mieszkanka Lublina. Dziewczynka przyszła na komisariat VII Policji w Lublinie powiadamiając o znalezieniu pieniędzy. Leżącą na chodniku gotówkę w obcej walucie znalazła tego samego dnia. Znalezione pieniądze nastolatka przekazała mundurowym prosząc o odnalezienie właściciela zguby.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zatrzymali 36 latka, który tydzień temu włamał się do domu w budowie i ukradł dostawczy samochód wraz ze znajdującymi się tam materiałami budowlanymi. Wartość strat oszacowana została na ponad 50 tys. zł. Policjanci odnaleźli skradziony pojazd pod Lublinem, w innym miejscu odzyskali także utracone materiały. Stróże prawa zatrzymali także 37-latka, który odpowie za paserstwo.

 • Aktualności

  Zakończyła się akcja poszukiwawczą za zaginioną 84-latką z Krężnicy Jarej. Zaniepokojony rodzina zgłosiła wczoraj wieczorem zaginięcie kobiety wymagającej stałej opieki. Zaginiona została odnaleziona dziś w zaroślach około 2 km od domu Została przewieziona przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

 • Aktualności

  Kryminalni z komisariatu w Niemcach ustalili i zatrzymali sprawcę 6 kradzieży i 4 włamań. Okazał się nim 40-latek z gm. Wólka. Pokrzywdzeni starty oszacowali na kwotę ponad 15 tys. zł. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienie m.in. motocykl marki Honda. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy. Sporej ilości gotówka została znaleziona około 2 tygodni temu na lubelskim Czechowie. Do tej pory właściciel nie zgłosił się na Policję. Gotówka wciąż czeka na odebranie na komisariacie Policji.

 • Aktualności

  Dzięki anonimowym informacjom lubelscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Wczoraj funkcjonariusze z IV komisariatu zatrzymali 52-latka, który z jednego z salonów optycznych ukradł z półki okulary. Z kolei dzisiaj policjanci z „szóstki” zatrzymali 36-latka, który z zaparkowanego samochodu przy ul. Bronowickiej ukradł mienie o wartości ponad 9 tys. zł. Dziękujemy za przekazane informacje, dzięki nim kolejni sprawcy czynów zabronionych odpowiedzą przed sądem.

 • 22 sierpnia rozpoczynamy sprzedaż biletów na spektakle "Pobliskie miasto" w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa oraz "Cynk (Zn)" na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa.
  Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie 2019

  Starosta Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Wojewoda Lubelski serdecznie zapraszają na Dożynki Wojewódzkie 8 września na lotnisku w Radawcu. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny do sprawy kradzieży laptopa, słuchawek, portfela oraz walizki podróżnej z zawartością odzieży z zaparkowanego samochodu przy ul. Bronowickiej w Lublinie. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring znajdujący się w pobliżu, na którym widać całe zdarzenie. Do sprawy kradzieży poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z dyżurnym VI komisariatu tel.: (81) 535-46-61 lub 112. Zapewniamy anonimowość.

 • "I wyjdzie siewca rozsiewać ziarno swoje"

  „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” Słowa Roty napisane przez Marię Konopnicką posłużyły jako motto wypowiedzi Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia w trakcie Dożynek Gminnych w Niedrzwicy Dużej.

  Informacja o naborze do Działania 1.2 Badania celowe

  Dzięki zwiększonej alokacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w tym roku lubelscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na rozwój działalności badawczo-rozwojowej, celem opracowania nowych lub...