• Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Nasutów. Śmierć na miejscu ponieśli dwaj młodzi mężczyźni w wieku 23 i 21 lat. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, to dwaj mężczyźni i kobieta.

 • Aktualności

  Przed nami wakacje i czas wyjazdów na obozy i kolnie. Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów przed podróżą. Warto sprawdzić stan techniczny autobusu, którym wyruszamy w drogę. Taka kontrola może zapobiec tragedii. Można to zrobić w każdej jednostce Policji.

 • Aktualności

  Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w gm. Zakrzew. 50-latek kierując ciągnikiem z załadowaną zbożem przyczepą podczas zjeżdżania z wzniesienia wypadł z maszyny. Mężczyzna został przygnieciony. Niestety nie udało się go uratować. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych.

 • Aktualności

  Kryminalni z „szóstki” ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy. Wczoraj młody mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28-lat. Wszyscy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Ponadto 19 i 28-latek odpowiedzą za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości marihuany. Z kolei u 26-latka ujawnili marihuanę z której można by przygotować prawie 1,5 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Trzech z nich zostało objętych dozorem Policji, a 26-latek został tymczasowo aresztowany.

 • Akademia Odkryć Fotograficznych w Pracowni Promocji Dziedzictwa Kulturowego Centrum Kultury zaprasza na jednodniowe warsztaty fotografii kulinarnej z Katarzyną Cichoń z FOOD STORY.
 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują mężczyzny, który pod koniec kwietnia spod jednego z dyskontów w Lublinie ukradł rower. Wartość skradzionego jednośladu oszacowana została na kwotę 1200 zł. Kilka godzin później pokrzywdzony na jednej z lubelskich ulic zauważył i rozpoznał swój rower, prowadzony przez nieznanego mężczyznę. Właściciel odzyskał swoją własność, jednak sprawca zbiegł.

 • Aktualności

  „Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie” to nazwa programu profilaktycznego, który organizuje Wydział Prewencji KMP w Lublinie. Wczoraj w KMP w Lublinie odbyło się spotkanie podsumowujące VI edycję tego przedsięwzięcia. Celem programu jest zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi w zakresie zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Odbiorcami projektu jest młodzież szkolna, rodzice oraz nauczyciele.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują oszustów, którzy podając się za pracowników firmy wodociągowej weszli do mieszkania przy ul. Ogrodowej. Tam wykorzystując sytuację ukradli pieniądze, biżuterię a nawet medale i ordery należące do właścicieli. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie na podstawie relacji pokrzywdzonego sporządzili portrety pamięciowe sprawców. Osoby, które ich rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 45 73 lub 112. Informację można przekazać anonimowo!

 • Aktualności

  Wczoraj odbył się dziewiąty, ostatni mecz rozgrywany w ramach U-20 World Cup POLAND 2019. Na stadionie Arena Lublin podczas wszystkich meczów zasiadło blisko 67 tys. sympatyków sportu. Nad bezpieczeństwem zawodników, turystów i kibiców czuwali policjanci. Sportowe widowiska upłynęły w Lublinie w atmosferze piłkarskiej rywalizacji i bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Dzięki policyjnej bazie AFIS policjanci ustalili sprawcę włamania do jednego z lubelskich kiosków. Do przestępstwa doszło 3 lata temu, a straty oszacowano na ponad 3 tys. zł. Sprawcą okazał się 21-latek z Lublina, który niedawno został zatrzymany za wniesienie na stadion rac i ich odpalenie podczas meczu. Jak się okazało, dzięki bieżącemu porównywaniu znajdujących się w bazie AFIS śladów, pobrane od niego odciski palców pasowały do tych zabezpieczonych na miejscu włamania. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi

  W odpowiedzi na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie zapraszamy wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w wakacyjnej wojewódzkiej akcji honorowego oddawania krwi.

  Nabór wniosków do Działania 3.9 Udział w targach i misjach

  Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie jako Instytucja Pośrednicząca, wykonująca zadania związane z realizacją powierzonych jej Priorytetów Inwestycyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,...

 • Aktualności

  Dwaj lubelscy policjanci będąc poza służbą zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Zatrzymany 33-latek był poszukiwany do odbycia kary prawie 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zgodnie z poleceniem sądu trafił już do aresztu śledczego.

 • Aktualności

  Na dworze jest coraz cieplej. Nie zapominajmy jednak, że właśnie słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zaparkowanych pojazdach. Apelujemy szczególnie do osób dorosłych, aby nie bagatelizować tego problemu.

 • Aktualności

  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury sprawiają, że najchętniej wypoczywamy nad wodą. Za kilka dni koniec roku szkolnego więc amatorów wodnych kąpieli będzie coraz więcej. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. By czas spędzony nad wodą upłynął miło i bezpiecznie pamiętajmy o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu w Niemcach odnaleźli 56-latka, którego zaginiecie zgłosiła jego siostra. Od 2 czerwca mężczyzna nie dawał znaku życia. Wycieńczonego i odwodnionego mężczyznę mundurowi znaleźli na strychu pomieszczenia gospodarczego jednej z posesji. Miał ledwo wyczuwalny puls i nie było z nim kontaktu. Przybyli na miejsce ratownicy udzielili mu pomocy medycznej. Najprawdopodobniej 56-latek nie przeżyłby do następnego dnia.