Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów recytatorskich prowadzonych przez Mateusza Nowaka i Patryka Pawelca.
 • Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. W ciągu tych dni wiele osób pokonana samochodami niekiedy duże odległości, żeby dojechać do swoich bliskich. Siadając za kierownicę, każdy powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i pasażerów. W tym okresie na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Częstsze kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierujących – tak będą wyglądały święta dla policjantów ruchu drogowego.

 • Policjanci z VII komisariatu zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, który próbował wyłudzić zwrot podatku VAT. W punkcie obsługi Tax Free na terenie jednego z marketów w Lublinie przedstawił włoskie czeki usiłując wyłudzić w ten sposób kwotę 1600 euro. Pracownica punktu stwierdziła, że widniejące na czekach pieczęcie noszą ślady podrobienia i powiadomiła policję. 25-latek został zatrzymany na gorącym uczynku.

 • Kryminalni z VI komisariatu realizując ustalenia własne zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów. Okazał się nim 16-latek, który czynów tych dokonał będąc na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. W miniony weekend młody mieszkaniec Lublina na ul. Wrońskiej używając przemocy poprzez szarpanie i bicie pięściami oraz kopanie najpierw wobec mieszkańca Lublina, a później Lubartowa, zabrał m. in. dokumenty, telefon komórkowy i torbę. Nastolatek został osadzony w policyjnej izbie dziecka. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich.

 • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. W tej wielkiej świątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

 • Dzisiaj w sposób symboliczny rozpoczęliśmy w Lublinie budowę nowej siedziby VI komisariatu Policji. W uroczystości udział wzięli m.in Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, lubelscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, kadra kierownicza garnizonu policji lubelskiej na czele z insp. Robertem Szewcem oraz przedstawiciele społecznego komitetu mieszkańców dzielnicy Bronowice.

 • W dniu 15 grudnia 2017 roku około godz. 17.20 funkcjonariusze Eko-Patrolu jadąc ulicą Walecznych zauważyli w okolicach przejścia dla pieszych przy ul. Andersa potrąconą przez samochód kobietę.

 • Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 16.10.2017 r. w Lublinie. Około godziny 16:20 na skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Zana kierujący pojazdem komunikacji miejskiej marki Autosan gwałtownie zahamował z uwagi na fakt, że ze skrzyżowania zjeżdżał środkowym pasem n/n pojazd koloru jasnego – prawdopodobnie mercedes. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 997.

 • Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. W tym przedświątecznym okresie tradycyjnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbywa się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny. Dzisiejsze Wigilijne spotkanie zgromadziło liczne grono gości.

 • Policjantki i Policjanci, Pracownicy lubelskiego garnizonu Policji Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz nadchodzącego Nowego 2018 Roku...

 • Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Wola Przybysławska, gm. Garbów w miejscu zabudowanym, ale nieoświetlonym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen jadąc od strony miejscowości Abramów w kierunku Garbowa. Na prostym odcinku drogi przednią prawą stroną pojazdu potrącił pieszego, który nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. 31-letni mieszkaniec gm. Garbów w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Kierujący przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – trzeźwy.

 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze skontrowali blisko 70 pojazdów oraz ujawnili prawie 30 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

 • Za przywłaszczenie ponad 100 tysięcy złotych odpowie 51-letnia mieszkanka Lublina, która pracując w jednej z państwowych instytucji przelewała na swoje konto pieniądze z kasy pożyczkowej. Kobieta wyprowadzała pieniądze od co najmniej 2006 roku. Sprawa wyszła na jaw kiedy w sierpniu przebywała na zwolnieniu lekarskim. 51-latka już straciła posadę, a wczoraj w komisariacie usłyszała zarzuty. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 24-latka, który minionej nocy napadł na przechodnia. Napastnik uderzył go pięścią i powalił na ziemię kradnąc jego szalik. Zaalarmowani przez świadków policjanci ruszyli w pogoń za napastnikiem. Ten uciekając po drodze zgubił etui na dokumenty z zawartością karty bankomatowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a niebawem odpowie za rozbój, za który grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 • Policjanci z V komisariatu ustalili włamywacza, który w jednej ze szkół na lubelskim Czechowie ukradł uczniom z szafek łącznie 13 podręczników. Rabusiem okazał się 17-letni mieszkaniec miasta, który książki skradł z pewnością nie po to, by mu służyły do nauki. Policjanci odzyskali wszystkie podręczniki w antykwariacie. Młody mężczyzna wyznał mundurowym, że zrobił to po prostu z „czystej głupoty”.

 • Policjanci z komisariatu w Bełżycach prowadzą poszukiwania za zaginionym 34-letnim Dawidem Trześniewskim. 11 grudnia br. wyszedł z domu od sąsiada z zamiarem udania się do swojego domu oddalonego kilkaset metrów. Do domu jednak nie dotarł i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Informacje o zaginionym można przekazywać pod nr tel. (81) 516-13-10 lub 997.

 • Dzięki odpowiedniej reakcji pracownika jednego z banków 77-letnia mieszkanka Lublina nie straciła swoich oszczędności. Wczoraj do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że jej pieniądze na lokacie są zagrożone przez hakerów. 77-latka miała wypłacić 60 000 zł i tym samym pomóc w schwytaniu oszustów. Ostrzegamy przed oszustami, którzy podając się za funkcjonariuszy policji czy też członków rodziny próbują wyłudzić od starszych osób pieniądze. Apelujemy o wzmożoną czujność w kontaktach z nieznajomymi.

 • Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, kiedy pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. W ubiegłym roku na terenie naszego województwa doszło do 21 przypadków śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Wczoraj w okolicach rzeki Czerniejówka ujawniono zwłoki 47 letniego mężczyzny. Dokładna przyczyna zgonu znana będzie po przeprowadzeniu sekcji, wstępnie ustalono, że śmierć mogła nastąpić właśnie z powodu wyziębienia.

 • „Wrócisz do domu, wypowiesz zaklęcie a pieniądze znajdą się w twoim portfelu - tak brzmiały słowa nieznajomej kobiety, która w okolicach dworca autobusowego zaczepiła 20 latkę. Dziewczyna przekazała 1000 zł, które wcześniej pobrała z bankomatu. Czy obietnice szczęśliwego życia się spełnią tego nie wiemy. Pewni jesteśmy natomiast, że dziewczyna została oszukana i straciła swoje oszczędności.

 • Lubelscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś rano w m. Krężnica Okrągła. Jadący rowerem mężczyzna na skrzyżowaniu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał pod koła volkswagena. Kierującego rowerem nie udało się uratować, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jak wstępnie ustalono, rowerzysta poruszał się bez świateł. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

 • Dzieciaki z Pogodnego Domu w Lublinie postanowiły wesprzeć małych uczestników ruchu drogowego. Z potrzeby serca postanowiły przekazać maskotki lubelskim policjantom, by ci mogli z kolei podarować je dzieciom, które będą świadkami bądź pokrzywdzonym w wyniku zdarzeń drogowych. To piękny gest ze strony podopiecznych lubelskiej placówki.