• Aktualności

  O tym, że kontakty sąsiedzkie mogą być trudne i często przysparzają wielu kłopotów wiemy wszyscy. Z problemem tej natury zetknęło się starsze małżeństwo z Lublina. Mieszkańcy bloku na lubelskich Bronowicach poprosili o pomoc dzielnicowego. Funkcjonariusz z komisariatu VI z zaangażowaniem podjął się próby rozwiązania konfliktu sąsiedzkiego. Dziś małżeństwo dziękuje asp. szt. Mirosławowi Witek.

 • Aktualności

  Policjantka z II komisariatu w czasie urlopu udaremniła jazdę nietrzeźwego kierowcy. Widząc niebezpieczną jazdę 50-letniego mieszkańca Lublina zatrzymała samochód którym jechał. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał ponad 3,2 promila alkoholu. Teraz 50-latkowi grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Informujemy, że Straż Miejska Miasta Lublin ogłasza nabór na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Liczba etatów: 13

 • Temat tegorocznej edycji konkursu to „Pamiętajcie o ogrodach".
  Książka Janusza Palikota została wyróżniona w Konkursie na Książkę Edytorsko-Doskonałą EDYCJA.
 • Aktualności

  Policjanci poszukują właścicieli rowerów górskich. Sprzęt został zabezpieczony podczas jednego z przeszukań na terenie Lublina. Z informacji policjantów wynika, iż rowery mogą pochodzić z kradzieży. Jeżeli ktoś utracił rower i nie zgłosił tego faktu Policji proszony jest o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie pod nr tel. 695 881 247.

 • Aktualności

  Policjanci z VII komisariatu ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 30 i 54 lat. Mężczyźni czekając przy kantorze, wytypowali 28-latka. Następnie śledząc go pojechali pod jedną z galerii handlowych, gdzie wybili szybę w pojeździe i ukradli prawie 25 tys. złotych. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Sprawa jest rozwojowa.

 • Aktualności

  Policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z osobami poznanymi przez Internet. Nie wszyscy mają uczciwe zamiary, a prawdziwe intencje są często ukryte. Szczególną ostrożność należy zachować, gdy nasz internetowy rozmówca zacznie wiele oferować: pomoc, wsparcie, mile spędzony czas, a nawet prezenty, nie oczekując nic w zamian.

 • Aktualności

  45-letni mieszkaniec Lublina na podwójnym gazie przyjechał po piwo. Był tak pijany, że najpierw nie mógł wysiąść z pojazdu, a później trafić kluczykiem w stacyjkę. Został zauważony przez czekającą na parkingu kobietę. 42-latka uniemożliwiła mu odjechanie z miejsca zdarzenia i wezwała patrol. Okazało się, że kierowca w organizmie miał przeszło 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Prewencji KWP i KMP w Lublinie uczestniczyli w Lubelskim Spotkaniu Seniorów. Funkcjonariusze wzięli udział w debacie i konferencji pn. Bezpieczeństwo i prawo „Seniorze bądź bezpieczny”. Panel dyskusyjny został poświęcony problemom osób starszych oraz zagrożeniom, które czyhają na seniorów. Dodatkowo mundurowi rozdawali materiały edukacyjne oraz odblaski.

 • Wynajem aut długoterminowy czy leasing?

  Form finansowania pojazdów jest co najmniej kilka, a najpopularniejszymi są bez wątpienia leasing operacyjny, a także wynajem aut długoterminowy. Te dwie formy pozyskiwania pojazdów cieszą się sporą popularnością, a przedsiębiorcy bardzo często zadają sobie pytanie, które z tych rozwiązań będzie lepsze. Oba są skonstruowane dość podobnie, jednak to niewielkie różnice, jakie je dzielą, mogą mieć decydujący wpływ na Twoją decyzję. Sprawdźmy zatem co wybrać w Twojej sytuacji!

  Wynajem aut długoterminowy i leasing – w czym są podobne?

  Zarówno wynajem aut długoterminowy, jak też leasing są odpowiedzią na potrzeby tych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie zakupić nowego samochodu, a potrzebują wzmocnić swoją firmową flotę aut. Mogą więc skorzystać z pojazdu, opłacając miesięczną ratę w ustalonej wcześniej wysokości i użytkować go dokładnie w taki sposób, w jaki potrzebujesz. Masz możliwość skorzystania z różnych modeli samochodów, które pod względem modelu, ceny oraz parametrów, będą dostosowane do odmiennych potrzeb – dzięki dużej różnorodności rozwiązań, zarówno wypożyczalnia samochodów, jak i firma leasingowa, będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

  Zarówno najem długoterminowy, jak i leasing są rozwiązaniami oszczędnymi i nie mówimy tutaj o niewysokim koszcie miesięcznym użytkowania pojazdu, ale fakt, że w obu przypadkach pojazd, z którego skorzystasz możesz dopisać do majątku przedsiębiorstwa. W praktyce możesz więc zarówno odpisy amortyzacyjne, jak również odsetki dopisać do kosztów uzyskania przychodu. Obie usługi łączy też wysoki standard usług, możliwość skorzystania z kredytu bankowego oraz elastyczność oferty.

  Jakie są różnice?

  Czas przejść do różnic, które pokażą Ci, że to właśnie wynajem aut długoterminowy jest rozwiązaniem korzystniejszym, szczególnie w sytuacji, gdy nie chcesz wykupywać pojazdu po zakończeniu umowy. W przypadku leasingu jest to obowiązkowe, a cena takiego wykupu jest zwykle atrakcyjna. Jeżeli jednak nie zależy Ci na tym, najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie właśnie wynajem samochodu – po zakończonej umowie możesz podjąć decyzję odnośnie tego, czy zrezygnować z kontynuowania współpracy, czy możesz wynajmować dalej – ten albo inny, wybrany przez siebie model samochodu.

  Różnicą są również ponoszone koszty – wynajem długoterminowy aut zagwarantuje Ci w większości przypadków niższe raty miesięczne, a do tego nie będziesz musiał w wielu przypadkach płacić prowizji za wynajem, co jest standardem w przypadku usług leasingu. Co więcej – w przypadku wybrania odpowiedniego pakietu usług w ramach wynajmu, będziesz mógł skorzystać z nieodpłatnych usług serwisowych czy pojazdu zastępczego! Warto również wspomnieć o tym, że w przypadku wynajmu aut długoterminowego, będziesz mógł skorzystać z nowych pojazdów – leasing też je oferuje, jednak w większości przypadków stawia na pojazdy używane.

  I na koniec dobra informacja dla klientów indywidualnych, nie prowadzących firmy – istnieje również wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia o podróżowaniu nowoczesnym, pięknym i komfortowym samochodzie. W przypadku leasingu taka możliwość jest bardzo utrudniona albo niemożliwa.

  Werdykt? Najem długoterminowy samochodu!

  Wybierając wynajem auta, możesz liczyć na:

  • mniejsze koszty użytkowania samochodu,
  • liczne usługi dodatkowe, wchodzę w skład oferty wypożyczalni samochodów,
  • komfort i bezpieczeństwo, zapewnione przez nowoczesne pojazdy,
  • brak konieczności wykupu auta po zakończeniu umowy,
  • możliwość włączenia rat do kosztów uzyskania przychodu,
  • brak konieczności prowadzenia firmy, by skorzystać z wynajmu samochodu.
  Trwają prace nad Zintegrowaną Strategią Rozwoju Powiatu Lubelskiego na lata 2021-2030

  23 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe dla przedstawicieli gmin z terenu powiatu lubelskiego.

 • Aktualności

  Za kradzież rozbójniczą, usiłowanie rozboju, naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała oraz kierowanie gróźb karalnych odpowie 36-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu napadł ekspedientkę, która zareagowała, gdy ten chciał ukraść słodycze. Po zatrzymaniu stwierdził, że niczego nie pamięta. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 • W związku ze zwiększonym ruchem pojazdów w okolicach lubelskich cmentarzy podczas święta Wszystkich Świętych, w okresie od 30 października do 4 listopada planowane są zmiany w organizacji ruchu, mające na celu ułatwienie dojazdu do cmentarzy i usprawnienie ruchu. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tych dniach i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń osób kierujących ruchem.

 • Porządek obrad XII sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.10.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

  Sprawozdanie z konsultacji społecznych dotyczących określenia wysokości stawek dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy

  Sprawozdanie Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych z przebiegu konsultacji dotyczących wyrażenia opinii na temat projektu uchwały Rady Powiatu w Lublinie w sprawie określenia wysokości stawek dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za...

  Sprawozdanie z konsultacji społecznych dotyczących zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin nauczycielom

  Sprawozdanie Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych z przebiegu konsultacji dotyczących wyrażenia opinii na temat projektu uchwały Rady Powiatu w Lublinie w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin...

  Młodzież wobec współczesnych zagrożeń w życiu społecznym. Wyzwania dla edukacji

  We wtorek 22 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Młodzież wobec współczesnych zagrożeń w życiu społecznym. Wyzwania dla edukacji”.

  To już siódma Artystyczna Jesień w Załuczu

  Za nami siódma Artystyczna Jesień w Załuczu. Ta cykliczna uroczystość, odbywająca się od 2013 roku, na stałe zagościła w kalendarzu uroczystości Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu poszukują sprawcy oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. Mężczyzna o wschodnim akcencie wykorzystał nieuwagę ekspedientki stoiska z telefonami komórkowymi. Płacąc za dwa telefony komórkowe, rozłożył na ladzie pieniądze w drobnych banknotach, a następnie kilkukrotnie przeliczając gotówkę ukrył 2500 złotych. 20-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność.

 • Aktualności

  Za włamania i kradzieże odpowie 29-letni mieszkaniec gminy Wólka. Mężczyzna włamywał się do zbiorników z paliwem, kradnąc łącznie kilkaset litrów oleju napędowego. Przed policjantami ukrył się na strychu. Na jego nieszczęście załamał się strop i wpadł wprost w ręce policjantów.