Przed nami Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego

Już w najbliższy czwartek, 23 maja, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lublinie w dniu 20 maja 2019 r.

W dniu 20 maja 2019 roku odbyło się trzecie w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie otworzył i rozpoczął Pan Starosta Lubelski – Zdzisław Antoń, a następnie przekazał prowadzenie Zastępcy Szefa Zespołu Pani Marcie...

Wiele jest w Europie miejsc, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Wynika to z pięknej pogody i niezwykłych atrakcji turystycznych, dzięki którym możliwe jest zorganizowanie wymarzonego odpoczynku. Szczególną popularnością cieszą się, również wśród Polaków, wakacje na Malcie, które pozwolą Ci zażywać kąpieli w ciepłym morzu i plażować przy pięknej pogodzie. To jednak nie wszystko! Malta jest bowiem miejscem niezwykle interesującym, które kryje w sobie wiele tajemnic…

Wakacje na Malcie, czyli przede wszystkim plażowanie

Jeżeli udajesz się na wakacje na Malcie, z całą pewnością wiesz, że znajdziesz tam piękne plaże, urokliwe zatoki oraz wiele możliwości związanych zarówno z plażowaniem, jak również uprawianiem sportów wodnych. Największą popularnością cieszy się szczególnie Niebieska Laguna, której krystalicznie czyste wody robią wrażenie. I choć roi się tak od turystów, nietrudno jest znaleźć miejsce, gdzie poczujesz się swobodniej. Bardzo interesującym miejscem jest też Ghar Lapsi, gdzie znajduje się przepiękna zatoka, otoczona skałami. Oprócz tego plażować można w jednym z wielu maltańskich kurortów, gdzie wczasy organizuje wielu turystów – szczególnie w sezonie letnim.

Zarówno Malta, jak również Gozo, wchodząca w skład archipelagu, to miejsca doskonałe do wypoczynku i organizowania licznych wycieczek. Piękne krajobrazy, liczne tereny zielone oraz szampańska zabawa, która w sezonie trwa tutaj do białego rana, dają ogrom możliwości wszystkim, niezależnie od preferencji i wymagań. Wakacje na Malcie organizować powinni również wielbiciele wodnych szaleństw – sporty, takie jak windsurfing czy nurkowanie są tu bardzo popularne, a doskonałe warunki do ich uprawiania przyciągają zarówno początkujących, jak i doświadczonych miłośników aktywności.

Wczasy na Malcie, czyli nie tylko piękne plaże

Warto zwrócić uwagę na to, że organizując wczasy na Malcie, masz również możliwość zwiedzania wyjątkowych miejsc, pełnych zabytków. Przoduje tutaj stolica Malty, czyli Valletta, która wyróżnia się atrakcyjną architekturą i wieloma efektownymi kościołami. Stolica to także liczne muzea, bogata oferta gastronomiczna, piękne ogrody Barrakka i wiele innych. Na zwiedzenie tego miasta radzimy zarezerwować więcej czasu!

Wycieczki na Malcie organizować warto również do innych miejsc – szczególną popularnością wśród turystów cieszą się między innymi:

 • średniowieczne miasto Mdina, którego architektura będzie szczególnie atrakcyjna dla miłośników historii,
 • miasteczka Three City, które są mniej zatłoczone niż stolica Malty, a mimo to obfitują w liczne zabytki oraz przepiękne, klimatyczne i przede wszystkim wąskie uliczki,
 • miejscowość Rabat, gdzie również podziwiać można wiele monumentalnych obiektów, robiących wrażenie na turystach.

Oczywiście to tylko część tego, co można zobaczyć, wybierając się na wakacje last minute na Malcie – wybór jest naprawdę duży, dlatego też znajdziesz tutaj to, co lubisz i co pozwoli Tobie oraz Twojej rodzinie spędzić wyjątkowy czas.

Ceny i pogoda na Malcie

Pogoda na Malcie niezależnie od miesiąca i sezonu, pozwoli spędzić tutaj wyjątkowy urlop. Oczywiście najpopularniejszy jest sezon letni, czyli okres od czerwca do września, kiedy to na wyspę przybywa najwięcej turystów. Jednak nie oznacza to, że tylko wtedy możliwe jest korzystanie z uroków tutejszych plaż – również październik i listopad pozwolą Ci na opalanie, a do tego będziesz mógł wtedy zorganizować tutaj tanie wakacje. Malta to również łagodna zima, która pozwala w szczególności na poznanie piękna zabytków, a także urokliwa wiosna, również dająca możliwość efektywnego urlopowania i ciesząca turystów… atrakcyjnymi cenami.

Czy warto zorganizować wakacje na Malcie? Jak najbardziej! Jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem, które umożliwia nie tylko leżakowanie nad krystalicznie czystymi wodami morskimi, ale też oddawanie się licznym aktywnościom czy uprawianie turystyki zabytkowej. Jeżeli więc wciąż zastanawiasz się gdzie spędzić wakacje 2019 – Malta do to doskonała odpowiedź na Twoje potrzeby!

Wakacje na Malcie – czy warto?

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to bardzo ważne działania, od których w głównej mierze zależy widoczność danej marki w sieci. Kampania SEO powinna być indywidualnie dopasowana do każdej witryny, by zapewniła jej jak najlepsze wyniki. Jakie korzyści odniesie firma, która zdecyduje się na tego typu usługi?

Skuteczne pozycjonowanie w Warszawie – dlaczego warto?

Niestety samo stworzenie strony internetowej nie sprawi, że firma stanie się widoczna w sieci – z początku może zaginąć w gąszczu innych, podobnych jej witryn. Aby użytkownicy zainteresowani danym tematem mogli łatwo na nią natrafić, powinna znaleźć się w głównym rankingu stron, czyli wynikach wyszukiwania w jednej z popularniejszych wyszukiwarek – np. Google. Pierwsze 10 pozycji, czyli tzw. top 10 to miejsca, które są najczęściej odwiedzane przez użytkowników, warto więc dołożyć starań, by witryna znalazła się w tym zakresie.

Kampania SEO jest sposobem na uzyskanie miejsca w top 10, a nawet top 3 – w zależności od tego, jak skuteczne będzie pozycjonowanie, jak duża jest konkurencja oraz jakie działania stosują podobne firmy. Dobrze poprowadzona, zapewni stronie internetowej dużą widoczność w Internecie, co przełoży się na dużą ilość unikalnych odwiedzin – i to użytkowników zainteresowanych daną tematyką strony. Daje to sporą szansę na zaciekawienie ich daną marką oraz skorzystanie z jej produktów czy usług. Pozycjonowanie pomaga więc firmie znacznie się rozwinąć i zyskać wielu nowych klientów, przynosząc jej wiele korzyści.

Kampanie SEO i Adwords – na czym polegają?

Firmy pragnące zyskać widoczność w Internecie powinny zdecydować się na pomoc profesjonalnej agencji, która przeprowadzi kampanię SEO, biorąc pod opiekę ich strony internetowe. Kampania oznacza zbiór szeroko zakrojonych działań, związanych z pozycjonowaniem stron. W każdym przypadku może wyglądać ona zupełnie inaczej, powinna bowiem być indywidualnie dobrana do danej witryny oraz celu, jaki chce osiągnąć jej właściciel.

Ogólna kampania SEO składa się z dwóch głównych elementów: optymalizacji strony internetowej oraz link buildingu. Pierwsza kategoria to działania głównie przeprowadzane na danej witrynie, takie jak wypełnienie jej wartościowym contentem, odpowiednie nasycenie właściwymi słowami kluczowymi czy poprawa struktury strony, by była bardziej czytelna zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarki. Druga kategoria oznacza głównie działania poza stroną, związane z budowaniem profilu linków. Proporcje optymalizacji i link buildingu będą różne w zależności od kampanii, powinny być bowiem dopasowane do aktualnej sytuacji strony. Z tego względu przed przystąpieniem do działań związanych z pozycjonowaniem, w pierwszej kolejności agencja SEO wykonuje specjalny audyt, pokazujący mocne i słabe strony witryny.

Agencja może także zaproponować kampanie Adwords, czyli dotyczące płatnej reklamy w wyszukiwarce Google – są to linki sponsorowane, które wyświetlają się na dane słowo kluczowe ponad naturalnymi wynikami wyszukiwania, dzięki czemu są bardziej widoczne dla użytkowników.

Jak wybrać najlepszą agencję SEO?

Kampanie SEM i SEO są oferowane przez wiele agencji w Warszawie – aby zyskać skuteczne pozycjonowanie, należy wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, w tym:

 • przeprowadzenie audytu, który powinien być wykonany przed rozpoczęciem działań na stronie,
 • zadeklarowanie częstego przesyłania raportów odnośnie prowadzonych działań i wyników,
 • stosowanie wyłącznie bezpiecznych, akceptowanych przez wyszukiwarkę metod pozycjonowania, które zapewnią długotrwały efekt,
 • szeroki zakres działań, od kampanii SEO po Adwords.

Co skuteczna kampania SEO zrobi dla Twojej strony internetowej?

Co oferuje nowe Volvo XC90?

Volvo XC90 to nowoczesne, ekologiczne i stylowe auto – stanowi ucieleśnienie luksusowego samochodu typu SUV. Teraz dostępne jest również w Polsce!

Samochody typu SUV cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem – doskonale sprawdzają się nie tylko poza miastem, ale również w mieście, gwarantując świetne osiągi i wysoki komfort podróży.

Jednym z najnowocześniejszych samochodów tego rodzaju na rynku jest nowe Volvo XC90, które posiada elektryczny układ napędowy, szeroką gamę funkcji internetowych, a także wiele innych rozwiązań, które zaskakują. To luksusowy samochód z misją!

Teraz ten model dostępny jest także w Polsce – można zamówić go między innymi w salonie Euroservice Volvo Warszawa. Więcej informacji można znaleźć już teraz na stronie internetowej.

Co warto wiedzieć o nowym modelu XC90 od Volvo? Sprawdź już teraz!

Nowe Volvo XC90 – wyjątkowy szwedzki design

Dynamiczna sylwetka z nutką klasyki – to szwedzkie wzornictwo jest rozpoznawalne od razu. Ten luksusowy SUV jest dopracowany w najdrobniejszych detalach – elegancki, wyrafinowany, ale również dynamiczny.

Volvo XC90 swoim pięknem zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Czyste i proste linie oraz luksusowe detale z metalu są przyjemne dla oka i nie rozpraszają w trakcie jazdy. Do wyboru są także warianty wykończenia z elementami drewnianymi i kryształowymi.

Model dostępny jest w kilku wersjach czteroosobowej, pięcioosobowej, sześcioosobowej, a także siedmioosobowej – niezależnie od wybranego wariantu, to auto Volvo zapewnia każdemu z pasażerów maksymalny komfort.

W XC90 producent zastosował nowoczesne silniki samochodowe dbające o środowisku. Zastosowane zostały zelektryfikowane układy hybrydowe mild i T8 Twin Engine, które mogą poruszać się bez emisji spalin.

Nowe Volvo XC90 – zaawansowane rozwiązania dla pełnej satysfakcji z jazdy

XC90 to samochód Volvo, który posiada szeroką gamę funkcji zapewniających wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W prezentowanym modelu zastosowano specjalną kamerę 360 stopni, która ułatwia parkowanie, wyświetlając obraz samochodu, a także jego otoczenia z góry, dlatego pozwala na łatwe dostrzeżenie wszystkich ewentualnych przeszkód. Układ Park Assist Pilot wspiera automatyczne parkowanie prostopadłe i równoległe – skanuje przestrzeń w poszukiwaniu odpowiednich miejsc parkingowych. Układ Cross Traffic Alert wspomaga wyjeżdżanie z miejsc parkingowych, ostrzegając innych kierowców znajdujących się za pojazdem.

Na uwagę zasługuje również układ Pilot Assist, który poprawia komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Świetnie sprawdzi się w korkach, ale również na autostradzie – utrzymuje odpowiednią odległość od poprzedzającego samochodu, a także centruje pojazd na pasie ruchu.

Wyposażony w zaawansowane reflektory LED w kształcie litery T natychmiast przyciąga wzrok. Dzięki technologii zapobiegającej oślepianiu innych kierowców automatycznie przełącza światła mijania na te drogowe. Dodatkowo, dopasowuje światło tak, by zapewnić optymalne oświetlenie każdego obszaru.

Szeroka gama wersji powoduje, że to nowe Volvo można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb pod kątem wersji silnika, skrzyni biegów, wyposażenia oraz dostępnych akcesoriów. Skorzystaj z konfiguratora dostępnego na stronie internetowej Volvo, aby dowiedzieć się więcej.

Odwiedź salon Volvo, aby zapoznać się z pełną gamą samochodów w linii XC90 i dobierz ten, który spełni wszystkie Twoje wymagania!

Bezpłatne badania mammograficzne - Niedrzwiaca Duża

Niedrzwica Duża – 19 czerwca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lubelska 10

 • Aktualności

  Ponad 100 litrów krwi - tyle zebrali policyjni krwiodawcy, którzy przez ostatnie miesiące zaangażowani byli w akcję honorowego krwiodawstwa dla uczczenia 100-rocznicy powstania Policji. Akcja została przeprowadzona w lubelskim garnizonie Policji, a udział w niej wzięli policjanci, pracownicy policji z kadrą kierowniczą na czele, przedstawiciele innych służb oraz mieszkańcy. Oddawanie krwi to jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

 • Bezpłatne badania mammograficzne - Lublin

  Lublin – 24 czerwca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 na parkingu za Zamkiem, Al. Unii Lubelskiej">Lublin – 24 czerwca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 na parkingu za Zamkiem, Al. Unii Lubelskiej

  Bezpłatne badania mammograficzne - Bełżyce

  Bełżyce – 24 czerwca 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy markecie Intermarche, ul. Bychawska 22

 • Aktualności

  Kryminalni z „szóstki” ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lublina, który włamał się do jednej z altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Mełgiewskiej. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują mężczyzny do sprawy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z domów oraz uszkodzenia domofonu. Poszkodowani wyrządzone straty oszacowali na prawie 4000 zł. Mundurowi zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy. Do sprawy kradzieży poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z dyżurnym III komisariatu tel.: (81) 535-58-00 lub 112. Zapewniamy anonimowość.

 • Bezpłatne badania mammograficzne - Jastków

  Jastków – 17 czerwca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Szkole Podstawowej, Al. Warszawska 43

  Bezpłatne badania mammograficzne - Garbów

  Garbów – 17 czerwca 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Restauracji Złota Rybka, ul. Warszawska 74

  Bezpłatne badania mammograficzne - Niemce

  Niemce – 18 czerwca 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Różana 10

  100 koni na 100-lecie Polski Niepodległej

  W niedzielę 12 maja na stadionie miejskim w Bychawie odbył się Ogólnopolski Czempionat Kuców oraz XIV Pokaz Użytkowania Koni i Kuców pt. „100 koni na 100-lecie Polski Niepodległej”.

  XXI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego

  W sobotę 11 maja w Centrum Administracyjnym Domu Dziecka w Przybysławicach odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Fiat Doblo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 69-latka. Pieszy pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu zatrzymali 31-latka, który na początku maja ukradł zaparkowanego skutera, a potem w uszkodzonym stanie porzucił kilka ulic dalej. W trakcie zatrzymania, mężczyzna podał policjantom dane nie swoje, a brata, bowiem był poszukiwany do odbycia kary ponad 3,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej przestępstwa. Jego kłamstwo szybko wyszło na jaw, kiedy policjanci odciski jego palców zweryfikowali na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.

 • Aktualności

  Ponad pół kilograma narkotyków ujawnili i zabezpieczyli kryminalni z VII komisariatu podczas przeszukania jednej z posesji w Lubartowie. Nielegalny towar ukryty pod łóżkiem i w szafie ubraniowej posiadał 34-letni mężczyzna. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, wagi oraz inne urządzenia, które służy do przestępczej działalności. Dziś młody mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

 • Edukacja Kulturalna zaprasza do udziału w kolejnej edycji przeglądu.
  Zapraszamy na Festyn Rodzinny w Załuczu

  Zapraszamy na 8 Festyn Rodzinny organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu i Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Załuczu " DASZEK".