• Aktualności

  Za narażenie 5-letniego dziecka na utratę życia lub zdrowia odpowie 47-letnia matka. Kobieta wczoraj mając w organizmie blisko 3 promile chodziła z dziewczynką po ulicy Chrobrego w Lublinie. Dziecko było zaniedbane i wygłodzone. Zostało przekazane rodzinie zastępczej, natomiast kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują kobiety i mężczyzny, którzy ukradli ubrania z jednego ze sklepów w galerii handlowej. Ich łupem padły koszule, sukienki, dżinsy i t-shirty na łączna kwotę blisko 650 zł. Ktokolwiek rozpoznaje te osoby na publikowanym materiale, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali 26-latka, pobili go i przy pomocy wiatrówki grozili w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 61-lat. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 • W ramach obchodów 100-lecia niepodległosci zapraszamy na rodzinne pikniki w dzielnicach Lublina oraz specjalny koncert "Siła Kobiet", podczas którego zaśpiewają Brodka, Nosowska, Kayah oraz Paulina Przybysz.
 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 13 czerwca br. na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów w Lublinie. Kierujący motorowerem podczas wykonywania manewru skrętu w prawo najechał na plamę substancji oleistej w następstwie czego przewrócił się. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-20 lub (81) 535-57-59.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Zachodniej w Lublinie. Mundurowi w toku czynności zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać jak sprawca kradnie znajdujący się na klatce schodowej jednoślad. Do sprawy poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym pod nr tel.: (81) 535-48-00 lub 112. Informację można przekazać anonimowo!

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Motyczu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem jadąc chodnikiem zjechał na jezdnię wprost pod samochód marki Peugeot. 76-letni rowerzysta w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Kierujący przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

 • 20 sierpnia kończy się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest. To największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Jego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego.
 • Aktualności

  Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 10 osób, a trzy zginęły. Do jednego z tych tragicznych zdarzeń doszło wczoraj wieczorem przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Kierujący mazdą stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup oświetleniowy. Na miejscu zginęła 45 letnia kobieta i 17 latek- pasażerowie auta. Kierowca i drugi pasażer zabrani zostali do szpitala, byli nietrzeźwi.

 • Aktualności

  To już kolejny wakacyjny weekend. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych. Pamiętajmy, że korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego w m. Turka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw golfem wjechał w tył citroena a następnie zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z kolejnym citroenem. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • Aktualności

  „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do naszej służby. Dzisiaj te słowa wypowiedziało 36 młodych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów, powitał w szeregach insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Policjanci z Bełżyc prowadzili wczoraj akcję poszukiwawczą za zaginionym 26-latkiem, który oddalił się z domu pomocy społecznej. Ponieważ mężczyzna ma ograniczoną zdolność do samodzielnej egzystencji natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zajęli się poszukiwaniem zaginionego. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach ogłosił alarm dla jednostki i w działania byli zaangażowani wszyscy policjanci. Zaginiony cały i zdrowy został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie Dworca PKP w Łukowie.

 • Aktualności

  Kilka 120-litrowych worków wypełnionych nakrętkami przekazali wczoraj policjanci i pracownicy III Komisariatu Policji w Lublinie w ramach akcji „Ukręcamy okrucieństwo! Wrzuć nakrętkę dla zwierzaka". Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie podopiecznych fundacji "EX LEGE".

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 300 zł. Wczoraj młody mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują dwójki oszustów, którzy podając się za pracowników administracji weszli do mieszkania starszej kobiety. Pod pozorem sprawdzenia jakości wody, kazali właścicielce kontrolować jej przepływ w łazience, a sami w tym czasie plądrowali mieszkanie. Ich łupem padła sporej ilości gotówka. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

 • Aktualności

  Wczoraj do II Komisariatu Policji zgłosiła się mieszkanka Lublina, która padła ofiarą oszustwa. Mężczyzna podał się za wnuczka i za uniknięcie kary w wypadku drogowym zażądał 50 tys. zł. Kobieta przekazała 10 tys. zł, gdyż taką gotówką dysponowała. Apelujemy o rozwagę przy tego typu telefonach. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.

 • Aktualności

  Chwila nieuwagi na zakupach 23 - letnią matkę kosztowało sporo nerwów. Podczas zakupów na ulicy Hutniczej podczas nieuwagi jej 3,5 letni syn zniknął z jej oczu. Policjanci podczas szybkiego i skutecznego działania z dyspozytorem MPK Lublin szybko ustalili gdzie przybywa chłopczyk. Okazało się 3,5 latek wsiadł do autobusu gdyż lubi jeździć autobusami. Cały i szczęśliwy wrócił do swojej matki.

 • W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest "Święto". Na spacer wernisażowy z artystami tegorocznej edycji zapraszamy 14 lipca.
 • Aktualności

  Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z domów. Okazał się nim 17 latek gminy Niemce. Policjanci odzyskali skradzione mienie w postaci pieniędzy oraz biżuterii o wartości blisko 3 tys. zł. Młody mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 10.

 • Centrum Kultury poszukuje osoby na stanowisko Specjalist/-ka ds. Sprzedaży / Kasjer, kasjerka.