Życiowy sukces Rafała Sieka

W dniach 24-25.05.2019 Stok Lacki koło Siedlec gościł najlepsze sztangistki i sztangistów do lat 23 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wśród startujących było dwóch zawodników GLKS,,POM-ISKRA’’ Piotrowice.

Trwają zapisy na kolejną edycję kursu playworkingu.
 Porządek obrad VIII sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.05.2019 r. o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

Biznes kiedyś, a dziś

Czy kiedyś łatwiej było założyć swój własny biznes? A może to dziś mamy możliwości, których nie doceniamy? Kiedy było łatwiej zaistnieć na rynku? Wiele odpowiedzi w tym temacie można odnaleźć na http://zabkig1.pl/ .

Wiele można zadać tego typu pytań i wymyślać porównań. Prawda jest taka, że gama możliwości jaką mamy teraz, jest niewyobrażalnie większa, tak samo jak ogólnie dostępna swoboda.

Łatwo na warsztat porównawczy wrzucić ludzi samych w sobie. Kiedyś otwierając biznes, raczej musiałeś posiadać cokolwiek, czy to doświadczenie, czy to wiedze, kontakty/znajomości, pieniądze, czy już zbudowaną na czymś innym jakąkolwiek popularność. O potrzebne wykształcenie było trudno, można nawet rzec, że w Polsce mieliśmy swoiste dziury na rynku np. marketingu, czy bankowości. Teraz z marszu przede wszystkim dużo łatwiej o dobrą szkołę, czyli wspomniane wykształcenie. Masa szkół rocznie wypuszcza długą listę młodych i ambitnych absolwentów. Oni z miejsca już mają jakiś start i jakieś doświadczenie, choć może mocno czysto w teoretycznych kręgach, to mogą z miejsca próbować swoich sił. Lista czynności, które można obecnie przekuć w działalność, a co za tym idzie pieniądz, jest praktycznie nieskończona, a raczej tak kiedyś to nie wyglądało. Oczywistym faktem jest, że możliwości są kilkukrotnie szersze przez dostępna technologie. Biznes można nawet zbudować siedząc w domu, bez kontaktu z drugim człowiekiem.

W dzisiejszych czasach o wiele prostszy jest też dostęp do świata, każdy może wyjechać za granice z myślą zarobienia lepszych pieniędzy, a nauka języków jest dostępna na szeroką skale. W przeszłości we własnej działalności więcej się ryzykowało, stawiało na jedną kartę. Dziś ryzyko biznesowe jest sporo mniejsze, każdy może spróbować i często powrót z podkulonym ogonem nie będzie oznaczał zrujnowania naszego życia, czy choćby portfela.

Chyba jedyne co narzuca się przez narastające teraźniejsze plusy, to gigantyczna konkurencja na rynku. Umówmy się, w nie tak znowu dalekiej przeszłości pieniądze + pomysł stawiały nas w złotym świetle, gdyż często rywalizacja była znikoma lub wręcz zerowa. Obecnie stuprocentowo oryginalny pomysł jest chyba niemożliwy, a konkurencja na większości płaszczyzn jest bardzo duża. Jednak paradoksalnie niekoniecznie przez to jest ciężej zaistnieć na rynku na dzień dzisiejszy. Popyt obecnie jest większy na wszystko, dużo więcej rzeczy i czynności się sprzeda, nawet jeśli jest tego już tysiące.

Co znacząco się na pewno jeszcze różni, to samo zapotrzebowanie na zachowanie biznesmena. Teraz będzie wymagana strona internetowa, a może i nawet konto na portalach społecznościowych jak Facebook czy inny Instagram, bo to się zwyczajnie sprzedaje i ułatwia dostęp klientowi do naszych potencjalnych usług. Sprawy w urzędach w większości przypadków można załatwić przez internet, a komunikacja z drugą osobą często również będzie odbywała się w wirtualnej rzeczywistości. Wszelakie wyniki finansowe, opłaty też można dokonać w sieci. Dla porównania dawniej przedsiębiorcy uganiali się po urzędach - albo kiedy chcieli dopiąć swego i założyć firmę, albo żeby pospłacać wszelakie rachunki i inne formalności, a sprawy załatwiane zawsze były fizycznie z drugą osobą, a nie przez telefon czy komputer. Tutaj ciężko jednoznacznie ocenić, co jest lepsze. Pod względem komfortu, użyteczności i szybkości pracy współczesność na pewno wygrywa, ale być może czasami brakuje tych emocji, czy kontaktu z ludźmi. Inne są też z pewnością zarabiane pieniądze, ale patrząc na dzisiejszy wachlarz możliwości, jest to zbyt rozległy temat, żeby szybko i bezpośrednio go ze sobą porównać.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w m. Kosarzew Dolny Kolonia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki Audi w terenie zabudowanym, nieoświetlonym potrącił 68-latka, który przechodził przez jezdnię. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

 • Aktualności

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę mł. asp. Mariusz Sadło - dzielnicowy z VII Komisariatu Policji, który w ciągu 5 dni zatrzymał 3 osoby poszukiwane. W tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.

 • Aktualności

  Mł. asp. Aneta Pastuszak to nasza lubelska policjantka, która na co dzień pracuje w Wydziale d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Po pracy oddaje się pasji, jaką od wielu lat jest taniec. Wraz z ekipą studia tańca nowoczesnego UDS Family w Lublinie, wielokrotnie zdobywała czołowe miejsca w Mistrzostwach Europy i Świata, zaś jej ostatnim osiągnięciem jest tytułu Mistrza Europy, jakie wytańczyła z członkami zespołu podczas Mistrzostw Europy IDO Hip Hop, Breakdance i Electric Boogie, które odbyły się we Włoszech.

 • Aktualności

  Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 44-latka. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i będzie odpowiadał za podpalenie 9 samochodów. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.

 • Aktualności

  Kolejny mecz w ramach rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej za nami. Na stadionie Arena Lublin odbyło się spotkanie reprezentacji Hondurasu i Nowej Zelandii. Razem z fanami sportowych emocji byli lubelscy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo!

 • Przez ostatnie 2 tygodnie funkcjonariusze Eko-patrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin testowali samochód elektryczny Renault Kangoo.

 • Aktualności

  Odpowiedzialności karnej nie unikną kibice jednej z lubelskich drużyn piłkarskich, którzy zakłócili przebieg meczu rozgrywanego w połowie maja na lubelskim stadionie. Czwórka kibiców w wieku 17, 24, 33 i 44 lat rozłożyła sektorówkę, a 21 latek z Lublina wniósł i odpalił race dymne. Sprawcy zostali rozpoznani i zatrzymani dzięki operacyjnym ustaleniom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Za zakłócenie meczu poniosą teraz dotkliwe konsekwencje.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.

 • Aktualności

  Wczoraj w Lublinie rozegrano pierwszy mecz FIFA U-20 Polska 2019 w Piłce Nożnej. Na stadionie Arena Lublin odbyło się spotkanie drużyn Tahiti i Senegalu. Dla kibiców mecz to sportowe, pełne emocji widowisko, dla nas policjantów to troska o bezpieczeństwo kibiców.

 • Komunikat dla kierowców.

  Informacja na temat ograniczenia ruchu na terenie Miasta Lublin.

  Plan terenu uroczystości

  Komunikat

  W dniu 23 maja 2019r. organizowane jest w Lublinie – Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego. W godzinach od 11:00 do 12:00 nastąpią ograniczenia ruchu pojazdów w Centrum Lublina. Czasowo zostaną zamknięte ul. Królewska, DEPTAK, PLAC LITEWSKI, Krakowskie...

  Historia samorządu terytorialnego w Polsce sięga jeszcze I Rzeczpospolitej

  Polskie tradycje samorządowe oparte na uzyskiwanych przez społeczności lokalne prawach miejskich oraz prawie ziemskim sięgają czasów średniowiecza. W treści Konstytucji 3 Maja (1791r.) zawarto ordynację miejską oraz prawo o sejmikach. Ordynacja miejska ustaliła...

 • Aktualności

  53-letniego mężczyznę poszukiwanego za dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj będący po służbie policjanci. Mężczyzna w marcu b.r. wtargnął do jednego z domków na ogródkach działkowych, pobił właściciela i ukradł mu sprzęt elektroniczny i dokumenty. 53-latek już wcześniej notowany był za podobne przestępstwa. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

 • Aktualności

  Kryminalni z II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na niepełnosprawnego (niemego) 31-latka. Na ulicy pobili go i zabrali rower, plecak, smartwatcha a nawet czapkę. Obaj zatrzymani 26 i 34-latek byli już karani za rozbój. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

 • Przed nami kolejny sezon na Moście Kultury! W czerwcu przygotowaliśmy dla Was dużo dobrej muzyki, potańcówki oraz szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych.