• Aktualności

  Policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji KMP w Lublinie uczestniczyli w obchodach Wojewódzkiego Dnia Seniora. Konferencja odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Uroczystego otwarcia seminarium dokonał Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski. Podczas spotkania poruszonych zostało bardzo wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem osób starszych.

 • „Sztuka daje nam okazję do przeżywania radości…”

  W dniu 26 września odbył się Plener Artystyczny „Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ponad Podziałami” w Bystrzycy.

  Październik miesiącem świadomości walki z rakiem piersi

  Co piętnasta kobieta w Polsce choruje na raka piersi. Rak piersi stanowi około 20% zachorowań na nowotwór złośliwy u Polek. To najczęściej występujący nowotwór u kobiet, zbierający ogromne żniwo w Polsce i na świecie.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży urządzeń laserowych w jednym z marketów budowlanych. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 80.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci prowadzą dzisiaj akcję, skierowaną na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez przechodniów, jak też kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w okolicy oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przypominają o noszeniu odblasków.

 • Szukając wnętrza dla siebie, bardzo często zapominamy o tym, jak duże znaczenie maja detale. Dlatego warto postawić mimo wszystko na to, by całość prezentowała się maksymalnie praktycznie, ponieważ to właśnie od tego w dużej mierze będzie mogło wiele zależeć. Nie od dziś wiadomo, że nawet jeśli do tej pory podobały nam się wnętrza z katalogów, to jednak patrząc na nie pod kątem praktyczności można będzie poczuć się naprawdę zagubionym. Prawda jest taka, że ładnie wyglądają, jednak sprawdzają się tylko w domach gwiazd. Urządzając samodzielnie swoje mieszkanie, zapominamy o tym, w jak dużym stopniu będzie miało to wpływ na późniejszego jego użytkowanie.

  Mieszkanie urządzone prze specjalistów

  Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do specjalistów, ponieważ to właśnie oni będą w stanie nie tylko zapoznać się z przeróżnego rodzaju opcjami, ale bardzo często je zrealizować. Dlatego właśnie building company london, to dobra opcja dla każdego. Wiadomo, że to, w jaki właściwie sposób urządza się wnętrza ma kluczowe znaczenie dla późniejszego komfortu. Należy więc pamiętać o tym, że profesjonalista sprawi, że będzie się ono właściwie prezentowało, ale jednocześnie będzie maksymalnie praktyczne. Od czasu do czasu przybywa różnych możliwości, jednocześnie building company london dokładają wszelkich starań, by sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Warto zastanowić się nad tym, jakie oczekiwania się posiada, by specjaliści mogli przygotować coś wspaniałego.

  Mieszkanie na medal

  Urządzaj na przyszłość

  Ogromne znaczenia mają tutaj nie tylko meble ale również dodatki. Dlatego naprawdę często można będzie spotkać się tym, że mimo wszystko można będzie zatrudnić fachowców construction companies in london uk, którzy połączą jedno z drugim. Wnętrze powinno prezentować się estetycznie, ale jednocześnie musi być maksymalnie wygodne dla mieszkańców. Warto zastanowić się nad tym, co właściwie widzieliśmy w magazynach, by można było część z tych rzeczy i rozwiązań połączyć z naszą przestrzenią. Specjaliści nie mają wątpliwości, że jednak mieszkanie musi bardzo fajnie wyglądać, ale liczą się także przestrzenie, które można będzie wykorzystać jako magazynowanie różnych przedmiotów. Bardzo modnym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest przede wszystkim to, by mieć szafę wnękową. Ponieważ to w niej można będzie naprawdę wiele zmieścić. Dlatego nawet osoby, które do tej pory stawiały na zestawy mebli, będą mogły w naprawdę krótkim czasie zmienić swoje zdanie. Bardzo często ludzie zapominają o tym, jak wiele jest w stanie pomóc specjalista. Oznacza to, że london building company to opcja, z której można skorzystać, by móc przekonać się w jak ciekawy sposób można zagospodarować całą przestrzeń. Moda się zmienia, jednak stawiając na to, co jest klasyczne można będzie znacznie więcej skorzystać. Wiadomo, że modne dodatki będą mogły okazać się wspaniałym uzupełnieniem dla właściwie każdej przestrzeni. Dlatego nawet jeśli ktoś do tej pory miał wątpliwości, to w niedługim czasie zmieni swoje zdanie. Warto wiedzieć, że przestrzeń na pochowanie wszystkiego będzie mogła naprawdę wiele znaczyć.

 • Aktualności

  Lubelscy wywiadowcy zatrzymali 16-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna umówił się na zakup e-papierosa z 15-latkiem. Gdy doszło do spotkania okazało się, że 16-latek wcale nie zamierza płacić za urządzenie. Wspólnie z kolegami powalili pokrzywdzonego na ziemię oraz zaczęli kopać, po czym oddalili się zabierając e-papierosa. 16-latek niemal od razu po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów.

 • Aktualności

  Zarzuty pozbawienia wolności usłyszało dwóch 19-latków z gminy Garbów. Mężczyźni przetrzymywali 15-latka w pustostanie na terenie gminy Garbów. Pokrzywdzony został uwolniony, bo wysłał SMSa do dzielnicowej z informacją o zdarzeniu. Za bezprawne pozbawienie wolności grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawców dwóch pobić do których doszło w autobusie MPK oraz na Placu Litewskim w Lublinie. Wizerunek mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringów. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z I komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 45 73.

 • Aktualności

  Ciągnik siodłowy ze specjalistyczną naczepą o łącznej wartości prawie miliona złotych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie. 37-latek nie spłacał rat leasingowych i nie zwrócił pojazdów firmie. Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 23. MSTT: Ruszyła sprzedaż biletów na spektakl z nurtu "large scale". Tym razem zobaczymy „Autobiography” Company Wayne McGregor.
 • Aktualności

  Ustalenia dzielnicowych z VI komisariatu Policji doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Lublina. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi odnaleźli ponad 300 gramów bardzo niebezpiecznych narkotyków oraz wagi elektroniczne. Dziś 19-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 • Aktualności

  Zarzuty kradzieży usłyszała 62-letnia opiekunka, która okradała 91-letnią mieszkankę Lublina. Łącznie łupem nieuczciwej opiekunki padło 2500 złotych. Kobieta wpadła, bo nagrała ją ukryta kamera. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

 • Zmiana terminu "Artystycznej Jesieni w Załuczu"

  Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu Artystycznej Jesieni w Załuczu. Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych rówieśników odbędzie się 23.10.2019 r. (środa) w godz. 10.00-14.00.

  Zakończenie inwestycji w ośrodkach zdrowia i w przychodni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach

  W piątek 4 października 2019 r. odbyła się uroczystość związana z zakończeniem kolejnych inwestycji realizowanych w zakładzie, bardzo potrzebnych dla pacjentów i personelu SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach.

  Oddział położniczo-ginekologiczny SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach pierwszy w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”

  Oddział położniczy szpitala powiatowego w Bełżycach znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Tak zadecydowały panie, które rodziły w naszym szpitalu.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności podtrucia tlenkiem węgla dwóch osób w jednym z mieszkań przy ulicy Zamojskiej. Jak wstępnie ustalono w mieszkaniu niesprawna była instalacja odprowadzająca spaliny z piecyków opalanych drewnem. Policjanci i strażacy kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim"- podsumowanie projektu

  Projekt "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" o wartości 4 014 065,40 zł realizowany był od 1 czerwca 2017 r. do 30 września 2019 r. Wparciem objętych zostało 892 uczestników, w tym 853 uczniów i 39 nauczycieli.