• Aktualności

  Policjanci z V komisariatu zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie 37 telewizorów o wartości 135 tys. złotych, które powierzył mu na przechowanie znajomy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił pod dozór Policji. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża ludzi, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. W tej przedświątecznej atmosferze odbyło się dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie spotkanie wigilijne. Zaproszeni goście, przy dźwiękach kolęd złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

 • Aktualności

  Policjanci w Wydziału Drogowego przeprowadzają cykliczne działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji skontrolowanych zostało prawie 400 kierujących i ujawniono blisko 300 przekroczeń dozwolonej prędkości. Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Wśród nich był 45-letni kierowca skody, który mając w organizmie ponad promil alkoholu przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują dwóch sprawczyń oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. Kobiety o wschodnim akcencie wykorzystał nieuwagę ekspedientki w jednym z lubelskich kantorów. Rozmieniając pieniądze w obcej walucie, podstępem ukryły blisko 4000 złotych. Wizerunek oszustek zarejestrowały kamery monitoringu.

 • W okresie świątecznym godziny pracy kasy Centrum Kultury ulegną zmianie.
  NABÓR KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ OPINIUJĄCEJ OFERTY ZŁOŻONE W OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ Z ZAKRESU KULTURY I SPORTU NA TERENIE POWIATU LUBELSKIEGO W 2020 R.

  Na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688, 1570 i 2020) Zarząd Powiatu w Lublinie zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww....

  Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego z zakresu kultury i sportu w 2020 r.

  Zarząd Powiatu w Lublinie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego z zakresu kultury i sportu w 2020 roku. Zlecenie realizacji zadań publicznych nastąpi w formie ich wsparcia wraz z udzieleniem dotacji na...

  Kiermasz Świąteczny 2019

  19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny, na którym swoje rękodzieło artystyczne zaprezentowały Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Bystrzycy i Załuczu oraz Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie.

 • Aktualności

  Policjantów z V komisariatu odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali porad na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują technicy kryminalistyki, zajrzeć na stanowisko dowodzenia czy też spotkać się z przewodnikami psów służbowych.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny i kobiety, którzy dokonał kradzieży klocków w jednym ze sklepów z zabawkami. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 80.

 • Meble drewniane – tradycja pielęgnowana z szacunkiem

  Drewno jest bardzo uczciwym tworzywem. Zachowuje się tak, jak jest traktowane, poddaje się współpracy tylko wtedy, kiedy człowiek podchodzi do niego z szacunkiem. Tak też dzieje się w pracowni firmy Domdekor. To twórcy wyróżniający się artystyczną duszą i miłością do natury. Specjalizują się w produkcji mebli drewnianych, które są najstarszymi elementami wyposażenia wnętrz. Na przełomie wieków przeszły ogromną metamorfozę. Dzisiaj występują w wersji minimalistycznej, z gładkim wykończeniem i bez zbędnych dekoracyjnych dodatków, jak też w klasycznej, z efektowanymi frezami i z matowym ostatnim szlifem. Domdekor to już 20 lat współpracy z drewnem, zawsze skutecznej, z pożądanym efektem i z coraz szerszym gronem zaufanych i zadowolonych klientów.

  Producent mebli drewnianych – naturalne piękno w czystej odsłonie

  Firma Domdekor koncentruje się na dostarczaniu mebli, które zachwycają naturalnym pięknem, ale też gwarantują długowieczność bez widocznych śladów użytkowania. Do produkcji wykorzystuje solidne, wyselekcjonowane i certyfikowane drewno sosnowe i bukowe. Każdy mebel zostaje wykończony impregnatami, bejcami i lakierami, aby zapewnić mu odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ czynników z zewnątrz. To drewniane meble z duszą, w których drzemie temperament natury. Dostrzegalne jest to we wszystkich propozycjach Domdekor – meblach do sypialni, salonu, biura i przedpokoju. Z ogromną starannością projektuje i wykonuje m.in. łóżka, szafy, witryny i komody, a także biurka i szafki na buty. Dodatkowo w sprzedaży znajdują się wysokogatunkowe materace. Kompletna oferta producenta dostępna jest na stronie https://www.urokdrewna.pl/komody

 • W dniu 3 grudnia 2019 r. dzielnicowi Straży Miejskiej stwierdzili przy ul. Pliszczyńskiej na wysokości Zespołu Pałacowo-Parkowego dużą pryzmę śmieci, wyglądających jak pozostałości po rozbiórce domu.

 • W dniu 18 grudnia o godz. 19.05 do patrolu Straży Miejskiej znajdującego się przy ul. Kościuszki podbiegli kobieta i mężczyzna, przedstawiając się jako pracownicy pobliskiego sklepu oraz informując, że przed chwilą mężczyzna w czarnej kurtce ukradł z tego sklepu dwa kartony papierosów.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują sprawców rozboju. Do zdarzenia doszło przed jednym z lubelskich klubów w połowie listopada. Pokrzywdzony stracił telefon komórkowy. Wizerunek sprawców nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z IV komisariatem Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Za kradzież sprzętu nagłośnieniowego oraz wina mszalnego z jednej z lubelskich parafii odpowie 34 letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wiózł na wózku zdobyte łupy, co nie mogło ujść uwadze policyjnych wywiadowców. Gdy następnego dnia do komisariatu zgłosił się przedstawiciel pokrzywdzonego, policjanci czekali już z odzyskanym sprzętem. 34-latak usłyszał zarzuty w recydywie. Zaledwie trzy dni wcześniej opuścił zakład karny.

 • Aktualności

  Wczoraj usłyszał zarzuty 21-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieże z włamaniem do mieszkań, których dopuścił się w 2012 roku. Sprawca na miejscu pozostawił ślady linii papilarnych, które zostały zabezpieczone przez policjantów i wprowadzone do policyjnej bazy danych AFIS. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 • Posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 13 grudnia 2019 r.

  W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyło się piąte w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane w nawiązaniu do posiedzenia zorganizowanego w dniu 9 grudnia 2019 r.

 • Aktualności

  Oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Niemal każdego dnia policjanci przyjmują zgłoszenia o tego typu przestępstwach. Wczoraj 34-letnia mieszkanka Lublina myśląc, że pomaga szwagierce straciła 2000 zł. Policjanci apelują o rozwagę przy podawaniu kodów do transakcji internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

 • Aktualności

  Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 29 listopada br. w Lublinie przy ul. Zwycięskiej. Kierujący nieznanym pojazdem typu bus w kolorze białym na oznakowanym przejściu potrącił osobę pieszą. Suzuki zderzył się z rowerzystą. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze z komisariatu w Bełżycach zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Bełżyce. Mężczyzna wychodząc ze szpitala postanowił wrócić do domu cudzym pojazdem. Na jednej z posesji odnalazł busa VW z kluczykami, którym ruszył w drogę. Ze względu na spowodowane uszkodzenia zmuszony był go porzucić. 32-lartek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Dziś policjanci z lubelskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na nadmierną prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Niezmiennie są to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. 27 listopada w miejscowości Sporniak podczas wyprzedzania śmierć poniosła 73-letnia kierująca fiatem. Natomiast 7 grudnia w Strzeszkowicach Dużych z powodu nadmiernej prędkości zginęło dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat.