• Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 55-latka, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do bankomatu. Mężczyzna za pomocą linki przymocowanej do skradzionego wcześniej busa próbował wyrwać stojące w jednym z lubelskich sklepów urządzenie. Kradzież się jednak nie powiodła. Sprawca został zatrzymany kilka dni temu w Warszawie. W działaniach brali udział kryminalni z KWP w Lublinie i policyjni antyterroryści. 55-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt.

 • Zapraszamy do udziału w programie Narodowego Centurm Kultury „Staże w instytucjach kultury”
 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu zabezpieczyli nagranie z monitoringu jednego ze sklepów z elektronarzędziami w galerii handlowej przy ul. Unii Lubelskiej. Sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników sklepu ukradł konsolę do gier wartości prawie 1700 zł. Do sprawy kradzieży poszukujemy mężczyzny, którego wizerunek widać na publikowanym nagraniu. Osoby, które go znają, bądź rozpoznają proszone są o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-45-73 lub 997. Zapewniamy anonimowość.

 • Aktualności

  Włamał się do samochodu i skradł telefon. Dzięki zainstalowanej w smartfonie aplikacji właściciel uzyskał zdjęcie sprawcy. Publikujemy jego wizerunek. Być może ktoś rozpoznaje widniejącego na zdjęciach mężczyznę. Informacje można przekazywać kontaktując się z V komisariatem.

 • Aktualności

  Ponad 20 tys. zł. próbowali wyłudzić wczoraj przestępcy od mieszkanki jednej z podlubelskich miejscowości i jej córki. Oszustka podając się za policjantkę z grupy antyterrorystycznej przekonywała o prowadzonej akcji wymierzonej w gang okradający konta bankowe. Instruowane prze „policjantkę” kobiety postępowały zgodnie z poleceniami. Mało brakowało, a przelew na konta przestępców zostałby zrealizowany. Ostatecznie telefon do dyżurnego wykonany przez męża starszej pani uchronił jego żonę i córkę przed utratą oszczędności.

 • Aktualności

  Pracownicy jednej z firm świadczącej usługi elektro-energetyczne w Bełżycach ujęli na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem 74-latka. Starszy mężczyzna włamał się do skrzynek elektrycznych i ukradł z nich m.in. liczniki, bezpieczniki i przełączniki prądu. Policjanci na jego posesji ujawnili kolejne wyposażenia skrzynek, które mogą również pochodzić z przestępstwa.

 • Aktualności

  Mundurowi z Posterunku Wodnego nad Zalewem Zemborzyckim dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Kontrolują także wędkarzy pod kątem legalności połowu, zwalczają kłusownictwo wodne. By być skutecznym muszą stale podnosić swoją wiedzę i kwalifikacje. Dzisiaj policyjni wodniacy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ochrony przyrody i środowiska ze szczególnym uwzględnieniem połowu ryb oraz przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom w tym zakresie.

 • Aktualności

  Wczoraj na odcinku łączonym drogi S-12 i S-17 w Bogucinie doszło do dwóch wypadków drogowych. Najpierw kierujący samochodem marki Opel, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem marki Mercedes, który włączał się do ruchu uderzył w barierki ochronne. Do szpitala trafił kierowca opla, a ruch odbywał się jednym pasem. Pod koniec czynności na miejscu zdarzenia w samochód służby drogowej najprawdopodobniej poprzez zagapienie się wjechał kierowca audi, następnie potrącił dwóch pracowników sprzątających drogę. Zostali oni zabrani z obrażeniami ciała do szpitala. Niestety dzisiaj w nocy jeden z nich, 55-latek zmarł.

 • Aktualności

  11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu lubelskiego przystąpiło wczoraj do XVIII finału konkursu „Jestem Bezpieczny”. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą podczas rozwiązywania testu, ale także zaprezentować przygotowany plakat o bezpieczeństwie. I miejsce, a tym samym udział w wojewódzkim finale tego konkursu zajęła Szkoła Podstawowa w Osmolicach Pierwszych.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 29 i 40-lat, którzy na początku maja włamali się do warsztatu samochodowego i skradli narzędzia oraz akumulatory. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali większą część skradzionego sprzętu. Sprawcom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Wczoraj w Sali Konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem odbyły się konsultacje społeczne pod nazwą „POLICJA BLIŻEJ SPOŁECZEŃSTWA - przywrócenie Posterunku Policji w Wysokiem”. Udział w nich wzięli Wójtowie Gmin Wysokie oraz Zakrzew, Przewodniczący oraz Radni Rad Gmin Wysokie i Zakrzew, sołtysi wsi, mieszkańcy, jak również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Komendantem Komisariatu Policji w Bychawie na czele.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 6 listami gończymi. Łącznie do odbycia ma karę ponad 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wojciechów. 43-latek poszukiwany był m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, kradzieże i przestępstwa skarbowe. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu gościli dzisiaj grupę lubelskich przedszkolaków. Ponad czterdziestoosobowa grupa z Przedszkola nr 79 w Lublinie miała okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć ich służbowy sprzęt. Pokój przesłuchań z lustrem weneckim, policyjne radiowozy, czy stanowisko dyżurnego zrobiły na zwiedzających niemałe wrażenie. Na koniec spotkania w sali odpraw maluchy zaprezentowały swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu zatrzymali dwóch braci w wieku 21 i 27 lat oraz ich znajomą, którzy w nocy z czwartku na piątek pobili i okradli dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy zabrali im telefon komórkowy i złoty łańcuszek. Zatrzymani mieszkańcy Lublina usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. Wczoraj mężczyźni zostali przez sąd tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą w warunkach recydywy.

 • Aktualności

  3 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek, którego policjanci zastali śpiącego za kierownicą opla. Zgłoszenie o jadącym najprawdopodobniej pijanym kierowcy policjanci otrzymali wcześniej od innego użytkownika dróg. Obudzony przez stróżów prawa 44-latek tłumaczył mundurowym, że skończyło mu się paliwo, dlatego się zatrzymał, a potem usnął. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma w dodatku orzeczony prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2020 roku.

 • Policjanci z KMP w Lublinie wzięli udział w szkoleniu, które zorganizowane zostało przez przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie. Adresatami szkolenia byli funkcjonariusze pionu prewencji, których zadaniem jest reakcja na zachowania osób stosujących w rolnictwie środki ochrony roślin w niewłaściwy sposób.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie zapraszają uczniów do udziału w konkursie organizowanym w ramach programu „Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie”. Zadaniem uczestników jest nagranie filmu edukacyjno – profilaktycznego na temat dylematów młodych ludzi i czyhających na nich zagrożeń.

 • Aktualności

  Do wypadku doszło wczoraj wieczorem na trasie Dąbrowica – Płouszowice Kolonia. Zginęli dwaj młodzi motocykliści. Okoliczności wypadku, pod nadzorem prokuratury, ustalają lubelscy policjanci.

 • Aktualności

  Rozpoczął się sezon wycieczek szkolnych. Wiele placówek organizuje dla dzieci i młodzieży autokarowe wyprawy. Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów przed podróżą. Warto sprawdzić stan techniczny autobusu, którym wyruszamy w drogę. Taka kontrola może zapobiec tragedii. Można to zrobić w każdej jednostce Policji. Ze względów organizacyjnych, konieczne jest dokonanie zgłoszenia z wyprzedzeniem.

 • Aktualności

  Odpowiedzialności karnej nie uniknie 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, jeden z kibiców rzeszowskiej drużyny piłkarskiej. Mężczyzna podczas meczu rozgrywanego na jednym z lubelskich stadionów odpalił race dymne. Policjanci dzięki nagraniu z monitoringu i współpracy z mundurowymi z Rzeszowa, ustalili sprawcę „efektów specjalnych”. Zgodnie z przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Informujemy, że dnia 9 maja rozpoczęły się kontrole placów zabaw i piaskownic na terenach miejskich oraz osiedlach mieszkaniowych.