• Aktualności

  Przed majowym weekendem przypominamy o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ubiegłym roku na drogach naszego województwa zginęło 61 pieszych . W ramach akcji „PATRZ I SŁUCHAJ!” KWP w Lublinie przygotowała spot profilaktyczny. Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 24 lutego b.r. w m. Czółna. Doszło tam do zderzenia się toyoty z volkswagenem. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 • Aktualności

  15 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze wypowiedzieli słowa policyjnej roty, której wypełnianie będzie gwarancją ich profesjonalnej służby. Nowych adeptów w szeregach lubelskiej Policji powitał Komendant Wojewódzkie Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który wręczył im legitymacje służbowe.

 • Aktualności

  Dzisiaj lubelscy motocykliści oficjalnie rozpoczną sezon. Tradycyjnie zorganizowana zostanie parada motocyklowa. Fani jednośladów spotkają się na placu Zamkowym skąd wyruszą w stronę Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wraz z wiosenną pogodą coraz więcej rowerzystów i motocyklistów wyjeżdża na nasze drogi. A my rozpoczynamy ogólnopolską akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu", której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

 • Aktualności

  Do wypadku doszło wczoraj wieczorem przy węźle Rudnik. Kierujący volkswagenem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał ze skarpy. Na miejscu zginęła pasażerka, dwie osoby przewiezione zostały do szpitala.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przez ponad 15 kilometrów eskortowali samochód, w którym znajdował się potrzebujący pomocy medycznej chłopiec. Mundurowych zaalarmował ojciec malucha prosząc o pomoc. Mężczyzna był wystraszony, liczyła się każda minuta. Ojciec podejrzewał, że syn czymś się zakrztusił . St post. Łukasz Kramek i Michał Sapalski zapewnili pilotaż do szpitala. Tam na chłopca czekała już specjalistyczna pomoc.

 • Aktualności

  Policjanci poszukują sprawcy kradzieży kilku butelek whisky ze sklepu przy ul. Pozytywistów w Lublinie. Z analizy zabezpieczonego monitoringu wynika, że sprawcą jest mężczyzna widoczny na zdjęciach. Schował butelki pod kurtką a następnie przeszedł przez linię kas bez płacenia. Informację można przekazać anonimowo pod nr tel. (81) 535-48-00.

 • Projekt Gminy Lublin i Stowarzyszenia JESTEM zakłada otwarcie klubu i jego funkcjonowanie dla 50 osób niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek z terenu Lublina. 

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 1 lutego b.r. przy Al. Unii Lubelskiej. Kierujący fordem potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego, który pchał wózek inwalidzki. Pokrzywdzony mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Osoby, które były świadkami wypadku prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-42-78 lub lub 997/112.

 • Aktualności

  Nietypowe zgłoszenie otrzymali przed kilkoma dniami policjanci z bełżyckiego komisariatu. Z przyjętego zawiadomienia wynikało, że właścicielowi jednego z gospodarstw zostało wykopanych i skradzionych 120 sadzonek ekologicznego rabarbaru. Stróże prawa już następnego dnia wytropili i zatrzymali sprawców. 48-latek i jego 65-letni wspólnik już usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Trwa kolejny dzień eliminacji wojewódzkich do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Do konkursu, przystąpiły drużyny z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu, a w skład każdej z nich wchodzą: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Najlepsza drużyna będzie reprezentować lubelski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

 • Aktualności

  Kilkadziesiąt osób, w tym policjanci z komisariatu w Bełżycach, strażacy ochotnicy, funkcjonariusze SOK i mieszkańcy prowadzili od wczorajszego wieczora poszukiwania 78-latka, który po południu wyszedł z domu i nie powrócił. Istniała realna obawa o jego zdrowie i życie, gdyż mężczyzna cierpi na zaniki pamięci i wymaga pomocy innych osób. Szczęśliwie dziś rano mężczyzna został odnaleziony. Przebywał w jednym z sadów kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania.

 • Aktualności

  Wczoraj policjant z III komisariatu podczas zakupów w galerii handlowej rozpoznał poszukiwanego 27-latka z Lublina. Mężczyzna miał do „odsiadki” 3 lata za przestępstwa narkotykowe. Został skazany za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Podczas zatrzymania podawał policjantowi dane osobowe swojego brata. Funkcjonariusz nie uwierzył w jego zapewnienia i wezwał na miejsce policyjny patrol.

 • Aktualności

  Wczoraj policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z mieszkań na osiedlu Czuby Północne. Świadkowie widzieli mężczyzn wchodzących przez okno. Kiedy na miejsce pojechali policjanci stwierdzili, że drzwi są zamknięte, jednak wewnątrz słychać głosy mężczyzn. Okazało się, że jednym z nich jest właściciel mieszkania. Mężczyzna zgubił klucze dlatego wszedł przez balkon razem z kolegą. W chwili gdy pojawili się policjanci obaj postanowili zapalić marihuanę.

 • Aktualności

  Wyjaśniamy okoliczności zderzenia citroena z autobusem komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu ul. Zana z ul. Nadbystrzycką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym citroenem wjechała na skrzyżowanie „na czerwonym świetle” i doprowadziła do zderzenia z autobusem. 6 osób zostało przewiezionych na badania.

 • 17 kwietnia odbył się Turniej Wojewódzki tegorocznej edycji Konkursu . Zobacz protokół z obrad Jury.
 • Aktualności

  Dwaj będący poza służbą policjanci w tym samym czasie zareagowali na niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Policjanci, którzy wracali do swoich domów, zauważyli jadącego wężykiem opla. Jeden z nich wyprzedził go zajeżdżając mu drogę. Drugi z mundurowych swoim samochodem zatarasował mu wyjazd. Kiedy powiadomieni o zdarzeniu policjanci z patrolu sprawdzili stan trzeźwości 40-latka, ten wydmuchał ponad 3 promile. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania.

 • Aktualności

  Przekroczył dozwoloną prędkość a na widok policjantów jeszcze przyspieszył. Mowa o 36-latku który nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Wola Niemiecka. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego KMP w Lublinie po pościgu. Powodem ucieczki okazał się stan nietrzeźwości. 36-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.