• Aktualności

  Sąd zastosował tymczasowy areszt dla 20-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Młody mężczyzna wpadł ze środkami odurzającymi na ul. Koralowej w Lublinie. Ukryte w zaroślach narkotyki ujawnili kryminalni z IV komisariatu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 450 działek dilerskich marihuany.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wspólnie z KMP w Lublinie i Zamościu przeprowadzili warsztaty pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Celem akcji było przede wszystkim wykształcenie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia - seniorów-rowerzystów i seniorów-pieszych.

 • Informujemy, że w dn. 28 sierpnia 2018 (wtorek) kasa CK będzie nieczynna.
 • Aktualności

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

 • W dniu 17 sierpnia 2018 r. około godz. 8.10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na przystanku autobusowym przy al. Kraśnickich znajduje się ptak ranny po kolizji z samochodem.

 • Łącząc obchody 100-lecia odzyskania niepodległości oraz Jubileusz 10-lecia Konkursu zapraszamy do udziału w konkursie mieszkańców Lublina i regionu. Tegoroczna edycja poświęcona będzie afirmacji wolności.
 • Aktualności

  Dziś podczas uroczystej zbiórki w sali konferencyjnej KMP w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 20 młodych funkcjonariuszy. Służbowe legitymacje wręczył im Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali 16-latka, który okradał kobiety w centrum miasta. Podbiegał do nich od tyłu i zrywał im z szyi złote łańcuszki. Do kradzieży dochodziło trzykrotnie na ul. Lubartowskiej i raz na ul. Okrzei. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 • Aktualności

  Policjanci z VII Komisariatu Policji poszukują mężczyzny, który w jednym z lokali przy ul. Grodzkiej metodą zbliżeniową dokonał płatności nie swoją kartą. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu na którym widać całe zdarzenie. Do sprawy poszukujemy mężczyzny widocznego na zdjęciach. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym VII komisariatu pod nr tel.: (81) 535-49-20. Informację można przekazać anonimowo!

 • Zapraszamy do udziału w warsztatach tanecznych “Responsive Body”, prowadzonych przez duet choreografów: Külli Roosna i Kenneth Flak.
 • Aktualności

  Upojony alkoholem ojciec wybrał się z dzieckiem na spacer. Nieodpowiedziany tatuś znajdując się na ścieżce rowerowej przewrócił się i upadł na ziemię. Płacz dziecka zaalarmował przechodniów, którzy wezwali służby. 36-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 • Kuratorzy Konfrontacji Teatralnych, Łukasz Drewniak i Wojciech Majcherek o tegorocznej edycji, na którą zapraszamy w dniach 3-14 października.
 • Aktualności

  W Lublinie kierujący suzuki potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę. Poszkodowany zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

 • Aktualności

  Zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i stosowanie groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania usłyszał 21-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się pod Lublinem w okolicy jednego z wiaduktów. Jak się okazało, powodem zachowania 21-latka była zemsta za to, że pies wcześniej pogryzł jego buty.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 29 lipca na ul. Głębokiej. Na wysokości nr 20 o godzinie 8.35 kierująca fordem potrąciła 72-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Świadków prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 41-85 lub 997.

 • Aktualności

  Tej około 30-letniej blondynki w okularach poszukują policjanci z VII komisariatu w Lublinie. Kobieta z jednego ze sklepów galerii przy ul. Orkana kradła ubrania. Brała jak swoje nie przejmując się cenami a uzbierało się ich na kwotę prawie 700 złotych. Osoby, które ją rozpoznają i robią zakupy za swoje, prosimy o kontakt. Nie trzeba do nas przychodzić – wystarczy zadzwonić pod nr. (81) 535-49-20. Zapewniamy anonimowość!

 • Aktualności

  Będąca na urlopie policjantka z szóstego komisariatu zatrzymała kierowcę citroena, który w Czesławicach w pow. puławskim jechał całą szerokością jezdni. Policjantka zabrała kierowcy kluczyki i wezwała patrol. Jak się okazało, jej podejrzenia były uzasadnione. 54-letni kierowca „wydmuchał” blisko 3 promile. W dodatku pojazd, którym się poruszał nie miał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

 • Aktualności

  Za sprowadzenie pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w wielkich rozmiarach odpowie 27-letni mieszkaniec pow. krasnostawskiego. Mężczyzna pod koniec lica b.r. umyślnie podpalił zaparkowane na parkingu firmy kurierskiej dostawcze samochody. Straty oszacowano na blisko 140 tys. zł. 27-latek został zatrzymany wczoraj przez policjantów z KMP w Lublinie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublinie.

 • Aktualności

  Do groźnego pożaru jednego z mieszkań doszło dziś wczesnym rankiem w Lublinie. Jako pierwsi ze służb, na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Funkcjonariusze, z zajętego ogniem i gęstym dymem mieszkania wyprowadzili na zewnątrz starszą kobietę oraz jej syna. Po udzieleniu im pierwszej pomocy przekazali następnie załodze karetki pogotowia, która przewiozła ich do szpitali. Do szpitala trafił też jeden z policjantów IV komisariatu, który w wyniku tej akcji ratunkowej doznał poparzeń ciała.

 • Aktualności

  Akcję pod kryptonimem „BUS” przeprowadzili dziś policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Lublinie. Prowadzone kontrole skupiły się w szczególności na kierowców przewożących pasażerów oraz pojazdy służące do przewozu towarów. Celem podjętych działań jest zminimalizowanie wypadków z udziałem tego typu pojazdów. Za naruszenia obowiązujących przepisów mundurowi nałożyli łącznie 65 mandatów karnych i zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych.

 • Aktualności

  Jest tymczasowy areszt dla 43 latka za prowadzenie nielegalnej plantacji konopi indyjskich i posiadanie znacznych ilości marihuany. Należącą do mieszkańca Lublina uprawę funkcjonariusze namierzyli na jednej z posesji przy ul. Mełgiewskiej. Zabezpieczyliśmy 180 krzaków konopi i ponad 1,5 kg suszu.