W ramach niezwykłego projektu, nawiązującego do osoby Yanki Rudzkiej zapraszamy na warsztaty z tancerzami z Armenii, Brazylii, Gruzji i Polski.
 • Aktualności

  Droga dzieci do szkoły powinna być bezpieczna. O to bezpieczeństwo będą dbali policjanci, nauczyciele i rodzice. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi.

 • Aktualności

  Dzisiaj pierwszego dnia roku szkolnego podsumowaliśmy minione już wakacje oraz ilość zdarzeń drogowych, do których doszło w tym czasie na drogach naszego województwa.

 • W dniu 2 września około godziny 20.00 Zastępca Naczelnika Oddziału Patrolowo–Interwencyjnego

 • Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty Lublinian. W ramach projektu w letnie weekendy zapraszamy na spektakle teatralne, spektakle improwizacji teatralnej, czy akcje animacyjne dla dzieci.
 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Krężnickiej w Lublinie. Kierujący BMW w trakcie wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym skuterem 42 latkiem. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

 • Aktualności

  Ci, którzy starali się do ostatniej chwili wykorzystać letni wypoczynek zaplanowali powroty do domów właśnie w ten weekend. Ten czas to okres wytężonej pracy dla policjantów, którzy dbać będą o bezpieczeństwo podróżujących. Będziemy reagować w przypadku naruszania przepisów prawa, brawurowej i nieodpowiedzianej jazdy. Będziemy interweniować w każdym przypadku, gdy potrzebna będzie nasza pomoc. Pamiętajmy o rozwadze, rozsądku i odpowiedzialności.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zatrzymali 26-latka, który na jednym z portali internetowych zamieścił swoje zdjęcia na których przedstawiał gesty i symbole faszystowskie. Za publiczne propagowanie treści totalitarnych grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Okres wakacji zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji z pracą artystyczną i np. udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.

 • Aktualności

  20-latek został ujęty na kradzieży 30 kaw przez ochroniarza jednego z marketów przy ul. Chodźki w Lublinie. Wkrótce po tym mężczyzna trafił w ręce umundurowanych policjantów. Skradziony towar wrócił do sklepu, a sprawca został przewieziony na komisariat. Ponadto okazało się że młody mieszkaniec stolicy w tym samym sklepie miesiąc temu ukradł konsole do gier o wartości prawie 4 tys. zł.

 • Aktualności

  Wczoraj w miejscowości Motycz Józefin odnalezione zostały zwłoki 49 letniego mężczyzny, za którym od minionej soboty poszukiwania prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji, która wykaże przyczyny śmierci mężczyzny.

 • Aktualności

  Kryminalni z III Komisariatu Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież oraz zniszczenie mienia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Lublina, który ukradł portfel w którym były dokumenty, karty bankomatowe i pieniądze w kwocie ponad 1700 zł. Okazało się również, że w przystanku autobusowym powybijał szyby powodując starty na ponad 1600 zł.

 • Aktualności

  Ostrzegamy przed oszustami, którzy podając się za rzekomych członków rodziny, próbują wyłudzić od starszych osób pieniądze. Wczoraj „fałszywy syn” zatelefonował do 84-letniej Lublina. Poinformował starszą kobietę, że potrzebuje pieniędzy na kaucję ponieważ miał wypadek samochodowy. Po odbiór pieniędzy zgłosił się fałszywy policjant, któremu pokrzywdzona przekazała ponad 10 tys. zł. Apelujemy o wzmożoną czujność w kontaktach z nieznajomymi.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ul. Kunickiego w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford 31-latek jadąc w kierunku centrum potrącił pieszego, który wtargnął z prawej strony na jezdnie. 32-letni obywatel Ukrainy w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Kierujący przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – trzeźwy.

 • Szczegółowe informacje dot. konkursu ofert na najem powierzchni w budynku Centrum Kultury z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni. Na oferty czekamy do 21 września.
  Edukacja Kulturalna zaprasza na Seminarium Sztuki Słowa i Teatru z Beatą i Pawłem Passini.
 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach poszukują zaginionego Tomasza Sodolskiego. Mężczyzna wczoraj późnym wieczorem wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił, jak również nie nawiązał jakiegokolwiek kontaktu z rodziną. Może poruszać się rowerem widocznym na zdjęciu. Ktokolwiek widział zaginionego, bądź zna miejsce jego pobytu proszony jest kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 516-13-10 lub 112.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 23 lipca b.r. na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Mickiewicza w Lublinie. Kierujący samochodem marki Opel Combo jadąc w kierunku centrum tuż za skrzyżowaniem zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w słup trakcji trolejbusowej. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85.

 • Aktualności

  Policjant z Komisariatu Policji w Bełżycach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mundurowy w m. Radawczyk Drugi zauważył jednoślad marki Romet, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 37-latek z gm. Konopnica, który miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie trzech wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i poszukuje świadków. Do dwóch z nich doszło na ścieżce rowerowej. Trzeci wypadek miał miejsce na chodniku, gdzie kierujący jednośladem potrącił pieszą idącą chodnikiem. Osoby, które mogą przekazać Policji istotne w tych sprawach informacje, prosimy o kontakt.