• Aktualności

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie włączyli się w kolejną edycję kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Miejskiego. Pod okiem mundurowych dzieci z lubelskich szkół doskonalili swoje umiejętności na miasteczku ruchu drogowego. Policjanci wzmacniali im również poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-10 listopada.
 • Aktualności

  Kryminalni z "trójki" zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie w warunkach recydywy za kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do auta, ukradł dwa telefony i pieniądze w kwocie blisko 200 zł. Sprawca przez pomyłkę w schowku zostawił swój portfel, w którym był jego dowód osobisty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 6 sierpnia w m. Piotrawin z udziałem kierującego pojazdem marki Volvo S-40. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-42-78.

 • Aktualności

  Dzielnicowy! Kto to taki? Czym się zajmuje? Gdzie go znajdę? Czy znasz swojego dzielnicowego? Każdy, kto chce nawiązać kontakt z Policją, przekazać ważną informację o zagrożeniu, wskazać problemy lub sugestie dotyczące życia w danej społeczności lokalnej może kontaktować się ze swoim dzielnicowym.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże łańcuszków. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 19-lat. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Do niecodziennej kolizji drogowej doszło wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej w Lublinie. W trakcie jazdy miejskiego trolejbusu od trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk, który spadł na jadącego z tyłu fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się jednak okazało, jeden z uczestników tej kolizji był nietrzeźwy. Była nią kierująca trolejbusem. Badanie wykazało około promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z VII komisariatu.

 • Aktualności

  Dzisiaj na DK-12 w m. Garbów doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierowca rejsowego busa poniósł śmierć na miejscu, a 16 osób zostało przewiezionych do szpitali.

 • Aktualności

  Dzisiaj na DK-12 w m. Garbów doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca rejsowego busa poniósł śmierć na miejscu, a 16 osób zostało przewiezionych do szpitali. Droga jest całkowicie zablokowana, a policjanci kierują pojazdy na objazdy drogami lokalnymi i na S-17.

 • Aktualności

  W ręce policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wpadł 30-letni mieszkaniec pow. puławskiego. W trakcie sprawdzenia pojazdu, którym kierował, policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy suszu marihuany. Narkotyki mężczyzna przewoził w pudełku oraz w schowanej w bagażniku walizce. Kolejne 200 g. tego narkotyku mundurowi znaleźli w rodzinnym domu mężczyzny. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się z funkcjonariuszami Policji, którzy wyróżnili się ratując ludzkie życie i zdrowie oraz niosąc pomoc w trudnych sytuacjach. Wśród nagrodzonych jest policjant z Bytomia, który podczas urlopu na Krecie uratował tonącą kobietę. W uroczystości tej brał udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.

 • Proponujemy współpracę z nowo powstałym portalem filmowym, polegającą na tworzeniu treści dotyczących najnowszego kina gatunkowego.
 • Aktualności

  Policjanci z komisariatu w Bełżycach wzięli udział w X Memoriale im. bryg. Krzysztofa Cieślickiego w piłce nożnej, jaki odbył się na stadionie miejskim w Bełżycach. Impreza zorganizowana została przez Państwową Straż Pożarną, a udział w niej wzięli także funkcjonariusze Policji.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w m. Krzczonów na DW-835. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący pojazdem marki Toyota Avensis w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym potrącił kobietę, która nie posiadała elementów odblaskowych. 31-letnia mieszkanka gm. Jabłonna w wyniku zdarzenia poniosła śmierć. Po raz kolejny przypominamy PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH.

 • Kinobanda: Zapraszamy na przegląd filmów Piotra Szulkina.
  Edukacja Kulturalna zaprasza na Seminarium Sztuki Słowa i Teatru z Beatą i Pawłem Passini.
 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na DK-19 w Niemcach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Daf jadąc w kierunku Lubartowa na przejściu dla pieszych lewym przodem potrącił mężczyznę. Według relacji świadków 72-latek przeprowadzał rower ze strony prawej na lewą. Starszy mężczyzna pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali 15-latka, który jechał kradzionym rowerem. Nastolatek ukradł jednoślad warty 1700 zł spod szkoły na ul. Tumidajskiego w Lublinie. Jak się okazało 15-latek ma na swoim koncie jeszcze kradzież 3 rowerów. W dodatku przebywał na niepowrocie z pogotowia opiekuńczego.

 • Aktualności

  Policjanci z VII komisariatu poszukują mężczyzny, który włamał się do kiosku i ukradł pieniądze oraz wyroby tytoniowe. Straty oszacowano na około 7 tys. zł. W innym prowadzonym postępowaniu mundurowi poszukują sprawcy przywłaszczenia karty bankomatowej. Ktokolwiek rozpoznaje tych mężczyzn na publikowanych zdjęciach, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Na piątą edycję festiwalu pod hasłem "Ku nowej przygodzie!" zapraszamy w dniach 24-29 września.
 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu poszukują właściciela pieniędzy. Leżącą na ziemi kopertę z zawartością sporej ilości gotówki znalazł przed dwoma dniami w rejonie ogrodu botanicznego przechodzień. O tym niecodziennym znalezisku powiadomił Policję. Teraz zguba czeka na prawowitego właściciela. Bliższe informacje można uzyskać u dzielnicowego pod numerem tel. 695-021-765.