• Aktualności

  Kolejny raz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

 • Aktualności

  Dzisiaj ruszyła VI Policyjna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 45 rowerzystów wyjechało w drogę po mszy świętej odprawionej w archikatedrze lubelskiej. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów, by modlić się za policjantów przed obliczem Czarnej Madonny. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

 • Aktualności

  Wczoraj rano mieszkaniec Lublina zaparkował swojego opla przy ul. Herberta. Jakież było jego zdziwienie gdy kilka godzin później na miejscu jego auta stał inny pojazd. Złodziej wpadł w ręce mundurowych jeszcze tego samego dnia. Na jednej ze stacji paliw zatankował samochód , chciał odjechać nie płacąc ….ale nie zdążył. To 42 letni ob. Niemiec .

 • Aktualności

  Zarzut rozboju usłyszał 35 latek i jego 44 letni kompan. Mężczyźni na dworu autobusowym zaatakowali bezdomnego. Pobili go i zażądali pieniędzy. Kiedy okazało się, że pokrzywdzony nie ma przy sobie wartościowych rzeczy rozebrali go i zabrali ubranie. Obaj sprawcy są już w areszcie. Grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Kierowcy powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Aktualności

  Policjanci apelują do właścicieli zwierząt o zapewnienie im należytej opieki w wakacje. Okres urlopowy, to czas wyjazdów i odpoczynku, a jednocześnie najgorszy okres dla zwierząt, które w letnich miesiącach są najczęściej porzucane i krzywdzone. Policja przypomina, porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.

 • Aktualności

  W ostatnich dniach w Lublinie miało miejsce kilka prób wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka i policjanta. Do mieszkańców Lublina dzwoniły osoby, które informowały o kłopotach ich krewnych oraz sugerowały, że rozwiązaniem problemów będzie przekazanie dużych kwot pieniędzy. Dla uwiarygodnienia tych wersji do rozmów włączały się osoby przedstawiające za policjantów. Na szczęście nikt dal się oszukać.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę 2 kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Lublina, który w czerwcu włamał się do sklepu ze sprzętem ogrodniczym, salonu kosmetycznego i studia tatuażu oraz usiłował włamać się do jednego z magazynów. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 120 tys. zł. 27-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyły się Obchody Święta Policji. W uroczystości wziął udział szef lubelskiego garnizonu Policji insp. Robert Szewc, kadra kierownicza komendy miejskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody dla wyróżnionych policjantów.

 • Aktualności

  Akcję Honorowego Oddawania Krwi zorganizowali dzisiaj policjanci z KMP w Lublinie. To szczytne przedsięwzięcie odbyło się w ramach dzisiejszych obchodów Święta Policji. Policjantki, policjanci oraz pracownicy cywilni w zaparkowanym pod budynkiem policyjnej jednostki ambulansie oddawali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu ustalili sprawcę zniszczenia roweru miejskiego. Okazał się nim piętnastolatek, który po przejażdżce porzucił rower na torach. Jednoślad został całkowicie zniszczony przez nadjeżdżający pociąg. Straty zostały oszacowane na 1,5 tys. zł. Za swój czyn nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej. Ich łupem padła biżuteria łącznej wartości blisko 14 tyś. zł. Ktokolwiek rozpoznaje te osoby na publikowanym materiale, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Aktualności

  Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło dziś na Al. Witosa w Lublinie. Kierujący chevroletem przejechał przez pas zieleni i wjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z busem. Mercedesem podróżowało łącznie 9 osób. Kierującym pojazdami i pasażerom mercedesa udzielana jest pomoc medyczna. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

 • W najbliższy piątek, 20 lipca o 21:30 zapraszamy na nowy pokaz multimedialny na fontannie placu Litewskiego. "Anioły lubelskie" to 12-minutowy pokaz w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązujący do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.
 • Aktualności

  Dzisiaj w garnizonie lubelskim odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Puławach. Główne uroczystości zostały objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Dzisiejszy dzień był okazją by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

 • Aktualności

  Służba w Policji nie tylko niełatwe powołanie ale także szlachetna misja wymagająca poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi. To również codzienna dbałość o budowanie wizerunku Policji jako służby profesjonalnej i skutecznej.

 • Aktualności

  Policjanci z VII komisariatu prowadzili poszukiwania za zaginioną trzynastolatką. Dziewczyna w niedzielny wieczór po kłótni z rodzicami wysiadła z ich samochodu i uciekła w nieznanym kierunku. Na szczęście nieletnią policjanci odnaleźli jeszcze przed północą. Nastolatka ukrywała się w krzakach w pobliżu swojego domu.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie poszukują świadków wypadków drogowych. Do jednego z nich doszło 4 lipca w m. Dys, gdzie land rover zderzył się z oplem. Do drugiego z wypadków doszło z kolei 7 lipca w Niedrzwicy Kościelnej. Tam kierujący audi zjechał na pobocze i uderzył w znaki drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący zmarł. Osoby, które były świadkami tych wypadków prosimy o kontakt z KMP w Lublinie.

 • Aktualności

  Mało brakowało, a jedna z mieszkanek miasta straciłaby 20 tys. zł. oszczędności. Kobieta wypłaciła z banku pieniądze po tym, jak uwierzyła słowom podającego się za funkcjonariusza CBŚP oszusta. Jego plany pokrzyżował czujny taksówkarz, który wiózł samochodem lubliniankę i powiedział jej o swoich podejrzeniach. Nie dał się też oszukać inny mieszkaniec miasta, który po wypłacie oszczędności z banku w porę zorientował się, że to próba oszustwa.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na ul. Zachodniej. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany 6 podstawami prawnymi. Policjanci odzyskali również skradziony jednoślad o wartości około 2200 zł.