• Aktualności

  Policjanci z Komisariatu w Niemcach prowadzą poszukiwania za zaginionym Robertem Cienkusz. 45-latek wyszedł do pracy w m. Niedrzwica Kościelna i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ktokolwiek widział tego mężczyznę lub posiada istotne informacje na temat jego miejsca pobytu proszony jest o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Niemcach pod nr tel. 81 756 17 97/112.

 • Aktualności

  Dzisiaj kończy się majowy weekend, a wraz z nim powroty z wiosennego wypoczynku. Na drogach będzie panował wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zatrzymali dziś w nocy 24-latka, który na jednym z osiedlowych parkingów demolował zaparkowane samochody. Wandal wyrwał lusterka, powyginał wycieraczki, oberwał kołpaki i porysował karoserię. W ten sposób uszkodził trzy pojazdy. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i podanemu rysopisowi, mężczyzna wpadł w ręce policjantów niedaleko od miejsca zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym, za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Na drogach naszego województwa, podczas majowego weekendu, doszło do 21 wypadków, w których 7 osób poniosło śmierć. Obrażenia w tych wypadkach odniosły 22 osoby. Funkcjonariusze zatrzymali 125 nietrzeźwych kierowców.

 • Aktualności

  Niektórzy mieszkańcy Lubelszczyzny spędzający majowy weekend poza domem już dziś będą wracać do miejsca zamieszkania. Na drogach może panować wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci, którzy apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Od piątku na drogach Lubelszczyzny doszło do 19 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób, a 20 odniosło obrażenia. Podczas policyjnych kontroli zatrzymanych zostało blisko 110 nietrzeźwych kierujących.

 • Aktualności

  Złożeniem wieńców pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości w Lublinie. Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Lublin, a w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona została msza święta. Główne uroczystości odbyły się na Placu Zamkowym. W obchodach uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

 • Od 13 do 17 czerwca przed lubelską publicznością wystąpią artyści: muzycy, aktorzy, poeci i wokaliści rożnych pokoleń, prezentujący szeroki wachlarz brzmień i tematów przy zachowaniu estetycznej harmonii.
 • Aktualności

  Kryminalni z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do gołębnika w Wojciechowie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nałęczowa w wieku 42 i 47-lat. Ich łupem padło 30 gołębi o wartości 1200 zł. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali połowę skradzionych ptaków. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Posterunek wodny już otwarty. Tradycyjnie z końcem kwietnia i początkiem maja policjanci z KMP w Lublinie rozpoczynają służbę nad Zalewem Zemborzyckim. Policyjnych wodniaków będą wspomagać także patrole rowerowe.

 • Aktualności

  II miejsce wywalczyli policjanci reprezentujący lubelski garnizon Policji w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody odbyły się w Łomży, a o tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Naszą drużynę reprezentowali st. sierż. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek. To oni okazali się bezkonkurencyjni w rowerowej sztafety biathlonowej, jednak ostatecznie, po dwóch dniach sportowych zmagań zajęli II miejsce.

 • Aktualności

  Komunikaty o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi, te wszystkie informacje Lubelska Policja będzie przekazywać mieszkańcom naszego województwa dzięki aplikacji BLISKO. Jesteśmy jednym z pierwszych garnizonów w kraju, który rozpoczął już nadawanie. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje utrudnieniach.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 16 kwietnia b.r. na ul. Dożynkowej 24 w Lublinie. Kierujący samochodem marki Audi zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w drzewo. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-53-34 lub 997.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali kobietę, która ukradła torebkę z zawartością pieniędzy. Należała ona do klientki jednego ze stoisk na targowisku przy ul. Ruskiej. Sprawczynią okazała się nią 39-latka. Kobieta wykorzystała fakt, że pokrzywdzona zajęta była zakupami. Mundurowi odzyskali pieniądze w kwocie prawie 3500 zł. Teraz 39-latka odpowie przed Sądem. Grozi jej do 5 lat pobawienia wolności.

 • W dniu 30 kwietnia - 6 maja kasa Centrum będzie nieczynna. Bilety na nasze wydarzenia dostępne są w serwisie tiketto.pl
 • Aktualności

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań z rodzina i znajomymi. By „majówka” była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 • Aktualności

  Przed majowym weekendem przypominamy o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ubiegłym roku na drogach naszego województwa zginęło 61 pieszych . W ramach akcji „PATRZ I SŁUCHAJ!” KWP w Lublinie przygotowała spot profilaktyczny. Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 24 lutego b.r. w m. Czółna. Doszło tam do zderzenia się toyoty z volkswagenem. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 • Aktualności

  15 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podczas uroczystego apelu funkcjonariusze wypowiedzieli słowa policyjnej roty, której wypełnianie będzie gwarancją ich profesjonalnej służby. Nowych adeptów w szeregach lubelskiej Policji powitał Komendant Wojewódzkie Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który wręczył im legitymacje służbowe.