• Aktualności

  Przypominamy, że od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie muszą już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Przy kolizji jej uczestnicy nadal nie zawsze muszą wzywać patrol Policji. W sytuacji kiedy wszystkie strony spisują oświadczenie, dane potrzebne dla ubezpieczyciela są zawarte w prawie jazdy.

 • Aktualności

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 35-latku. Zaatakowali go na dworcu przy al. Tysiąclecia. Wykręcili mu ręce i zabrali pieniądze, telefon i papierosy. Towarzysząca sprawcom kobieta okazała się poszukiwana. Sprawę prowadzą policjanci z II komisariatu, którzy udowodnili im kolejne przestępstwo.

 • Aktualności

  Do zdarzenia doszło przed godziną 17 na drodze S 12 (zjazd na Tatary). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Hyundai jadąc w kierunku Zamościa zatrzymał się na prawym pasie. Wjechał w niego kierujący ciężarowym volvo, który nie zdołał wyhamować pojazdu. W wyniku zderzenia kierujący i pasażer z hyundaia trafili do szpitala. Siedząca za nimi kobieta pomimo prowadzonej reanimacji zmarła.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 4 sprawców kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie Bełżyc. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina i Łęcznej w wieku 28 i 32-lat. Kryminalni ujawnili przy nich pieniądze w kwocie ponad 100 000 tys. zł, kominiarki oraz urządzenie służące do zagłuszania sygnału radiowego.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku do którego doszło w m. Skrzynice Kolonia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-latek podczas zbioru kukurydzy chciał oczyścić heder i został wciągnięty za nogę przez urządzenie tnące. Mężczyzna został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

 • To propozycja dla rodziców, którzy podczas festiwalowych spektakli potrzebują opieki nad swoimi pociechami.
 • Aktualności

  Policjanci z III Komisariatu Policji poszukują kobiety i mężczyzny, którzy w czterech sklepach metodą zbliżeniową dokonali płatności nie swoją kartą. Mundurowi w toku czynności zabezpieczyli nagrania z dwóch sklepów, na których widać całe zdarzenie. Do sprawy poszukujemy kobiety i mężczyzny widocznych na nagraniu. Osoby, które ich rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym III komisariatu pod nr tel.: (81) 535-58-00. Informację można przekazać anonimowo!

 • Aktualności

  38-latek kierujący pojazdem marki Kia na ul. Chodźki nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za tym autem. Uciekający kierowca poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Na ul. Harnasie kierujący zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 • Aktualności

  Dzisiaj wczesnym rankiem sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. 200 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni policji pojechali do Częstochowy na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Tam wzięli udział we mszy świętej w intencji środowiska policyjnego. Lubelski Garnizon Policji reprezentował insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Policjanci z V Komisariatu Policji w Lublinie poszukują sprawcy kradzieży perfum z jednej z drogerii przy al. Spółdzielczości Pracy. Moment kradzieży został zarejestrowany przez kamery. Do sprawy poszukujemy mężczyzny widocznego na zdjęciu. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt. Informację można przekazać anonimowo pod nr tel. (81) 535-47-00.

 • Aktualności

  Wczoraj na Al. Kraśnickich w Lublinie doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu marki Kia i ciężarówki marki Daf. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym 58-latek z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z tirem. Niestety mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy osobówki.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę, którzy odpowie za 5 kradzieży łańcuszków. Młody mężczyzna podbiegał do kobiet od tyłu i zrywał im z szyi złote łańcuszki. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Lublina. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Weź udział w głosowaniu internautów!
 • Aktualności

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy". Podczas akcji będą zwracać szczególną uwagę na to czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

 • Aktualności

  W ręce policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą wpadło dwóch mieszkańców pow. kraśnickiego. Mężczyźni przy pomocy sfałszowanej dokumentacji chcieli wyłudzić około 100 tys. zł. kredytu z jednego z lubelskich banków. Oszuści zostali zatrzymani w banku tuż przed sfinalizowaniem transakcji. 59-latkowi i jego 55-letniemu wspólnikowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Kryminalni z „jedynki” wspólnie z kolegami z komendy miejskiej zatrzymali 32-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna pod koniec sierpnia br. usiłował ukraść alkohol z jednego ze sklepów przy ul. Zamojskiej. Kiedy został nakryty przez ochroniarza sklepu uderzył go i uciekł. Godzinę później wrócił do sklepu i wymachując nożem groził ochroniarzowi pozbawienia życia. Dziś 32-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej oraz gróźb karalnych.

 • Aktualności

  34 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiego garnizonu Policji. Słowa policyjnej roty stróże prawa wypowiedzieli dziś podczas uroczystego ślubowania. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Podczas uroczystości policjantom z komend miejskich i powiatowych przekazane zostały kluczki do 11 nowych radiowozów.

 • Aktualności

  Policjanci z „czwórki” zatrzymali po krótkim pościgu 33-latka, który w plecaku posiadał blisko 60 woreczków z substancją krystaliczną koloru żółtego. Zabezpieczona substancja została przekazana do laboratorium w celu sprawdzenia czy są to dopalacze. Ponadto mieszkaniec Lublina był poszukiwany w celu odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 14 sierpnia na al. Unii Lubelskiej. Po godzinie 9.00 kierujący nieustalonym samochodem potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Kierujący nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadków prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 53-34 lub 997.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 6 września br w miejscowości Niemce. O godzinie 13.29 na ul. Lubelskiej doszło do potrącenia mężczyzny, który prowadził rower przez samochód ciężarowy marki Daf. Poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Świadków prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 42-78 lub 997.

 • Aktualności

  Kilka dni temu wrócił z Holandii, gdzie brał udział w European Canopy Formation Challenge. Tam grupa skoczków spadochronowych połączyła się na czaszach tworząc formację złożoną z 28 skoczków. Jednym z uczestników tego przedsięwzięcia był Piotr Czubak. Mowa o policjancie w stopniu podkomisarza, który na co dzień jest dyżurnym Komisariatu Policji w Bełżycach. Nasz policjant na swoim koncie ma około 600 oddanych skoków i jak widać nie zwalnia tempa.