• Aktualności

  Małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odwiedzili wczoraj niecodzienni goście. Z okazji Dnia Dziecka niespodziankę sprawili im dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści. Oprócz otuchy i ciepłych słów, mundurowi wręczyli dzieciakom także drobne upominki. Dzięki tej wizycie na buziach przebywających na leczeniu pacjentów ponownie zagościł uśmiech.

 • Aktualności

  Kolejny mecz w ramach rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej za nami. Na stadionie Arena Lublin wczoraj odbyło się już 7 spotkanie rozgrywane w ramach mistrzostw na tym obiekcie sportowym. Wczorajszy mecz 1/8 Finału pomiędzy reprezentacjami Urugwaju i Ekwadoru przyciągnął na trybuny rekordową liczbę kibiców nad których bezpieczeństwem czuwali lubelscy policjanci.

 • Aktualności

  Policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy z biura jednej z myjni samochodowych przy ul. Lipowej. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamerę. Do sprawy poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt. Informację można przekazać anonimowo pod nr tel. (81) 535-48-00.

 • Zapraszamy na konferencje

  Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością w ramach programu "Za życiem"

 • Aktualności

  Policjanci z WRD KWP w Lublinie wraz z policjantami WRD KMP w Lublinie i KPP w Lubartowie wspólnie z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przeprowadzili wczoraj akcję profilaktyczną pt. „Dzień dziecka z Kozłówką”. Mundurowi przygotowali dla dzieci wiele atrakcji.

 • Aktualności

  Wyjątkową bezczelnością wykazał się 63-latek. Mężczyzna na terenie jednego z kościołów na dzielnicy Czuby w Lublinie włamywał się do puszek z datkami. Jego łupem padło około 400 zł. Sprawca usłyszał już 4 zarzuty kradzieży z włamaniem i jedno usiłowanie w warunkach recydywy, gdyż wcześniej karany był za kradzieże.

 • Aktualności

  Poszukiwanego listem gończym 24-latka zatrzymali policjanci z III komisariatu. Młody mężczyzna rzucił się do ucieczki w momencie, kiedy policjanci legitymowali grupę osób spożywających alkohol w miejscu publicznym. Ponieważ ten, wiedział, że ma orzeczoną przez sąd roczną odsiadkę w zakładzie karnym, nie chciał łatwo dać się zatrzymać. Uciekając przed stróżami prawa, przeskoczył przez płot na pobliską parafię, by znaleźć kryjówkę w pobliskim kościele.

 • Aktualności

  Kryminalni z „piątki” ustalili i zatrzymali sprawcę 3 kradzieży z włamaniem i uszkodzenia samochodu. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Lublina, który włamywał się do piwnic. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 15 tys. zł. 45-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 • Zakładając działalność gospodarczą musisz skompletować wiele dokumentów, narzędzi biurowych, a także uzyskać stosowne pozwolenia. Wymagane jest również posiadanie osobnego rachunku bankowego, wypadałoby też założyć profile w mediach społecznościowych, a może nawet firmową stronę. Wszystko po to, by na koniec miesiąca przybić firmowe pieczątki na wystawionej fakturze. To właśnie firmową pieczątką zajmiemy się w tym artykule. Wiesz jakie elementy musi posiadać?

  Stempel poproszę!

  O przybicie firmowej pieczątki będziemy proszeni już od pierwszego dnia działania firmy - potwierdzając chęć założenia konta bankowego czy też wystawiając pierwszą fakturę. Chociaż w polskim prawie nie ma jasnego zapisu, który wymusza na przedsiębiorcach posiadanie firmowej pieczatki, to zdecydowanie warto ją posiadać. Stempel postawiony na firmowym dokumencie dodaje mu dużo powagi.

  Pieczątka - co powinno się na niej znaleźć?

  Co powinno znaleźć na pieczątce?

  Na firmowych stemplach powinny znajdować się dane umożliwiające identyfikację firmy - te są ustalone prawnie. Żeby pieczątka, nie tylko dodawała prestiżu, ale również była ważna musi posiadać kilka niezbędnych elementów. Różnią się one w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, na pieczątce firmowej obowiązkowo należy umieścić takie dane jak:

  • nazwa firmy,
  • adres firmy,
  • numer nip firmy.

  Inne dane muszą znajdować się na stemplach używanych przez spółki. Tutaj obowiązkowe są:

  • nazwa firmy,
  • adres firmowy,
  • numer nip firmy,
  • kapitał zakładowy,
  • numer KRS i sąd rejestrujący.

  Jak widać, obowiązkowe jest zamieszczenie podstawowych informacji o danym podmiocie gospodarczym. Nie są to jednak jedyne elementy, które mogą znajdować się na pieczątce. Co jeszcze warto zamieścić?

  Dane kontaktowe na pieczątce firmowej

  Oprócz obowiązkowych danych identyfikacyjnych, warto na firmowej pieczątce umieścić również dane kontaktowe, dzięki którym klienci będą mogli się z nami skontaktować. Używanie jej na wielu fakturach, dokumentach firmowych czy też materiałach promocyjnych może spowodować, że klienci szybciej zapamiętają nasz adres e-mail czy też numer telefonu.

  To właśnie adres skrzynki pocztowej, a także numer kontaktowy to najczęściej umieszczane na stemplach dane kontaktowe. Można do tego dodać jeszcze adres witryny firmowej lub ewentualnie numer fax, chociaż on jest już sporadycznie używany. Kolejnym marketingowym elementem, który warto umieścić na firmowym stemplu jest logo. To element, który jest najłatwiej zapamiętywany przez mózg.

  Czy REGON powinien być na pieczątce?

  Jeszcze do końca 2009 roku taki obowiązek istniał i wszystkie osoby, które założyły działalność przed tym okresem musiały umieszczać numer REGON na pieczątkach. Obecnie przepis ten przestał obowiązywać, dlatego nie ma takiego obowiązku.

  pieczątka do biura

  Gdzie wyrobić firmową pieczątkę?

  Firm produkujących stemple i pieczątki jest bardzo wiele. Zazwyczaj działalność ta jest połączona z innymi usługami jak prowadzenie punktu ksero czy też drukarni. W zasadzie na każdym większym osiedlu można znaleźć firmę, która jest w stanie wyrobić taką pieczątkę. Na co zwrócić uwagę?

  Warto sprawdzić opinie, które panują na temat danej firmy, a także doświadczenie, którym może się pochwalić. Oczywiście, dopiero zakładając działalność, warto liczyć każdy grosz, dlatego cena ma również duże znaczenie, ale nie warto przesadzać. Zbyt tanie pieczątki mogą być po prostu źle wykonane i ulec zniszczeniu już po kilku tygodniach użytkowania.

 • Aktualności

  Wczoraj z okazji Dnia Dziecka na lotnisku w Radawcu odbył się Lotniczy Dzień Dziecka. Wydarzenie było jednocześnie akcją charytatywną na rzecz dzieci przebywających w USD w Lublinie. W trakcie festynu nie mogło także zabraknąć policjantów, którzy chętnie włączyli się w tą inicjatywę. Mundurowi również dla uczestników przygotowali wiele atrakcji.

 • Aktualności

  Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 12 osób, a 1 zginęła. Wczoraj na DW-747 w m. Radwiec Duży doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-latek kierujący motocyklem marki Triumph podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze!

 • Otwarcie własnej firmy, to zawsze mniejsze lub większe nakłady finansowe. Wszystko zależy od branży, skali, oraz zasięgu danego przedsiębiorstwa. Bardzo wiele osób posiada genialne pomysły na działalność, która zapowiada się niezwykle obiecująco. Jednakże, problemem jest zazwyczaj brak wystarczających środków na jej otwarcie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć interesujące sposoby finansowania, które nie zrujnują początkowego budżetu młodej firmy. Oczywiście, chodzi o pożyczki unijne, dzięki którym wiele obecnie działających firm, miało szansę na zaistnienie i rozwój.

  Brak szans na kredyt

  Nie ulega wątpliwości, że bardzo często, planując otwarcie biznesu, nikt nie myśli o braniu kredytu. Wynika to z kilku rzeczy. Przede wszystkim, na samym początku ciężko dysponować czymś, co mogłaby być gwarantem dla banku. Często otwierając firmę, ludzie rezygnują z poprzedniej pracy, nie posiadają własnego mieszkania lub innych wartościowych nieruchomości. Pragną odmienić swoje życie i postarać się o lepszą przyszłość. Jednakże, bank oczekuje, aby wszystko było na teraz. Pożyczka na start to propozycja, która odpowiada na potrzeby przedsiębiorców. Pozwala im otrzymać środki o których do tej pory mogli pomarzyć, a co za tym idzie, ułatwia im realizacje życiowych planów, które mogą odmienić ich los.

  Co należy wiedzieć?

  Pożyczka unijna to sposób finansowania, który ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, jest ona dużo łatwiejsza do otrzymania, niż tradycyjny kredyt. Jej warunki są dużo łatwiejsze do spełnienia, a przedsiębiorstwa mogą liczyć na korzystniejsze oprocentowanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ na początku drogi nikt nie chce popadać w problemy finansowe, które utrudniają start. Finansowanie unijne może być realizowane przez osoby, które maja założoną działalność gospodarczą i jest to główna wytyczna. Ponadto, firma musi być zarejestrowana w Polsce, a właściciel, także musi mieć miejsce zamieszkania w naszym kraju. Istotne znaczenie ma zdolność kredytowa, która jest obliczana w oparciu o przewidywane zyski przedsiębiorstwa.

  Otwieranie własnej działalności z finansowym wsparciem z Unii

  Kredyty unijne, czy to się opłaca?

  Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak. Pożyczki unijne dla firm mają dużo lepsze warunki, niż te, oferowane przez instytucje bankowe. Pożyczka z Unii ma na celu wsparcie przedsiębiorcy i chce dać mu szanse na otwarcie własnego biznesu, oraz rozwijanie go. Dlatego też, nie może na samym początku wpędzić go w długi. Oprocentowanie pożyczek jest bardzo niskie i może sięgać zera. Dotyczy to pożyczek na rozwój działalności, które mogą być spłacane przez 15 lat, a właściciel może zaciągnąć zobowiązanie nawet do 2 milionów złotych. Pragnąc uzyskać większe kwoty, najlepiej skorzystać z pożyczek inwestycyjno-obrotowych, które są wykorzystywane na bardzo duże inwestycje, mające potencjalnie wysokie zyski. Taka pożyczka ma oprocentowanie od 0,87 do 2,87%. Za każdym razem, procent jest o wiele mniejszy, niż w bankach, a korzyści wynikające z dużo mniejszych odsetek, ujawniają się podczas codziennej działalności firmy.

  Gdzie szukać?

  W celu uzyskania kredytów unijnych, najlepiej udać się do banku znajdującego się na zamieszkiwanym terenie. Finansowanie z Unii, jest realizowane przez instytucje finansowe, takie jak banki. Dlatego też, najlepiej udać się do jednego z nich i zapytać o dostępne oferty. Inne mogą być pożyczki unijne na Śląsku, a inne pożyczki unijne w Opolu. Wszystko zależy od danych możliwości i środków, przeznaczonych na tego typu działalność.

 • Aktualności

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia do którego doszło na terenie jednej z posesji w gm. Niedrzwica Duża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 6-latka uruchomiła pozostawiony na załączonym biegu pojazd marki Opel Corsa, który następnie najechał na 63-latkę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

 • Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019

  Parafia pw. Św. Rodziny w Lublinie zaprasza serdecznie na Inaugurację Festiwalu Koncert Papieski "Moniuszko i jego czasy".

  Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa

  W środę 29 maja w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyły się obchody z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa - święta ustanowionego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władzy...

  Zapraszamy na III Wojewódzką Wystawę Koni Ras Zimnokrwistych

  Zapraszamy na III Wojewódzką Wystawę Koni Ras Zimnokrwistych, która odbędzie się już w tę niedzielę 2 czerwca w Łuszczowie Drugim. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu prowadzą poszukiwania za zaginionym 62-letnim Witoldem Rozwadowskim. W minioną sobotę około godziny 12:00 wyszedł od swojej siostry z ul. Tarasowej 4, udając się w kierunku swojego miejsca zamieszkania. Ostatni raz widziany był na ul. Wileńskiej. Osoby, które go widziały lub mają wiedzę na temat jego miejsca pobytu zaginionego prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub informację telefoniczną pod nr tel. 81 535 46 61.

 • Aktualności

  Kobieta opuściła miejsce zamieszkania w Lublinie przy ul. Pozytywistów i do chwili obecnej nie powróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona leczy się i może wymagać pomocy lekarskiej. Osoby, które ją widziały prosimy o kontakt z najbliższą jednostka Policji lub informację telefoniczną pod nr tel. 81 535 48 00 albo 112.

 • Aktualności

  Za nami już sześć meczów rozgrywanych w Lublinie w ramach Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej. Wczoraj na stadionie Arena Lublin odbyło się spotkanie reprezentacji Norwegii i Hondurasu. Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwali lubelscy policjanci.

 • Zanim powiem o terminie marketing, który w handlu króluje już lata, to najpierw kilka słów o naszym przesyconym rynku dóbr i usług. Poprzez wachlarz ofert sieci mobilnych oraz ich produktów, gdzie to znajdziemy wszystko co zechcemy na stronach internetowych. Wiele w tym temacie można dowiedzieć się na http://arenalegionowo.pl/.

  Poprzez urządzenia mobilne, te najnowszej generacji i te już działające na rynku mamy dostęp wszędzie gdzie tylko się za śni, od konta bankowego przez, które możemy przelać pieniądze, do sklepu online , gdzie to możemy zakupić szereg ciekawych rzeczy, meble do domu, urządzenia AGD i RTV oraz wszystkie artykuły gospodarstwa domowego. Mało tego, jeśli ans nie do końca stać, to wówczas zakup na raty przez internet nic prostszego.

  Postawmy pytanie: jak do nas dociera dany produkt czy też usługa? Z kolei przejdę do terminu marketing. Jeśli chodzi o ten dział handlowy to o właśnie nam odpowie swoimi definicjami na pytanie, jak to jest z tym artykułem na internecie.

  Zacznę od marketingu cyfrowego, który ma również wpływ na wiele rzeczy. Określenie to oczywiście pochodzi z języka angielskiego, czyli tak zwany digital marketing. I w skład jego wchodzą:

  1. internet,
  2. telefonia komórkowa.

  Jego kanały dzięki, którym firmy docierają do potencjalnego klienta, to między innymi poczta e-mailowa, gdzie to poprzez adres e-mail internauci są zasypywani setkami reklam o danym produkcie lub też usługach turystycznych. Inna droga to portale społecznościowe, które również mają bezpośredni dostęp z produktami i usługami przedsiębiorstw do internautów. I jeszcze jeden opisze kanał dający pewne źródło, te umożliwia dostęp dla klientów. To pozycjonowanie SEO w wyszukiwarkach internetowych, które umożliwiają szybkie wyszukanie danego sklepu. Dla internauty to szybki wybór oraz dostęp do produktów. Gdyż nie każdy lubi siedzieć godzinami by wybrać dany produkt i jeszcze mieć problem z jego zamówieniem. Dla klienta to musi być zakup, szybki trafny i bez zbędnego męczenia się. Inaczej nam ucieknie.

  Rynek dóbr i usług a marketing

  Również można tu nadmienić content marketing, który odgrywa swoją rolę.

  Contenet marketing – tworzenie i dystrybucja unikalnych treści, jakie są tworzone by nadawały prestiż firmie, i wyglądały jak najbardziej fachowo i pokazywały estetykę. Istnieje tu jednostronny przekaz treści, i on występuje jako webinar, evideo, podcasty, oraz infografiki. I również powiązanie z marketingiem wirusowym.

  Marketing wirusowy - to nic innego, jak zawirusowanie sytuacji, gdzie to internauci sami będą między sobą rozpowszechniać dane artykuły, ich reklamy i wszystko co związane z tym. Jak również, poprzez efekt całej tej sytuacji przyniesie korzyści danej firmie, i będzie miał korzystny wpływ na sprzedaż danego artykułu lub większej ilości produktów.

  Podsumowując, marketing, oddziałuje na sprzedaż produktów poprzez najnowsza technologie, i urządzenia, jakie mają wpływ na dostęp do sklepów online. Ma korzystny wpływ na sprzedaż dób i usług w danym czasie i po określonej cenie. Jak również ma wpływ na zyski przez cały rok.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Nieznany sprawca wybił szyby w zaparkowanym audi. Straty wyceniono na około 1700 zł. Policjanci zabezpieczyli nagranie, które zarejestrowało powyższe przestępstwo. Ktokolwiek posiada informacje mogące przyczynić się do ustalenia personaliów sprawcy, proszony jest o kontakt z Policją.