• Aktualności

  Policjanci z Bełżyc poszukują 35-letniej Moniki Całki. Kobieta w dniu 27 listopada br. wyjechała do Niemiec, celem uregulowania spraw urzędowych. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego Komisariatu Policji w Bełżycach tel. (81) 516-13-10 adres: Bełżyce, ul. Lubelska 82 lub numerem alarmowym 112.

 • SP ZOZ w Bychawie wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej

  Starostwo Powiatowe w Lublinie pozyskało środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Środki z Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 57 011,13 zł oraz wkład Powiatu Lubelskiego w wysokości 578,87 zł pozwoliły...

 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu poszukują sprawcy oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę ekspedientki stoiska z telefonami komórkowymi. Płacąc za dwa telefony komórkowe, rozłożył na ladzie pieniądze w drobnych banknotach, a następnie kilkukrotnie przeliczając gotówkę ukrył 2500 złotych. 20-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu.

 • Aktualności

  Policjanci zatrzymali dziś 38-letnią mieszkankę powiatu lubelskiego. Kobieta została zatrzymana do sprawy, w związku z ujawnieniem zwłok jej 10-letniego syna w jednym z lubelskich hosteli. Z udziałem kobiety będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

 • W dniu 2 grudnia kasa Centrum Kultury ulegną zmianie.
  Uwaga! Zmienione godziny pracy Starostwa w Wigilię i Sylwestra

  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Regulaminem pracy Starostwa Powiatowego w Lublinie w dniu 24 grudnia 2019 r. (WIGILIA) oraz w dniu 31 grudnia 2019 r. (SYLWESTER) Urząd czynny będzie w godzinach 7:00-15:00.

  Uwaga! Ogłoszenie w sprawie rejestracji pojazdów i praw jazdy w dniu 11 grudnia

  W związku z koniecznością wykonania prac serwisowych w systemie Pojazd/Kierowca uprzejmie informujemy, że w dniu 11 grudnia br. nie będzie prowadzona obsługa interesantów w zakresie rejestracji pojazdów i praw jazdy. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 • Aktualności

  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Bogucinie. Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego programu KMP w Lublinie pt. "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie". Program finansowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, poprzez zakup materiałów profilaktycznych w postaci ulotek, smyczy, breloków przeznaczonych dla uczestników programu.

 • Aktualności

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której można dzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest przez Policję weryfikowane, co z pewnością przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli. Od dziś dzięki współpracy z MPK w Lublinie materiały promujące to narzędzie będzie można zobaczyć w autobusach komunikacji miejskiej.

 • Egzotyczne miejsca Zanzibaru, które dostarczają niezapomnianych wrażeń

  Zanzibar to przepiękna wyspa, która wchodzi w skład Tanzanii. Białe, rajskie plaże, które ciągną się, aż po horyzont zachęcają do błogiego wypoczynku w dzień, a wieczorami kuszą długimi spacerami. Turkusowe wody oceanu delikatnie oblewają brzegi plaży i zachęcają do kąpieli godzinami. Zanzibar jednak to nie tylko błogie leżenie na plaży, ponieważ wyspa ta odkrywa przed turystami niesamowicie ciekawe miejsca, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. Co warto zwiedzić w Zanzibarze?

  Spice Tour – kraina aromatycznych przypraw

  Zanzibar to jedna z najbardziej egzotycznych i przepięknych afrykańskich wysp. Właściwie jest to nazwa archipelagu, a potocznie nazywana Zanzibarem jest wyspa Unguja, która wchodzi w skład archipelagu Zanzibaru. Miejsce to nie bez powodu nazywane jest miastem przypraw, ponieważ liczne plantacje egzotycznych przypraw są jedną z atrakcji wyspy. Zarówno na małych, jak i dużych plantacjach możesz podziwiać egzotyczne rośliny i przyprawy, które w Polsce są znane tylko w kuchni. Zobaczysz na własne oczy, jak rośnie kurkuma, cynamon goździki oraz egzotyczne drzewo szminkowe. Będziesz mógł również poczuć ich smak oraz poznać lecznicze właściwości. Ujrzysz bujne trawy cytrynowe oraz dowiesz się, do czego jeszcze są wykorzystywane. Wycieczka po plantacjach przypraw sprawi, że przeniesiesz się do świata natury i zrelaksujesz umysł.

  Park Narodowy Jozani

  Park Jozani to jedno z najciekawszych miejsc Zanzibaru. Ze względu na występującą tu faunę i florę, Park Jozani znajduje się pod ochroną. Dziki, tropikalny las namorzynowy, skrywający w sobie tajemnice tworzy fascynujący klimat i sprawi, że poczujesz się jak w baśni. Uroki tego miejsca możesz podziwiać, spacerując po stabilnym, drewnianym pomoście, który unosi się nad dziczą i splątanymi korzeniami. Podczas wycieczki po lesie możesz poznać tropikalne małpki Gereza Trójkolorowa, dzięki którym poczujesz się jak w prawdziwej dżungli.

  Safari Blue – czyli turkusowo- błękitna przygoda

  Okoliczne laguny i rafy zapierają dech w piersiach. Miejsce to dla większości turystów dostarcza najgłębszych doznań podczas rejsu tradycyjną, drewnianą łodzią po bezkresnym oceanie, oblewającym swym błękitem wyspę. Towarzystwa mogą dotrzymać Ci pływające delfiny oraz olbrzymie żółwie morskie, a w powietrzu białe czaple. Tymi urokami możesz zachwycać się na łodzi, jedząc soczyste, słodkie owoce i popijając wodę kokosową. Osoby żądne jeszcze silniejszych wrażeń, mogą obserwować uroki podwodnego życia podczas nurkowania. Spokojne lazurowe wody skrywają w sobie egzotyczne gatunki ryb i roślin, które wyglądają tak przepięknie, że sprawiają wrażenie, jakby były sztuczne. Wyrzeźbiona gorącą wodą laguna to kolejny z tanzańskich cudów natury, który sprawi, że zachłyśniesz się jego urokiem. Spacery przy egzotycznych zachodach słońca i kolacje z owoców morza sprawią, że poczujesz się jak w prawdziwym raju.

  Prison Island – wyspa olbrzymich żółwi

  Prison Island to wyspa żółwi, na którą możesz dotrzeć w pół godziny, aby podziwiać ponad stuletnie żółwie, które wyglądają jak prastare gady z epoki dinozaurów. Jeżeli do tej pory podziwiałeś je w telewizji, to Prison Island dostarczy Ci okazji, żeby zobaczyć je z bliska. Są tak zaprzyjaźnione z ludźmi, że można je głaskać i karmić, co stanowi niesamowitą atrakcję szczególnie dla dzieci. Na wyspie znajduje się ponad 50 osobników, a wszystkie chodzą powoli, dzięki czemu można utrwalić te chwile na zdjęciach lub filmikach. Olbrzymie rozmiary tych zwierząt wywołują uczucie dreszczy przenikających niesamowitą ekscytacją. Jeżeli poczujesz głód, to możesz posilić się w miejscowej restauracji lub napić się kawy w kawiarni położonej w budynku starego więzienia. Miejsca ozdobione pięknymi furtkami i drzwiami wśród ruin, wzbudzają ciekawość i nadają tajemniczego klimatu. Wyspa zachęca do długich kąpieli i błogiego wypoczynku na plaży podziwiając lazurowe fale.

  Stown Town – Kamienne Miasto

  Kolejną atrakcją dla turystów jest Kamienne Miasto Stone Town. Zanzibar i jego stolica jest szczególnie interesująca dla osób, które chcą poznać lokalne potrawy jest nadbrzeżny bulwar do Parku Forodhani, w którym po godzinie 20.00 można skosztować lokalnych przysmaków, w tym tradycyjnego chlebka. Zręczni sprzedawcy przygotowują na Twoich oczach potrawy ze świeżych owoców morza, mięs i warzyw. Olbrzymi wybór kolorowych, pachnących i smakowicie wyglądających produktów pozwala w pełni poczuć smak Zanzibaru i poczuć się, jak prawdziwy tubylec. Przepiękny, stary port zachęca do podziwiania egzotycznych zachodów słońca i pozwala wyciszyć emocje po dniu pełnym wrażeń. Stone Town to miasteczko pełne kamiennych domów, w którym prawie nic się nie zmieniło na przestrzeni stuleci. Dzięki temu można mentalnie przenieść się do odległych czasów i w pełni poczuć klimat tego miejsca.

  Rezerwat Nungwi i pływanie z żółwiami

  Nungwi to rybacka wioska, na której znajdują się fermy żółwi pod opieką fundacji. Jej celem jest przywrócenie odpowiedniej liczebności tych zwierząt. Dlatego pracownicy zapewniają młodym żółwią swobodne dojrzewanie, a turyści, którzy chcą doświadczyć niezapomnianych wrażeń, mogą je podziwiać na brzegu oraz w wodzie. Żądni mocnych wrażeń mogą także wejść do wody i pływać razem z nimi. Żółwie są zaprzyjaźnione z ludźmi, przez co śmiało podpływają i podchodzą. Można je głaskać, karmić oraz poznać te zwierzęta jeszcze bliżej i zaprzyjaźnić się z nimi. Podobnie jest z tubylcami Zanzibaru, którzy są otwarci i przyjaźnie nastawieni do turystów. Osoby, które zechcą nawiązać nowe znajomości na wyspie, bez problemu mogą to zrobić.

 • Aktualności

  Ponad 3700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 220 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia przechwycili wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Z ustaleń operacyjnych wynika, że nielegalny towar mógł trafić na lubelskie ulice. Straty Skarbu Państwa szacuje się na blisko 100 tys. złotych. Zatrzymany 42-latek dziś usłyszał zarzuty.

 • Aktualności

  Zaledwie cztery minuty potrzebowali wywiadowcy, aby dotrzeć w miejsce usiłowania rozboju. Kolejne 20 min wystarczyło im, aby ustalić rysopis sprawców, spenetrować okolice i zatrzymać niebezpiecznych przestępców, którzy napadli na sklep z nożem. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 21 i 19 lat.

 • Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

  22 listopada w Starostwie Powiatowym odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, których gospodarzami byli Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Jacek Figarski.

  Szkolenie obronne Starosty Lubelskiego

  25 listopada Starosta Lubelski zorganizował szkolenie obronne, którego głównym celem było podniesienie wiedzy administracji publicznej szczebla powiatowego z zakresu planowania operacyjnego, zagrożeń pojawiających się w cyberprzestrzeni, systemu wsparcia przez...

  Rozstrzygnięcie konkursu na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2020 r.

  Rozstrzygniecie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania zleconego z zakresu administracji rządowej w części dotyczącej prowadzenia przez organizacje pozarządowe punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego...

 • Aktualności

  40-letni mieszkaniec Lublina musi liczyć się z konsekwencjami za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz fałszywe zeznania. Mężczyzna powiadomił policję o kradzieży bmw wartego 90 tys. złotych. Przekazane informacje bardzo szybko zweryfikowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze udowodnili, że do kradzieży nie doszło, a zawarte w zawiadomieniu informacje są niespójne i nieprawdziwe. Chodziło o wyłudzenie odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.

 • Aktualności

  Przeszło 10 lat cieszył się bezkarnością 26-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w 2009 roku włamał się do salonu telefonii komórkowej. Sprawca na miejscu pozostawił ślady linii papilarnych, które zostały zabezpieczone przez policjantów i wprowadzone do policyjnej bazy danych AFIS. System powiązał ślady z 26-latkiem, po tym jak mężczyzna został rozliczony i zdaktyloskopowany przez lubelskich policjantów w związku z kradzieżą samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 • Aktualności

  33-letni mieszkaniec Bełżyc przystąpił do egzaminu na prawo jazdy kat. B w stanie nietrzeźwości. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał blisko promil alkoholu. Jego przygoda z uprawnieniami do kierowania pojazdami skończyła się na placu manewrowym. Niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

 • Aktualności

  Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj przed południem w miejscowości Sporniak. W wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów, samochód marki Fiat 126p stanął w płomieniach. Kierowcy nie udało się uratować. Na miejscu pracują policjanci z KMP w Lublinie, którzy będą wyjaśniać okoliczności wypadku. Droga powiatowa jest całkowicie zablokowana.

 • I Powiatowy Przegląd "Jesienne Spotkania z Iluzją"

  20 listopada w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach przenieśliśmy się w świat bajki i iluzji. Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie zorganizował I Powiatowy Przegląd „Jesienne Spotkania z Iluzją”- spotkanie teatralne artystów amatorów ze szkół, przedszkoli,...

  Wysokie - Bezpłatne badania mammograficzne

  Wysokie – 17 grudnia 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 za Ośrodkiem Zdrowia PROMED, Rynek Jabłonowskich 6.