Polscy poeci kochają dzieci

6 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy odbyło się wspólne czytanie pod hasłem „Polscy poeci kochają dzieci”. Królowały utwory Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej.

Zapraszamy osoby bezrobotne do udziału w projektach

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie zaprasza osoby bezrobotne do udziału w projektach pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubelskim (IV)" oraz „Inkluzyjny rynek pracy w Powiecie Lubelskim (V)" współfinansowanych ze środków Unii...

Dzień Patrona Miasta Lublin

Lublin wraz z Proboszczem Parafii zapraszają 13 czerwca br. (czwartek) o godz. 18.30 na wspólną modlitwę za Lublin i jego mieszkańców.">Prezydent i Rada Miasta Lublin wraz z Proboszczem Parafii zapraszają 13 czerwca br. (czwartek) o godz. 18.30 na wspólną modlitwę za Lublin i jego mieszkańców.

INFORMACJA

Dotycząca prognozowanych upałów.

 • Aktualności

  W ramach organizowanego „Festynu szkolnego” na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr2 w Lublinie przy ul. Przyjaźni 12 odbyło się spotkanie z młodzieżą szkolną w którym udział wzięli pracownicy i funkcjonariusze Policji KMP w Lublinie m.in. przewodnicy psów służbowych, policjanci Wydziału Prewencji, policjanci WRD KMP w Lublinie, policjanci dzielnicowi oraz policjanci Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie

 • Aktualności

  Policjant z OPP w Lublinie w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Turka na ul. Dębowej zauważył kierującego pojazdem marki Mitsubishi, który podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowaną mazdę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Lublina, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 • Aktualności

  Do poważnych wypadków z udziałem rowerzystów doszło w minioną sobotę w Lublinie. W Jakubowicach Konińskich 14-letni cyklista zderzył się z jadącym w tym samym kierunku 15-latkiem. Wskutek upadku na jezdnię, młodszy z kierujących z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Do podobnego wypadku doszło także w Lublinie. Na ul. Muzycznej zderzyło się z kolei dwóch 29-latków na rowerach. Jeden z nich został hospitalizowany.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci poszukują trzech mężczyzn do spraw kradzieży. Pierwszy z nich wykorzystując chwilową nieuwagę obsługi ukradł z jednej z drogerii markowe perfumy. Natomiast druga kradzież miała miejsce w jednym ze sklepów elektronicznych, gdzie łupem sprawcy padł telefon o wartości ponad 1500 zł. Z kolei trzeci z mężczyzn włamał się do jednego ze sklepów i skradł mienie o wartości ponad 2500 zł. Do sprawy kradzieży poszukujemy osób widocznych na publikowanych zdjęciach. Osoby, które ich rozpoznają, proszone są o kontakt. Zapewniamy anonimowość.

 • Aktualności

  Podczas minionego weekendu na drogach Lubelszczyzny doszło do 17 wypadków, w sześciu z nich uczestniczyli rowerzyści. 5 osób odniosło w tych wypadkach obrażenia, a jedna niestety zmarła. To 16 letni rowerzysta, który potrącony został przez samochód osobowy.

 • Centrum Kultury w Lublinie ogłasza przetarg na sprzedaż przyczepy podłodziowej TEMA. Oferty należy składać do 24 czerwca.
  Rozśpiewana parafia

  Św. Augustyn powiedział „Cantare amantis est”- śpiewanie to sprawa miłości. I na tych, którzy prawdziwie kochają, dnia 25 maja czekała uczta duchowa w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Garbowie-Cukrowni podczas XIV Festiwalu Piosenki Maryjnej „Ave Maria”.

  20-lecie Powiatu Lubelskiego

  W piątek 31 maja świętowaliśmy 20-lecie Powiatu Lubelskiego i Dzień Samorządu Terytorialnego.

  Bezpłatne badania profilaktyczne

  Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie zaprasza na bezpłatne badania z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy i raka jelita grubego. Szczegóły na plakatach poniżej.

  III Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych

  W niedzielę 2 czerwca w Łuszczowie Drugim odbyła się III Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych. Wydarzenie miało na celu popularyzację hodowli koni tych ras w naszym regionie i wyłonienie najlepszego konia i hodowcy z terenu województwa lubelskiego.

 • Aktualności

  Policjanci z VII komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, którzy podstępem wymusili na mieszkańcu powiatu świdnickiego sprzedaż im jego mieszkania, a później nie zapłacili mu za to ani złotówki. Następnie w podobny sposób próbowali zmusić go do sprzedaży drugiego lokum. Sprawcy wpadli w ręce kryminalnych w trakcie zorganizowanej zasadzki na jednej z ulic miasta. Usłyszeli już zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

 • Straż Miejska Miasta Lublin została wyposażona w osiem takich urządzeń mobilnych.

 • Zobacz protokół z obrad Jury przeglądu teatrów młodzieżowych i kabaretów Młody Teatr, "Wyśpiewać poezję" i Konkursu literackiego "Kajet".
  Nagrodzono najlepszych sportowców i artystów z Powiatu Lubelskiego

  31 maja, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Lublinie z okazji 20-lecia Powiatu Lubelskiego i Dnia Samorządu Terytorialnego, wręczone zostały nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz...

  Konkurs dla Sołectw

  Zapraszamy do udziału w Konkursie na najciekawszą inicjatywę realizowaną przez sołectwo działające na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina".

  Zaproszenie na XXII Galę Młodzieżowych Orkiestr Dętych Bychawa 2019

  Starosta Lubelski i Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie zapraszają miłośników orkiestr dętych na XXII Galę Młodzieżowych Orkiestr Dętych Bychawa 2019, która odbędzie się 9 czerwca w godz. 11.00-22.00 w przyszkolnym amfiteatrze. Wystąpi...