Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku VI kadencji w dniu 9 grudnia 2019 r.

W dniu 9 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku VI Kadencji. Wzięło w nim udział dziewięciu członków Komisji oraz zaproszeni goście.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Wywiadowczego lubelskiej Policji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów swoim dziwnym zachowaniem. Jak się okazało był w posiadaniu słoika wypełnionego po brzegi marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu wyjaśniają okoliczności wczorajszego pożaru w wyniku którego śmierć poniósł 71-letni mieszkaniec Lublina. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. Na miejscu wykonano oględziny. Wstępnie biegły wykluczył udział osób trzecich.

 • Aktualności

  St. sierż. Mateusz Koczmara zajął III miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Mińsku na Białorusi. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zabezpieczyli blisko 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda ujawniona została w domu 36-letniergo mieszkańca Lublina. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 18 tys. zł.

 • Aktualności

  Wczoraj wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ocierał się w autobusie o 15-letkę, a po opuszczeniu na Placu Litewskim się onanizował. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe, dzięki szybkiej informacji o zdarzeniu przekazanej przez świadka. 58-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz policjanci przesłuchują kolejnych świadków. Za to przestępstwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Hubalowa Legenda” ciągle żywa...

  W dniu 6 grudnia 2019 r., przy dawnej leśniczówce Bielawy, odbyła się tradycyjna XIII „Hubalowa Wigilia”. To właśnie w tym miejscu dokładnie 80 lat temu „Hubal” wraz ze swoimi żołnierzami z Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego uczestniczył w ostatniej Wigilii...

  Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 9 grudnia 2019 r.

  W dniu 9 grudnia 2019 r. odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie otworzył i rozpoczął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń – Szef Zespołu.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują sprawcy usiłowania włamania do pomieszczenia gospodarczego automyjni. Mężczyzna uszkadzając drzwi wszedł do środka, gdzie podjął próbę wyjęcia pieniędzy z kasety. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z III komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 58 00.

 • Aktualności

  Z okazji „Mikołajek” przedstawiciele KMP w Lublinie oraz Urzędu Miasta w Lublinie odwiedzili dzieci z lubelskich szpitali. Mali pacjenci otrzymali od św. Mikołaja i ‘Sierżanta Poli” pluszowe misie oraz odblaski, co wywołało uśmiech na twarzach dzieci. Nie obyło się również bez rozmów na temat bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach zagrożenia.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują sprawców oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. Dwie kobiety o wschodnim akcencie wykorzystał nieuwagę ekspedientki w jednym z lubelskich kantorów. Rozmieniając pieniądze w obcej walucie, podstępem ukryły blisko 4000 złotych. Pracownica kantoru zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność.

 • Aktualności

  Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukają dwóch wędkarzy. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

 • Aktualności

  Za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem odpowie 36-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna jest podejrzany o zniszczenie publicznego grilla przy rzece Bystrzyca w wyniku czego powstały straty w kwocie 7000 zł na szkodę Urzędu Miasta w Lublinie oraz kradzież węgla. Został zatrzymany przez operacyjnych z VI Komisariatu.

 • Aktualności

  Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 69-latka. Mężczyźnie zepsuł się samochód i postanowił udać się pieszo do domu. Po kilku godzinach w stanie wychłodzenia został odnaleziony na polu. Trafił do szpitala.

 • Aktualności

  Operacyjni z II komisariatu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lublina. W jego mieszkaniu odnaleźli marihuanę i haszysz - łącznie ponad 120 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejne wydanie ZOOM'a już dostępne!
  Paczka na Wołyń

  W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Pani Marta Krzyżak - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie zorganizowała na terenie Starostwa zbiórkę darów w ramach akcji...

 • Aktualności

  Dzielnicowi z III komisariatu w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści sprawili radość pacjentom Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Z okazji „Mikołajek” funkcjonariusze odwiedzili dzieci z niespodziankami, które dla nich przygotowali.

 • Komunikaty bankowe przydatne w codziennym życiu

  Praktycznie każdy z nas posiada konto osobiste w banku. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Z tego też względu niezwykle istotne jest to, aby posiadać najbardziej aktualne informacje i wiadomości bankowe, które pozwolą zatroszczyć się o stan naszych finansów. Dobrym przykładem strony internetowej, która kompleksowo i w przystępny sposób przedstawia wszelkie niuanse związane z bankowością i innymi instytucjami finansowymi jest portal https://bankowemiasto.pl Jeśli zależy nam na tym, aby czerpać wiedzę dotyczącą naszych finansów w rzeczowy i zrozumiały sposób to ten portal będzie doskonałym wyborem.

  Jakich informacji o bankach poszukujemy najczęściej?

  Najprzydatniejsze wiadomości finansowe to takie, które dotyczą wydarzeń związanych z bankiem z którego usług korzystamy. To bez wątpienia główna przyczyna poszukiwania informacji. Możemy zawczasu dowiedzieć się o tym czy zostaną dokonane pewne zmiany na naszym rachunku, czy zmienią się opłaty lub mogą pojawić się nowe, atrakcyjne instrumenty finansowe. Wszystko to jest niezwykle przydatne z punktu widzenia klienta banku. Banki publikują również ostrzeżenia w przypadkach jeśli stwierdzono, że nastąpił atak na klientów i można w swojej skrzynce znaleźć podejrzanie wyglądający e-mail. Jeśli chcemy być na bieżąco to śledzenie wiadomości bankowych jest tutaj niezmiernie ważne.

  Bardzo istotne są kwestie związane z płatnościami bezgotówkowymi, w tym duże znaczenia mają kwestie płatności mobilnych. Tego typu płatności dopiero stają się popularne, ale sporo osób ma jeszcze pewne problemy z korzystaniem z tego typu przesyłania pieniędzy. Okazuje się, że możliwości płatności mobilnych są praktycznie nieograniczone, bo można przykładowo wypłacać pieniądze bez użycia karty w bankomacie, korzystając jedynie ze specjalnie wygenerowanego kodu w telefonie. Również płatności między osobami prywatnymi są niezwykle uproszczone – wystarczy obecność drugiego telefonu i nie ma konieczności czasochłonnego wypełniania pól do przelewu. Aplikacja zrobi to za nas i wykona żądaną transakcję. Podobnie szybko i łatwo można opłacić rachunki. Uruchamiając odpowiednią aplikację w telefonie skanujemy kod QR znajdujący się na blankiecie wpłaty, a następnie zatwierdzamy przelew. Nie sposób nie przyznać, że tego typu rozwiązania są milowym krokiem w kierunku znacznej wygody przy korzystaniu z rachunków bankowych. Jednakże w tego typu szybkich płatnościach poruszane są kwestie bezpieczeństwa. Okazuje się, że w zależności od potrzeb każdą transakcję należy potwierdzić unikalnym kodem PIN, więc w tej kwestii nie ma obaw, że ktoś mógłby wykonać przypadkowo niewłaściwy przelew.

  X Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w „Hubalu”

  22 listopada w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie odbył się X międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem "Żadne miejsce nie powinno być milsze dla ciebie od Ojczyzny". Patronat Honorowy nad konkursem...

 • W dniu 3 grudnia około godziny 14.55 funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie od pracownika monitoringu miejskiego, że ul. Fabryczną w kierunku ul. Bronowickiej porusza się pojazd, którego kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu.