• W dniu 21 września około godziny 01:00 strażnicy miejscy podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który umieszczał napis na ścianie budynku Centrum Kultury przy Placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

 • 19 września gośćmi Teatru Andersena byli Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell oraz Konsul Irlandii w Polsce Dominic Berkeley. Spotkanie dotyczyło m.in. prezentacji spektaklu „Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach” (kooprodukcji Teatru im. H. Ch Andersena i Centrum Kultury w Lublinie) w Polsce i Irlandii
  Zapraszenie do udziału w konferencji informacyjno-szkoleniowej LUBELSKIE 2019

  Celem konferencji jest zaktywizowanie podmiotów prowadzących działalność w zakresie kultury fizycznej na terenie województwa lubelskiego, w szczególności w małych miastach i na terenach wiejskich do upowszechniania sportu.

  Zaproszenie - Konsultacje społeczne

  Zaproszenie do udziału w konsultacjach dotyczących zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin nauczycielom.

  Konsultacja społeczne - Zaproszenie do udziału

  Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących określenia wysokości stawek dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu w Bełżycach odwiedzili 6 szkół w ramach współpracy Urzędem Gminy Konopnica. Spotkania odbywały się m.in. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas akcji rozdanych zostało ponad 300 breloków odblaskowych.

 • Aktualności

  Blisko 170 tys. złotych straciła 69–letnia mieszkanka Lublina. Kobieta uwierzyła w historię fałszywego funkcjonariusza CBŚP i przekazała dane do swojego konta bankowego, z którego bardzo szybko zniknęły wszystkie oszczędności. Biorący udział w oszustwie 33-latek został zatrzymany przez policjantów z KMP w Lublinie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został doprowadzony przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 • Aktualności

  Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie nadkom. Tomasz Gil wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi. 26-letni mężczyzna był bliski potrącenia pieszej, po czym z impetem zjechał do przydrożnego rowu i zaczął uciekać. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Teraz mieszkańcowi gminy Niemce grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 28-latka, który na początku sierpnia włamał się do sklepu i ukradł papierosy oraz gotówkę. Straty oszacowano łącznie na ponad 40 tys. zł. Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna włamał się także do salonu fryzjerskiego w Lublinie oraz przychodni weterynaryjnej. Za popełnione przestępstwa został przez sąd aresztowany. 28-latek był już w przeszłości karany, odpowie w warunkach recydywy. Może mu grozić kara nawet do 15 lat więzienia.

 • Aktualności

  Kryminalni z II komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 41-latka, który w jednym z lubelskich szpitali włamał się do automatu na gorące napoje i próbował ukraść znajdujące się tam pieniądze. Przy 41-latku policjanci znaleźli narzędzia służące do dokonywania przestępstw. Jak się okazało, mężczyzna wielokrotnie włamywał się do tego typu urządzeń, z których kradł gotówkę. Szacuje się, że mógł łącznie ukraść około 15 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Dzisiaj w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu VI Policji. Mieszczący się przy ul. Gospodarczej przestronny dwupiętrowy obiekt biurowy to od lat wyczekiwana inwestycja. W uroczystości wzięli udział: Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Sylwester Tułajew, I Zastępca KGP nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, lubelscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Panią Beatą Stepaniuk- Kuśmierzak, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie insp. Robertem Szewcem, a także przedstawiciele społecznego komitetu mieszkańców dzielnicy Bronowice.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu w Bełżycach odwiedzili 6 szkół w ramach współpracy Urzędem Gminy Konopnica. Spotkania odbywały się m.in. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas akcji rozdanych zostało ponad 300 breloków odblaskowych.

 • SPOTKANIE INTEGRACYJNE WYCHOWANKÓW DOMU DZIECKA W WOLI GAŁĘZOWSKIEJ Z PODOPIECZNYMI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KIEŁCZEWICACH MARYJSKICH

  Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom mieszkańców Powiatu Lubelskiego, w dniu 18 września 2019 r. za sprawą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej z osobami starszymi i...

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawców kradzieży. Sprawca kradzieży telefonu został nagrany, jak ze skradzionym łupem zmierzał w kierunku lombardu. Monitoring zarejestrował również mężczyznę, który ukradł rower spod centrum medycznego przy ul. Okopowej w Lublinie. Ktokolwiek rozpoznaje sprawców tych przestępstw, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Aktualności

  Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zatrzymali 19-latka. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania zabezpieczono blisko 100 gramów marihuany. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.

 • Aktualności

  Za dokonanie 22 wymuszeń rozbójniczych i 1 rozboju na swojej babce odpowie 23-letni mieszkaniec Lublina. Młody mężczyzna regularnie przez kilkanaście miesięcy odwiedzał swoją 73-letnią babkę i wymuszał od niej róże sumy pieniędzy, przy tym grożąc zdemolowaniem mieszkania. Grozić może mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Czynników rankingowych Google, które wpływają na pozycjonowanie strony internetowej oraz jej pozycje w wynikach wyszukiwania jest ponad 200. Specjaliści SEO muszą znać je wszystkie i doskonale wiedzieć w jaki sposób optymalizować swoje działania, by były one jak najbardziej skuteczne pod ich kątem. Pytaniem, dotyczącym algorytmów, które powraca od lat, jest to, czy social media mają wpływ na SEO. Sprawdźmy, jak jest naprawdę!

  Pozycjonowanie stron a social media – czy mają wpływ na SEO?

  Social media – czy mają wpływ na pozycjonowanie stron?

  Opinii na temat tego, czy media społecznościowe, które przeżywają dzisiaj szczyty popularności, mają wpływ na pozycjonowanie stron, jest bardzo wiele. Wygłaszają je zarówno osoby, które niespecjalnie znają się na tematyce SEO, jak i specjaliści, którzy od lat pozycjonują strony. I najlepszym sposobem na to, by pogodzić osoby, wygłaszające skrajne opinie, jest oficjalne stanowisko Google, które jakiś czas temu przedstawił Matt Cutts (jedna z najważniejszych osób, pracujących dla giganta z Mountain View). Według niego linków i treści, jakie są codziennie udostępniane na Facebooku, Twitterze czy innych stronach społecznościowych jest tak wiele, że roboty Google nie mają możliwości sprawdzania ich wszystkich.

  Co to oznacza w praktyce? Że linki udostępniane w mediach społecznościowych są nofollow, a więc social media nie mają bezpośredniego wpływ na pozycjonowanie stron internetowych oraz ich pozycję w Google. Czy to oznacza, że nie istnieje między nimi korelacja? Otóż tak i można z pełną stanowczością stwierdzić, że social media mają POŚREDNI wpływ na SEO.

  Pośredni wpływ na pozycjonowanie stron WWW, czyli właściwie co?

  Udostępniając link na facebookowym wallu, możesz liczyć się z tym, że ktoś go zobaczy i wykorzysta na własnej stronie internetowej. Nie jest to wcale sytuacja rzadka, szczególnie gdy treści, jakie udostępniasz, reprezentują bardzo wysoką jakość. Wtedy zyskujesz wysokiej jakości link i możesz liczyć na to, że autorytet Twojej witryny wzrośnie. Co więcej – media społecznościowe to doskonały sposób na zwiększanie ruchu w witrynie i, co za tym idzie, skuteczniejsze pozycjonowanie strony. Udostępniając linki do witryny, możesz liczyć na to, że zapoznają się z nimi nowi użytkownicy, co będzie miało pozytywny wpływ na ocenę strony przez Google.

  Jak więc widzisz media społecznościowe mogą pomóc Ci w uzyskiwaniu wysokich pozycji strony w Google – wystarczy tylko, że przyłożysz się do swojej działalności w social media. Co warto robić, aby poprawić swoje wyniki?

  • Publikuj wysokiej jakości content, który będzie chętnie czytany przez użytkowników mediów społecznościowych i udostępniany dalej – w ten sposób popularność Twoich treści, a co za tym idzie, witryny, wzrośnie.
  • Publikuj treści regularnie, aby obserwatorzy Twojego fanpage’a nie zapominali o Tobie – w ten sposób budujesz pozytywny wizerunek firmy oraz zaufanie użytkowników.
  • Udostępniaj, komentuj i lajkuj inne wpisy – dzięki temu zwiększasz swoją widoczność w mediach społecznościowych i zwiększasz szansę, że dostrzeże Cię więcej osób.

  Jak widać, nawet drobne szczegóły mogą wpłynąć na to, jak skuteczne będzie Twoje pozycjonowanie sklepów czy stron. Dlatego też bądź aktywny w social media, a wcześniej zadbaj o to, aby treści na Twojej stronie internetowej były atrakcyjne dla użytkowników. Publik wysokiej jakości teksty, pokazuj użytkownikom zdjęcia i grafiki, dawaj im wiedzę. Tylko dzięki temu będziesz w ogóle mógł liczyć na to, że posty udostępniane na Facebooku czy Twitterze zainteresują użytkowników.

  Porządek obrad XI sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.09.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XI sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

  Nie da się ukryć, że coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna interesować się outsourcingiem kadrowo płacowym. Chociaż sporo firm decyduje się na takie rozwiązanie, tak czy inaczej pojawia się wiele wątpliwości co do tego, czy faktycznie warto powierzyć inne firmie zajęcie się obowiązkami działu kadr i płac.

  Czy warto postawić na outsourcing kadrowo płacowy?

  Kiedy tematem jest outsourcing kadry i płace to z pewnością jeden z częściej pojawiających się aspektów. Jest to bardzo popularna opcja dla wielu ogromnych organizacji, ale też dla mniejszych firm zajmujących się produkcją.

  Czy outsourcing kadr i płac to usługa, która jest nam potrzebna?

  Wszelkie sprawy, które związane są z kadrami i płacami, to dla każdej firmy jedna z najważniejszych kwestii, dotyczących prawidłowego funkcjonowania. To część działań, które są niezwykle pracochłonne oraz czasochłonne, a do tego wymagają one specjalistycznej wiedzy i bardzo profesjonalnego podejścia do wypełniania obowiązków. Jeżeli doszłoby do jakichkolwiek pomyłek na tej płaszczyźnie, właściciel firmy może mieć z tego tytułu spore kłopoty.

  Jeżeli nasza firma nie posiada odpowiednich środków finansowych, aby opłacić i wyposażyć dział, który mógłby zająć się zarządzaniem kadrami oraz naliczaniem wynagrodzeń, warto pomyśleć nad zatrudnieniem firmy outsourcingowej. Jako, że kadry i płace to zupełna podstawa do tego, aby przedsiębiorstwo było dobrze prowadzone, najlepiej aby zajęli się tym prawdziwi profesjonaliści.

  Największe zalety outsourcingu kadrowo płacowego

  Jak podkreślają osoby, którym przyszło już korzystać z outsourcingu kadrowo płacowego, największą zaletą jest niewątpliwie to, że zachodzi szansa zminimalizowania kosztów. Dzieje się tak, gdyż o wiele taniej jest zatrudnić zewnętrzną firmę, niżeli opłacić cały zespół pracowników. Często zdarza się, że to przedsiębiorca na swoje barki bierze ten obowiązek, natomiast jest to łatwe, a dodatkowo pochłania naprawdę dużo czasu. O wiele lepiej zainwestować w ważniejsze dla firmy inwestycje, niż tworzenie działu kadr i płac.

  Im więcej czasu uda się nam zaoszczędzić, tym na większą wydajność możemy liczyć. Istnieje naprawdę długa lista obowiązków, które należy wypełniać regularnie w ramach działania kadrowo płacowego. Decydując się zatem na outsourcing, unikamy wielu dodatkowych i czasochłonnych prac. O wiele bardziej warto poświęcić ten czas na pozyskiwanie klientów, budowanie relacji w zespole, marketing oraz szukanie usprawniających firmę rozwiązań.

  Faktem jest, że księgowość to działania, które muszą być prowadzone w firmie nieustanie. Pamiętajmy jednak, że pracownicy działu kadr i płac, również mogą wymagać urlopu, bądź być nieobecnymi w wyniku różnych sytuacji losowych. Wówczas, istnieje ryzyko nieprzewidzianego zastoju. Jeśli chcemy tego uniknąć, postawmy na wspomniany outsourcing. Wówczas, będziemy zawsze mieli kogoś do dyspozycji, a w razie jakichkolwiek problemów, zostaną szybko rozwiązane.

  Czy działania kadrowo-płacowe warto zlecić firmie zewnętrznej?

  Outsourcing kadr i płac zawsze warto rozważyć. Jest to szczególnie interesująca opcja dla nowych przedsiębiorców oraz dla małych i średnich firm. Okazuje się, że tylko te duży firmy są w stanie ciągle utrzymywać swój własny dział kadr i płac. Z pewnością nie zaszkodzi dokonać analizy, czy jesteśmy w stanie sprostać kosztom samodzielnego działania na tym polu, czy lepiej zatrudnić firmę zewnętrzną. Dokładnie porównanie wysokości wydatków, z pewnością przyniesie nam odpowiedź.

  Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektakli powstałych w ramach projekt artystyczno-edukacyjnego dla młodych choreografów i tancerzy, studentów oraz absolwentów uczelni i wydziałów tańca i choreografii na Ukrainie, w Austrii i w Polsce.