• Aktualności

  Wczoraj usłyszał zarzuty 21-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieże z włamaniem do mieszkań, których dopuścił się w 2012 roku. Sprawca na miejscu pozostawił ślady linii papilarnych, które zostały zabezpieczone przez policjantów i wprowadzone do policyjnej bazy danych AFIS. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 • Posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 13 grudnia 2019 r.

  W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyło się piąte w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane w nawiązaniu do posiedzenia zorganizowanego w dniu 9 grudnia 2019 r.

 • Aktualności

  Oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Niemal każdego dnia policjanci przyjmują zgłoszenia o tego typu przestępstwach. Wczoraj 34-letnia mieszkanka Lublina myśląc, że pomaga szwagierce straciła 2000 zł. Policjanci apelują o rozwagę przy podawaniu kodów do transakcji internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

 • Aktualności

  Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 29 listopada br. w Lublinie przy ul. Zwycięskiej. Kierujący nieznanym pojazdem typu bus w kolorze białym na oznakowanym przejściu potrącił osobę pieszą. Suzuki zderzył się z rowerzystą. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze z komisariatu w Bełżycach zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Bełżyce. Mężczyzna wychodząc ze szpitala postanowił wrócić do domu cudzym pojazdem. Na jednej z posesji odnalazł busa VW z kluczykami, którym ruszył w drogę. Ze względu na spowodowane uszkodzenia zmuszony był go porzucić. 32-lartek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Dziś policjanci z lubelskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na nadmierną prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Niezmiennie są to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. 27 listopada w miejscowości Sporniak podczas wyprzedzania śmierć poniosła 73-letnia kierująca fiatem. Natomiast 7 grudnia w Strzeszkowicach Dużych z powodu nadmiernej prędkości zginęło dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat.

 • Wśród trójki najważniejszych serwisów typu social media, czyli Instagram, Linkedin oraz Facebook, to właśnie ten ostatni jest wybierany najczęściej jako pierwszy do budowania marki w internecie przez różnorakie firmy. Nie można oczywiście nie docenić mocy pozostałych serwisów społecznościowych, ale to właśnie Facebook może stanowić specyficzną „rampę” na której firma może wybić się w internecie na początku swojej drogi w social media.

  Założenie prywatnego konta na Facebooku oraz konta firmowego

  Pierwszym etapem jest oczywiście założenie konta prywatnego – do tego celu wystarczy imię i nazwisko oraz aktywny adres e-mail. Po aktywacji konta prywatnego można już stworzyć konto firmowe. Po przejściu na adres www.facebook.com/pages/creation/ możemy dokonać wyboru między stroną firmową lub stroną do promocji konkretnej społeczności lub organizacji. Samo założenie strony firmowej jest niezwykle proste, ale warto zwrócić uwagę szczególnie na aspekt związany z właściwym wyborem tytułu fanpage’a. Sama nazwa firmy może nie przynieść sukcesu w dłuższej perspektywie czasu, a samo odnalezienie firmy po nazwie może być problematyczne, szczególnie jeśli więcej firm używa podobnej lub tej samej nazwy. Można więc oprócz nazwy firmy dodać również specjalizację, na przykład zamiast samej nazwy dodać słowo „Mechanik samochodowy”, dzięki czemu osoba już od razu skojarzy nazwę firmy z konkretną działalnością branżową.

  Skorzystaj z wiedzy profesjonalistów

  Może brzmi to jak reklama, ale fakty są takie, że nieumiejętne prowadzenie fanpage może przynieść straty wizerunkowe firmie. Jeśli firma posiada odpowiedni dział marketingu to właśnie oni powinni zająć się dokładnym zaplanowaniem działań, aby dostarczać użytkownikom treści, które mogą przyciągnąć fanów i w dłuższej perspektywie czasu budować zaufanie oraz silną markę. Na początku drogi w social media można oczywiście spróbować sił samemu, ale niezbędna może okazać się szersza wiedza o tym jakie treści wywołują pozytywne reakcje, a jakie mogą wywołać zniechęcenie lub wrażenie nudy.

  Różnorodność i unikalność treści kluczem do sukcesu

  Publikowanie samych tekstów lub artykułów nie przyniesie sukcesu. Liczy się różnorodność – zamiast powtarzalnego schematu tekstów można postawić na ciekawe infografiki, filmy wideo, ciekawe galerie ze zdjęciami, zabawne rysunki i tym podobne treści, które na swój sposób uczynią dany fanpage unikalny. Warto podpatrzeć to w jaki sposób radzi sobie konkurencja na tym polu i wykorzystywać podobne sposoby, aby dotrzeć do fanów.

  Firmowy fanpage jako recepta na sukces

  Panorama Powiatu NR 4/2019 (187)

  Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem Panoramy Powiatu.

  Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019” w ZSP w Niemcach oficjalnie zakończona!

  W piątek 13 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach dokonali podsumowania tego szlachetnego przedsięwzięcia.

  Lubelska kuźnia talentów 2019-2021

  Troje uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach znalazło się wśród stypendystów programu "Lubelska kuźnia talentów 2019-2021".

  Zapraszamy na kiermasz świąteczny

  Serdecznie zapraszamy 19 grudnia do Starostwa Powiatowego w Lublinie na kiermasz świąteczny, na którym swoje rękodzieło wystawią: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu i Zespół Szkół Specjalnych przy...

  Spotkanie przedświąteczne w Matczynie

  W dniu 12 grudnia w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie odbyło się tradycyjne spotkanie przedświąteczne.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują sprawcy przywłaszczenia telefonu komórkowego wartości 2000 zł. Mężczyzna na stacji paliw zauważył telefon, po czym go podniósł i odszedł. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z III komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 58 00.

 • Aktualności

  50-letnia mieszkanka Lublina padła w piątek ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kobieta myśląc, że jej pieniądze są zagrożone, udostępniła oszustom sposób logowania do konta internetowego. Straciła 92 tys. złotych. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

 • Aktualności

  Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 37-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna zaatakował siekierą swojego brata, ponieważ podejrzewał, że zdradza go z nim żona. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy oraz znęcania nad żoną. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Jechał całą szerokością jezdni, bez świateł, co chwilę zmieniając pas ruchu i obijając się o krawężniki. Nietrzeźwy i nieodpowiedzialny 53-latek wpadł w ręce policjantów dzięki zgłoszeniom od świadków. Mężczyzna wsiadł za kierownicę forda mając 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci lubelskiej „drogówki” przeprowadzili na terenie powiatu akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań ujawnili ponad 250 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pieszych w pobliżu przejść dla pieszych. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców, osobę poszukiwaną i zatrzymali prawo jazdy 80-latkowi, który na przejściu potrącił 15-latkę.

 • Aktualności

  W ramach Dni Otwartych Komendę Miejską Policji w Lublinie odwiedziła młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z codzienną pracą policjantów.

 • Porządek obrad XIV sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.12.2019 r. o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XIV sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

  Uwaga!!! Zmiany w godzinach pracy Wydziału Komunikacji,Transportu i Drogownictwa

  Uprzejmie informujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie w dniach: 16-20 grudnia 2019 r., 23, 27 i 30 grudnia 2019 r. oraz 2 i 3 stycznia 2020 r. czynne będą dodatkowo przez dwie godziny dłużej (po zakończeniu...

  Wizyta w Korcu

  W dniach od 5 do 7 grudnia br. z okazji Narodowego Święta Samorządu Ukrainy z oficjalną wizytą w Korcu – naszym powiecie partnerskim, gościła trzyosobowa delegacja w składzie: Artur Rumiński – Sekretarz Powiatu Lubelskiego i przewodniczący delegacji, Zbigniew...