Przed świtem. Krężnica Jara 1939-1947

„Przed świtem. Krężnica Jara 1939 - 1947" - to tytuł inscenizacji historycznej, która zaprezentowana została 16 czerwca w Krężnicy Jarej. Przedstawiała wydarzenia, jakie rozegrały się na terenie Krężnicy w latach 1939-1947 m.in. starcie oddziału niemieckich...

IV Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne

14 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbyły się IV Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne. W rozgrywkach wzięło udział ponad 300 zawodników z siedmiu gmin powiatu lubelskiego.

Dzień Dziecka w Chmielu

2 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielu zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który licznie zgromadził społeczność gminy. Festyn odbył się po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem.

CZAS NA AKTYWNOŚĆ - REKRUTACJA TRWA

„Czas na aktywność!”- cel projektu: zwiększenie szans na zatrudnienie oraz wzrost integracji społeczno-zawodowej 80 osób niepracujących z niepełnosprawnościami z terenu powiatu lubelskiego.

Za nami XXII Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych

9 czerwca w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się XXII Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych.

 • Aktualności

  Już jutro zakończenie roku szkolnego i długo wyczekiwane wakacje. Przed dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami czas zasłużonego wypoczynku. W ferworze planowania urlopowych wyjazdów często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O tym, jak zatem w sposób bezpieczny spędzić nadchodzące wakacje, by przywieźć z nich tylko miłe wspomnienia, mówili policjanci, którzy przedstawili także nowe interaktywne narzędzie „Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”.

 • Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty Lublinian. W ramach Festiwalu Dzieci zapraszamy najmłodszych do udziału w grach, animacjach oraz wspólnych, rodzinnych warsztatach.
 • Aktualności

  Od kilku już lat w komendach policji działają zespoły do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Mundurowi obserwują sposób zachowania kierowców na drodze oraz analizują popełniane wykroczenia. Wczoraj takie działania prowadzone były w Lublinie. Policjanci nałożyli na kierujących 9 mandatów karnych, zatrzymali jedno uprawnienie do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Wszyscy przebadani na zawartość alkoholu kierujący byli trzeźwi.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśnią okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy w budynku przy Al. Racławickich w Lublinie. Ustalane są straty oraz przyczyny powstania pożaru. Policjanci z biegłym z zakresu pożarnictwa prowadzić będą oględziny miejsca zdarzenia.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Nasutów. Śmierć na miejscu ponieśli dwaj młodzi mężczyźni w wieku 23 i 21 lat. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, to dwaj mężczyźni i kobieta.

 • Aktualności

  Przed nami wakacje i czas wyjazdów na obozy i kolnie. Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów przed podróżą. Warto sprawdzić stan techniczny autobusu, którym wyruszamy w drogę. Taka kontrola może zapobiec tragedii. Można to zrobić w każdej jednostce Policji.

 • Aktualności

  Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w gm. Zakrzew. 50-latek kierując ciągnikiem z załadowaną zbożem przyczepą podczas zjeżdżania z wzniesienia wypadł z maszyny. Mężczyzna został przygnieciony. Niestety nie udało się go uratować. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych.

 • Aktualności

  Kryminalni z „szóstki” ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy. Wczoraj młody mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28-lat. Wszyscy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Ponadto 19 i 28-latek odpowiedzą za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości marihuany. Z kolei u 26-latka ujawnili marihuanę z której można by przygotować prawie 1,5 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Trzech z nich zostało objętych dozorem Policji, a 26-latek został tymczasowo aresztowany.

 • Akademia Odkryć Fotograficznych w Pracowni Promocji Dziedzictwa Kulturowego Centrum Kultury zaprasza na jednodniowe warsztaty fotografii kulinarnej z Katarzyną Cichoń z FOOD STORY.
 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują mężczyzny, który pod koniec kwietnia spod jednego z dyskontów w Lublinie ukradł rower. Wartość skradzionego jednośladu oszacowana została na kwotę 1200 zł. Kilka godzin później pokrzywdzony na jednej z lubelskich ulic zauważył i rozpoznał swój rower, prowadzony przez nieznanego mężczyznę. Właściciel odzyskał swoją własność, jednak sprawca zbiegł.

 • Aktualności

  „Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie” to nazwa programu profilaktycznego, który organizuje Wydział Prewencji KMP w Lublinie. Wczoraj w KMP w Lublinie odbyło się spotkanie podsumowujące VI edycję tego przedsięwzięcia. Celem programu jest zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi w zakresie zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Odbiorcami projektu jest młodzież szkolna, rodzice oraz nauczyciele.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują oszustów, którzy podając się za pracowników firmy wodociągowej weszli do mieszkania przy ul. Ogrodowej. Tam wykorzystując sytuację ukradli pieniądze, biżuterię a nawet medale i ordery należące do właścicieli. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie na podstawie relacji pokrzywdzonego sporządzili portrety pamięciowe sprawców. Osoby, które ich rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 45 73 lub 112. Informację można przekazać anonimowo!