Od października Lubelski Informator Kulturalny ZOOM znajdziecie także w internecie!
110. rocznica powstania szpitala w Bychawie

„Umiejmy głęboko sięgać we własne sumienie i w nim czytać, jakie są nasze powinności obywatelskie, rodzinne, ludzkie”. Słowa ks. Antoniego Kwiatkowskiego stały się przesłaniem obchodów 110. rocznicy powstania szpitala w Bychawie, które odbyły się 28 września br....

Zapraszamy do udziału w programie "Opieka wytchnieniowa"

Powiat Lubelski zaprasza do udziału w programie „Opieka wytchnieniowa II-edycja 2019" realizowanym w formie specjalistycznego poradnictwa dofinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Przyznano stypendia Starosty Lubelskiego dla wybitnie uzdolnionych uczniów

26 września podczas sesji Rady Powiatu Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublinie Zofia Sieńko wręczyli stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe najzdolniejszym uczniom naszych powiatowych...

 • Aktualności

  Blisko promil alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca tira. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Lublin na krajowej 19-stce. Teraz mieszkańcowi Zamościa grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ OPINIUJĄCEJ OFERTY ZŁOŻONE W OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA ZLECONEGO Z ZAKRESU ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ W CZĘŚCI DOTYCZĄCEJ PROWADZENIA 3 PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

  Na podstawie art. 15 ust. 2a i ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) Starosta Lubelski zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww....

  „Artystyczna Jesień w Załuczu” - zaproszenie

  Pod taką nazwą, w dniu 22 października 2019 r., już po raz siódmy odbędzie się przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych rówieśników.

 • Aktualności

  Policjanci z II komisariatu zatrzymali 43-latka z Lublina, który ukradł sejf z pieniędzmi. Poszkodowana 31-latka oszacowała wartość skradzionego mienia na 11 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Sierż. Monika Tokarska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie reprezentowała Lubelski Garnizon Policji w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Podczas weekendowych zawodów dwukrotnie stanęła na podium. W formule K 1 zdobyła złoty medal, natomiast w formule Kick Light stanęła na najniższym stopniu podium.

 • Aktualności

  Policjanci z KMP Lublin pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniem, do jednego z domów jednorodzinnych w powiecie lubelskim. Sprawcy ukradli samochód marki Toyota Land Cruiser, biżuterię oraz galanterię skórzaną. Łączne straty sięgają 400 tys. złotych. Osoby, które widziały utracone przedmioty proszone są o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie.

 • Aktualności

  Podczas odbywającego się wczoraj II Marszu Równości doszło do prób zakłócenia przebiegu zgromadzenia przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali 38 osób, z czego 33 w dalszym ciągu przebywa w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze analizować będą materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer oraz miejskiego monitoringu w celu identyfikacji wszystkich osób, które naruszyły prawo.

 • Aktualności

  40-latek oraz jego 24-letnia znajoma zostali tymczasowo aresztowani za rozbój i pobicie jakiego dopuścili się na 31-letnim mężczyźnie. Sprawcy bili pokrzywdzonego pięściami po głowie, po czym zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1400 zł. Następnego dni gdy spotkali 31-latka ponownie go pobili. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

 • Aktualności

  Zakończył się II Marsz Równości w Lublinie. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych i reagowali adekwatnie do zagrożenia. Doszło do naruszenia prawa i porządku publicznego przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali blisko 30 osób.

 • Informujemy, że w najbliższą sobotę (28 września), w godz. 12:00 - 17:00, podczas przejścia uczestników Marszu Równości na jego trasie wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów.

 • Aktualności

  Jutro w godzinach od 12:30 do 17:00 wyłączone z ruchu będą ulice w obrębie trasy przejścia II Marszu Równości w Lublinie. Planowana trasa zawiera się w obrębie ulic: Al. Racławicka, Lipowa, Głęboka, Sowińskiego, Al. Racławickie. W momencie przejścia marszu, możliwe będzie całkowite wstrzymanie ruchu. Na miejscu obecni będą policjanci, którzy będą kierować ruch na alternatywne trasy.

 • W jakich sytuacjach warto wziąć pod uwagę minibus hire sheffield? Choć usługi transportu pasażerskiego cieszą się dużą popularnością, to nadal wiele osób ma trudności z odpowiedzią na to pytanie. Ty również zaliczasz się do grona tych osób? Zapraszamy do krótkiej lektury! W poniższym tekście podpowiadamy, kiedy warto wziąć pod uwagę usługi transportu pasażerskiego!

  Lotniskowe transfery

  Transfery na lotnisko, jak i odbiór z niego to dla wielu podróżujących bardzo duży problem. Szczególnie daje się go odczuć, kiedy potrzebny jest transfer w nocy. Wtedy większość tradycyjnych form transportu najzwyczajniej nie jeździ. Co w takich przypadkach robić? Jak poradzić sobie, kiedy potrzebujemy transportu? Rozwiązaniem problemów okazać się może motorway services near heathrow airport, czyli nic innego, jak firma świadcząca usługi transportu pasażerskiego. Firma świadczy usługi 24 godziny na dobę i to przez 7 dni w tygodniu, więc zapewni nam transfer zarówno na lotnisko, jak i odbiór z niego niezależnie od pory dnia, czy nocy.

  Podróże służbowe

  Planujesz podróż służbową? Potrzebujesz 8 seater minibus sheffield? Świetnie się składa! Firma świadcząca transport pasażerski jest w stanie nie tylko zapewnić minibus na 8 osób, ale również na 16. W swojej flocie zapewnia przestronne, eleganckie i utrzymane na wysokim poziomie pojazdy z kierowcą, który dowiezie bezpiecznie wszystkich pracowników w wyznaczone miejsce. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców, czy właściciele średniej wielkości firm, którzy często organizują podróże służbowe. Wynajmując usługi w tej firmie, mogą liczyć na to, że wszyscy pracownicy będą mieli zapewnione środek transportu i dotrą do miejsca docelowego.

  Wyjazd na mecz

  Wyjazd na mecz to również dobra okazja, by skorzystać z usług Sheffield minibus hire. Firma transportu pasażerskiego zapewni transport dla 4, 8, a nawet 16 osób. Jedyne, co trzeba zrobić, to wcześniej zarezerwować interesujący nas termin. Całe szczęście można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Jedyne czego potrzebujemy, to telefonu, lub laptopa z dostępem do Internetu. To za jego pośrednictwem wypełnimy zgłoszenie online i dokonamy wstępnej rezerwacji. Tym samym będziemy mieć pewność, że na mecz dojedziemy o czasie.

  Wycieczki rodzinne

  Planujesz wycieczkę rodzinną i potrzebujesz sheffield airport taxi? Nic prostszego! Do swoich usług masz firmę świadczącą usługi transportu pasażerskiego. To profesjonalna i doświadczona firma, która zapewni idealne warunki podróży dla całej rodziny. Zadba o bezpieczeństwo dzieci, może też zapewnić foteliki do ich przewozu. Wszystko po to, by zapewnić wszystkim podróżującym nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Wystarczy wybrać interesujący nas termin podróży, wskazać ile osób będzie podróżowało i zdecydować się na odpowiedni samochód, a kierowca zgłosi się punktualnie w wyznaczonym miejscu i czasie.

  Weekendowy wypad ze znajomymi

  Potrzebujesz chwili wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk? Chciałbyś spędzić trochę czasu ze znajomymi i szukasz kogoś, kto świadczy usługi transportu? Nie mogłeś trafić lepiej, do swoich usług masz airport taxi sheffield, czyli firmę, która dostarczy Was na lotnisko niezależnie od godziny Waszego wylotu, dowiezie do punktu docelowego planowej eskapady weekendowej lub po prostu Was stamtąd odbierze. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wynająć samochód z kierowcą na cały weekend. Dzięki temu wszyscy towarzyszą podróży, będą mogli się zrelaksować i dobrze bawić, zwłaszcza że o bezpieczeństwo zadba profesjonalny kierowca.

  Okazji do tego, by skorzystać z usług transportu pasażerskiego, znajdzie się jeszcze bardzo. Wszystko dlatego, że każda okazja jest dobra do tego, by z nich skorzystać. Dlatego, gdy zapadnie decyzja o podróży, nie bójmy się korzystać z usług tego typu firm. W końcu działają po to, by służyć nam pomocą, dostępną flotą samochodów i przeszkolonymi kierowcami.

  Usługi transportu pasażerskiego – kiedy warto skorzystać?

  19 września gośćmi Teatru Andersena byli Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell oraz Konsul Irlandii w Polsce Dominic Berkeley. Spotkanie dotyczyło m.in. prezentacji spektaklu „Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach” (kooprodukcji Teatru im. H. Ch Andersena i Centrum Kultury w Lublinie) w Polsce i Irlandii
  W dniach 28-29 września 2019 r. zapraszamy mieszkańców do wspólnego pożegnania plenerowego sezonu kulturalnego w Lublinie na placu Litewskim i deptaku.
 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu poszukują sprawcy kradzieży roweru marki Rock Rider. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę proszony jest o kontakt z III komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Kunickiego 42 tel. (81) 535 58 00.

 • Aktualności

  Policjanci z II komisariatu poszukują złodziejki, która podstępnie okradła 90-letnią mieszkankę Lublina. Nieznajoma podając się za pracownicę administracji, pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy weszła do mieszkania starszej pani. Po jej wizycie lublinianka zorientowała się, że z mieszkania skradziona zostały pieniądze w kwocie blisko 20 tys. złotych. Policjanci poszukują złodziejki i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.