• Aktualności

  Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie przemycali i rozprowadzali narkotyki, to efekt ogromnego zaangażowania policjantów CBŚP, współpracujących z KMP w Lublinie oraz lubelskimi prokuratorami. Funkcjonariusze sukcesywnie przeprowadzali kolejne akcje zatrzymując podejrzanych i przejmując narkotyki.

 • Wiele nowoczesnych budynków wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań, które jednocześnie będą funkcjonalne i praktyczne. Tradycyjne elewacje budynków są najczęściej tworzone ze specjalnej mieszanki tynkowej, która świetnie zabezpiecza warstwę ocieplenia budynków mieszkalnych. Nowoczesne projekty architektoniczne przewidują jednak użycie innowacyjnych rozwiązań, które w niczym nie będą ustępować klasycznym elewacjom. Co raz bardziej popularne stają się przeszklone fasady aluminiowe, które wyglądają niezwykle efektownie i nowocześnie. Elewacje wykonane z aluminium i szkła nie są zbyt tanie, jednak ich estetyka i jakość wykończenia z pewnością zachwyci niejednego miłośnika awangardowych projektów.

  Zastosowanie fasad aluminiowych

  Fasady aluminiowo-szklane to nowoczesne systemy, które swoje zastosowanie mają przede wszystkim w budynkach użytku publicznego jak banki, biblioteki, hale sportowe, galerie handlowe czy biurowce, gdzie ich właścicielom zależy na wysokiej estetyce wyglądu, która przyciągnie wiele osób do skorzystania z ich usług. Fasady szklane stopniowo zastępują ciężkie, masywne elewacje, które wymagają pieczołowitej aplikacji. Aluminiowe konstrukcje świetnie wpisują się w minimalistyczny wydźwięk nowoczesnych budynków, które łączą zazwyczaj kilka różnych faktur jak drewno, szkło, aluminium czy beton. Duże, przeszklone ściany dodatkowo sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni, przez co pomieszczenia w budynkach o sporej powierzchni użytkowej wydają się jeszcze większe.

  Fasady aluminiowo-szklane co raz bardziej popularne są również jako element domów jednorodzinnych. Takie domy są niezwykle eleganckie, a dodatkowo wyróżniają się na tle tradycyjnych budynków mieszkalnych. Nowatorskie projekty oparte są o technologie najnowszej generacji, dlatego wykorzystanie szkła i aluminium jest rozwiązaniem idealnym do nowych budynków o charakterze mieszkalnym ze względu na wytrzymałość i funkcjonalność wykorzystywanych tworzyw.

  Aluminium w odróżnieniu od metalu jest niepodatne na szkodliwe działanie wilgoci i intensywnych opadów atmosferycznych. Konstrukcje aluminiowe nie ulegają korozji, co jest wielką zaletą, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stabilność i żywotność użytych materiałów budowlanych.

  Fasady aluminiowe

  Używając konstrukcji wykonanych z segmentów aluminiowych i elementów oszklenia uzyskujemy efekt lekkości i smukłości. Efekt ten jest szczególnie widoczny w przypadku wieżowców, które wydają się na jeszcze wyższe. Ponadto kształt zastosowanych słupów i rygli umożliwia nam budowę fasad z mało widocznymi liniami jej podziału, co zapewnia estetyczny i nowoczesny wygląd ściany.

  Ściany słupowo-ryglowe nie musi służyć jedynie do budowy fasad. Tego typu konstrukcje powszechnie stosuje się do budowy dachów, świetlików czy różnego rodzaju struktur przestrzennych. Zastosowanie przeszklonej fasady lub dachu jest świetnym sposobem na równomierne doświetlenie wnętrz budynków.

  Wydaje się, że konstrukcja fasady aluminiowej nie pozwala na obecność ruchomych okien. Nic bardziej mylnego. Wielu producentów konstrukcji aluminiowych i systemów okiennych posiada w swojej ofercie okna otwierane do wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dla uzyskania odpowiedniej izolacji termicznej stosuje się uszczelki z kauczuku akrylonitrylowego, czyli popularny EPDM.

  Konstrukcje aluminiowe – Warszawa

  Wielu producentów stolarki aluminiowej posiada w swojej ofercie różne rodzaje aluminiowych systemów fasadowych. W zależności od potrzeb możemy wybrać fasady o różnych parametrach technicznych odpowiednich do przeznaczenia budynku.

  Światło od zarania dziejów pełniło w życiu ludzkości szereg fundamentalnych ról, bez udziału których marnym byłby doprawdy nasz spektakl. Ciężko bowiem wyobrazić sobie jakiekolwiek życie na świecie pogrążonym w ciemnościach. Światło pozwala nam normalnie funkcjonować, czyni nas szczęśliwszymi i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której należy pamiętać. Dobre oświetlenie nadaje unikalnego uroku każdemu obiektowi, na który padają jego promienie. Najlepszą źródłem światła jest oczywiście słońce, które emituje naturalne światło będące dla nas najbardziej przyjaznym. Wiemy jednak doskonale, że każdy dzień ma swój koniec, a miejsce ognistej gwiazdy zastępuje na nieboskłonie księżyc, który przynosi ze sobą ciemność. Cóż więc począć wówczas, kiedy krajobraz za oknem przykrywa ona swoim płaszczem, a my potrzebujemy światła? Dzisiaj nie musimy się nad tym zastanawiać, ale kiedyś był to nielada problem. Pragnienie jego rozwiązania pobudzało do działania wielu wybitnych wynalazców oraz pasjonatów, którzy święcili swe życia w poszukiwaniu alternatywnych źródeł światła. Choć od dawna mamy już możliwość zaspokojenia swoich oświetleniowych potrzeb po zmroku, wciąż nie brakuje ludzi z pasją, którzy starają się osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w tym zakresie. Co jakiś czas następuje przełom trzęsący przemysłem oświetleniowym. Jednym z nich było pojawienie się w XIX wieku plafonów, które bardzo szybko zaskarbiły sobie sympatię tłumów. Dziś niejeden oferujący plafony producent robi, co w jego mocy, aby z dobrodziejstw tego rodzaju oświetlenia mogło skorzystać jak najwięcej osób. Czym jednak są plafony oraz gdzie odnajdują się najlepiej? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części artykułu, do lektury którego serdecznie zapraszamy.

  Co to jest plafon?

  Pojęcie plafonu swoją genezę zawdzięcza zdobioeniom mocowanym na suficie i sięga aż do czasów starożytności. Dopiero w XIX wieku nazwę te powiązano z urządzeniami emitującymi światło. Plafony sufitowe to lampy, które, jak sama nazwa wskazuje, mocowane są na suficie. Mogłoby się wydawać, że nie różnią się zatem niczym od żyrandoli i innych lamp wiszących. Okazuje się jednak, że jest to mylne stwierdzenie, ponieważ plafon przylega całą swoją powierzchnią do sufitu.To zaś czyni go bardzo ciekawym rozwiązaniem dla pomieszczeń użytkowych, w których każdy centymetr szcześcienny ma znaczenie. Najbardziej charakterystyczny element plafonu stanowi abażur lub klosz osłaniający żarówkę. Z uwagi na fakt, że jest to stosunkowo nowy rodzaj lamp, plafony cechują się typową dla nowoczesnego oświetlenia innowacją widoczną w aspektach technologicznych oraz wizualnych. Producenci plafonów wiedzą, jak ważne w dzisiejszych czasach jest odpowiednie skomponowanie ze sobą dwóch ról pełnionych przez lampę – użytkowej oraz reprezentacyjnej. Czasy, kiedy lampa miała dawać jedynie światło, minęły bowiem bezpowrotnie. Dziś doświadczeni i utalentowani projektancji pracują bardzo ciężko, aby linia wzornicza lampy, jej zdobienia oraz barwy czyniły z niej dodatkowo bardzo atrakcyjną ozdobę pomieszczenia. Warto pamiętać, aby lampę dobierać odpowiednio do specyfikacji miejsca jej przeznaczenia. Na przykład plafony do salonu powinny cechować się odpowiednio większymi rozmiarami oraz oprawą wizualną aniżeli plafony łazienkowe, które mogą być mniejsze. Podobnie sprawa wyląga z kolorami. Plafony czarne mogą tworzyć ciekawy kontrast dla białych mebli oraz ścian, co jest charakterystyczne dla nowoczesnych wystrojów wnętrz. Niezależnie od naszych potrzeb, producenci plafonów robią, co w ich mocy, aby dostarczyć nam wysokiej klasy lampy na każdą okazję, więc nigdy nie powinniśmy skreślać plafonu przedwcześnie. Może się bowiem okazać, że znajdzie on zastosowanie w każdym pomieszczeniu naszego azylu.

  Oferujący nowoczesne plafony producent wie, jak w dobrym świetle postawić wnętrze Twojego mieszkania

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują mężczyzny do sprawy uszkodzenia pojazdu na ul. Królewskiej w Lublinie. Sprawca wszedł na maskę jadącego ulicą samochodu, powodując jej wgniecenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring miejski, który zarejestrował całe zdarzenie. Do sprawy poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z dyżurnym I komisariatu tel.: (81) 535-45-73 lub 112. Zapewniamy anonimowość.

 • Aktualności

  Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, o mężczyźnie rzucającym butelkami w jeden z bloków na ul. Hutniczej w Lublinie. Na miejscu zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 22-latek z Lublina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kary ponad pół roku pozbawienia wolności. Ponadto został zatrzymany 33-latek, który rzucił się na interweniującego policjanta.

 • Jaki program dydaktyczny oferuje dwujęzyczne przedszkole w Miasteczku Wilanów?

  Wybierając przedszkole językowe, kierujemy się kwalifikacjami i doświadczeniem opiekunów, a także renomą danej placówki. Jednak równie wielkie znaczenie ma program dydaktyczno-wychowawczy, dzięki któremu dziecko może się rozwijać o zdobywać nowe umiejętności. Jaki powinien być, abyśmy mogli uznać dwujęzyczne przedszkole w Miasteczku Wilanów za godne zaufania? Decyduje o tym co najmniej kilka czynników.

  Dwujęzyczne przedszkole a program dydaktyczno-wychowawczy

  Każde dwujęzyczne przedszkole Warszawa Wilanów powinno obierać sobie za cel stworzenie dziecku jak najlepszych warunków do rozwoju oraz poznawania świata. Maluch w tym wieku jest ciekawy otaczającej go rzeczywistości i ma bardzo dużą wyobraźnię, której nie wolno ograniczać. Dlatego też placówki prywatne z językiem angielskim, wdrażają taki program dydaktyczno-wychowawczy, który pozwoli z jednej strony na zdobywanie nowych umiejętności, a z drugiej zaciekawianie go i poszerzanie jego horyzontów.

  Temu wszystkiemu służy podstawa programowa MENiS, która realizowana jest w czterech głównych obszarach. Mowa tutaj o:

  • poznawaniu oraz zrozumieniu świata, a także samego siebie,
  • zdobywaniu umiejętności poprzez działanie,
  • znajdywaniu dla dziecka miejsca w grupie,
  • budowaniu odpowiedniego systemu wartości.

  Aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo, a jego czas spędzany w przedszkolu angielskim był przyjemny i pożyteczny, placówka wprowadza plan zajęć, w skład którego wchodzą zajęcia dydaktyczne (wraz z językiem angielskim), gimnastyka, zabawa i spacery. Wartościowe są również organizowane przez przedszkole brytyjskie wyjścia do kina czy teatru, jak również zajęcia dodatkowe – im więcej jest ich w ofercie, tym atrakcyjniejsza jest oferta przedszkola. A zajęcia te mogą być bardzo różnorodne – kółka teatralne, kursy tańca, bajkoterapie, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych.

  Grunt to bezpieczeństwo!

  Realizowanie programu dydaktyczno-wychowawczego nie byłoby możliwe bez stworzenia dziecku odpowiednich warunków do rozwoju – mowa tutaj przede wszystkim o doskonale wyposażonych salach lekcyjnych, placu zabaw i bezpieczeństwie. Za to odpowiadają nie tylko opiekunowie, ale również systemy kamer, z których powinien móc skorzystać również rodzic – dzięki nim łatwo obserwować to, jak maluch zachowuje się w przedszkolu i jak czuje się wśród innych dzieci.

  Angielskie przedszkole a opiekunowie dzieci

  Kluczową rolę w wychowaniu i nauczaniu dziecka odgrywają opiekunowie – to oni muszą zadbać o to, by dziecko czuło się dobrze, rozwijało się prawidłowo i by otrzymywało odpowiednie, w pełni indywidualne wsparcie każdego dnia. Towarzyszą im oczywiście lektorzy oraz native speakerzy, odpowiedzialni za naukę języka angielskiego, a tym, co wyróżnia profesjonalne dwujęzyczne przedszkole w warszawskim Wilanowie, są także psychologowie, logopedzi oraz terapeuci integracji sensorycznej. Sprawdź, czy współpracują oni z przedszkolem, do którego chcesz zapisać swoją pociechę – będzie miało to ogromny wpływ nie tylko na jego samopoczucie, ale również eliminowanie różnego rodzaju problemów rozwojowych.

  Wybierz prawidłowo!

  Chcąc zapisać malucha do odpowiedniej placówki, zwróć uwagę, czy:

  • oferuje stałe zdrowe wyżywienie, oparte na wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia,
  • zapewnia stały kontakt z rodzicem, informując o postępach dziecka,
  • oferuje opiekę nad dzieckiem również w wakacje i święta,
  • dysponuje własnymi, odpowiednio wyselekcjonowanymi materiałami dydaktycznymi.

  Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja latorośl trafi pod odpowiednie skrzydła, a przedszkole dwujęzyczne w Miasteczku Wilanów zapewni mu doskonałe warunki do rozwoju.

  Na pewno wielu z nas marzy o cudownym, przestronnym tarasie przy domu, gdzie w każdej chwili można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Taras to również miejsce spotkań towarzyskich letnią porą takich jak grille, kiedy tylko pogoda nam na to pozwala. Jeśli nie zdecydowaliśmy się wcześniej na taras z prawdziwego zdarzenia warto to szybko nadrobić. Jeśli chodzi o wysokiej jakości deski tarasowe producent gwarantuje szeroki wybór desek kompozytowych, które co raz częściej zajmują miejsce klasycznych drewnianych desek. Kompozyt, z którego produkowane są deski zapewnia wysoką funkcjonalność i ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

  Taras z desek kompozytowych

  Długotrwałe rozwiązania

  Deski kompozytowe swoją popularność zawdzięczają wysokiej odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz długoletnią przydatność. Produkty kompozytowe charakteryzują się również niezwykłą estetyką, dlatego idealnie sprawdzą się jako rozwiązanie na prywatnych posesjach, jak również w miejscach publicznych uczęszczanych przez dużą ilość osób. Deska stworzona w oparciu o kompozyt składający się ze związków chemicznych (polimerów plastycznych) oraz materiałów drzewnych w postaci drobno zmielonego pyłu jest materiałem w pełni ekologicznym, który nie ingeruje w równowagę środowiska naturalnego. Dzięki innowacyjnym technologiom deska tarasowa jest prosta i łatwa w obróbce, co powoduje, że jej przycinanie do odpowiednich rozmiarów nie stanowi żadnego problemu.

  Deski tarasowe wykonane przy wykorzystaniu mieszanki chemiczno-drzewnej są wysoce rekomendowane nie tylko do budowy konstrukcji tarasowych, ale także ścieżek ogrodowych, brzegów oczek wodnych czy ogrodzeń. Jest to możliwe za sprawą niepodatności na wodę, która dzięki zaprojektowanym wyżłobieniom znajduje ujście zewnętrzne. Dodatkowo sama deska kompozytowa nie pochłania wody i nie odkształca się. Ponadto jest również odporna na ogień, więc przypadkowe upuszczenie grilla pełnego rozgrzanego węgla nie powinno spowodować zniszczenia powierzchni desek. Długo utrzymujące się wysokie temperatury także nie wpływają na jakość desek tarasowych, które niczym nie różnią się po wielu latach użytkowania od ich stanu wyjściowego.

  Wielką zaletą desek tarasowych kompozytowych jest brak konieczności ich konserwowania i zabezpieczenia jak dzieje się w przypadku desek wykonanych całkowicie z naturalnego drewna. Deski tarasowe z kompozytu pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu który musielibyśmy poświęcić na wielokrotną impregnację powierzchni drewnianych. Czystość desek WPC (Wood Plastic Composite) możemy zachować polewając je jedynie wodą prosto z węża ogrodowego lub traktując je myjką ciśnieniową. Do utrzymania ich optymalnego wyglądu nie potrzebujemy żadnych specjalnych środków czyszczących, ponieważ powłoka kompozytowych desek tarasowych chroni przed przeniknięciem niechcianego brudu w głąb materiału.

  Koszt materiału kompozytowego

  Deski tarasowe WPC są rozwiązaniem dość kosztownym dla przeciętnego klienta. Jeden metr kwadratowy to wydatek rzędu ponad stu złotych. Jednak wysoka cena nie odstrasza klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość i długą żywotność. Konstrukcje wykonane z kompozytowych desek tarasowych zachowują swój nienaganny wygląd przez wiele lat.

  Montaż tarasu z desek kompozytowych

  Jest to czynność stosunkowo nieskomplikowana i wymaga jedynie kilku akcesoriów. Do instalacji tarasu nie potrzebujemy izolacji, a deski montujemy bezpośrednio na beton wylany pod lekkim nachyleniem, dzięki czemu nadmiar wody będzie spływać bez problemu.

  O wszywce alkoholowej nie mówi się tak dużo, jak np. o spotkaniach grupy AA, czy innych formach terapii. Mimo to jest wielu chętnych na taki właśnie zabieg. Wiele osób podejmujących taką decyzję boi się i ma wiele pytań oraz zastrzeżeń – ten artykuł jest właśnie dla nich. Wyjaśnia, czego unikać po wszywce, jak bardzo jest niebezpieczna, komu faktycznie pomaga.

  Wszywka to nie lek

  Wszywka Warszawa przez wielu traktowana jest jak lek. Niestety, nie jest ona lekiemi w żadnym razie nie wolno jej w taki sposób traktować. Nie zawiera ona substancji, po których w cudowny sposób osoba uzależniona nie będzie odczuwała chęci do picia. W życiu uzależnionego nic się nie zmieni, oprócz świadomości, że po spożyciu alkoholu czekają go nasilone dolegliwości oraz, w najgorszym przypadku, nawet śmierć, spowodowana np. atakiem serca. Dlatego, w żadnym wypadku nie należy traktować esperalu jak leku, a jedynie jako jedną z metod, które mogą, ale nie musza, być skuteczne w trudnej drodze wychodzenia z nałogu.

  Skutki uboczne

  Esperal, a więc zaszycie alkoholowe nie daje żadnych skutków ubocznych. Osoba po „zaszyciu” może normalnie funkcjonować, pracować, prowadzić pojazdy. Nie odczuwa żadnych nudności, bólów głowy. Musi tylko zadbać o ranę i o szwy, które jednak bardzo szybko się wchłaniają i nie ma nawet Śladu po zaszyciu. Wszycie esperalu jest jednak niebezpieczne podczas zetknięcia się z alkoholem. Z jakimi dolegliwościami spotka się osoba, która mimo zaszycia postanowi napić się alkoholu? Przede wszystkim, już po ok. 10 minutach, zacznie odczuwać dolegliwości związane z zatruciem alkoholowym. Jest to spowodowane tym, że esperal hamuje wydzielanie enzymu, który trawi alkohol w organizmie. Bardzo szybko odczuwany jest mocny ból głowy, duże nudności i wymioty – organizm próbuje jak najszybciej usunąć z organizmu alkohol, a jest to jedyna, najszybsza droga. Osoba pijąca może mieć drgawki, pokrzywkę na ciele, zaczerwienienie skóry – wiele dolegliwości związanych z relacją alergiczną i zatruciem. Może dojść nawet do zapalenia wątroby, czy zawału serca zakończonego śmiercią.

  Wszywka alkoholowa – najważniejsze informacje

  Należy unikać wszelkich produktów alkoholowych

  Po zaszyciu alkoholowym należy unikać wszystkich produktów alkoholowych. Nie tylko alkoholu w czystej postaci, a więc wódki, wina, czy piwa, ale także wszelkich likierów i drinków. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może nieść szkodliwe dla organizmu skutki. Należy unikać alkoholu w pożywieniu, np. octu, czekoladek z alkoholem, ale również w kosmetykach. Kontakt alkoholu ze skórą również jest niebezpieczny. Oczywiście nie niesie tak dużego zagrożenia jak wypicie alkoholu, jednak nadal jest niebezpieczny!

  Esperal wielu ratuje przyszłość

  Jest jednak mnóstwo osób, które decydują się na wszywkę. Dlaczego? Ponieważ strach przed dolegliwościami jest tak ogromny, że powstrzymuje ich od picia alkoholu. To z kolei pozwala na wytrzeźwienie na dłuższy okres, spojrzenia na swoje życie z dystansu. Często właśnie wtedy ludzie uzależnieni mogą zrozumieć, ile w życiu stracili i rozpoczynają pracę nad sobą – zerwanie kontaktów z osobami pijącymi, spotkania w AA.

  Czy warto zdecydować się na wszywkę?

  To zawsze indywidualna decyzja osoby uzależnionej. To najlepiej zna swój organizm, swoje możliwości. Wie, czy będzie w stanie wytrzymać, czy się złamie. Oczywiście nigdy na sto procent, jednak zna swoja psychikę. Jeżeli nie robi tego pod przymusem, to z pewnością znalazła w sobie na tyle siły, aby udało się przetrwać kilka ważnych miesięcy bez alkoholu. Ważnych, bo wtedy można zacząć żyć na nowo i zacząć naprawiać rzeczy, które się popsuło!

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 lipca na ul. Mickiewicza w Bychawie. Kierujący pojazdem koloru niebieskiego po wyprzedzeniu kierującej motorowerem zajechał jej drogę. W wyniku manewru obronnego kierująca jednośladem zjechała na pobocze i przewróciła się doznając obrażeń ciała. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 112.

 • Aktualności

  W duże zdziwienie wprawił dyżurnego z Komisariatu Policji w Bychawie mężczyzna, który zadzwonił i poinformował, że jest poszukiwany. Mężczyzna podał miejsce, gdzie się znajduje. Policjanci zatrzymali go, kiedy pił alkohol przed jednym ze sklepów w gm. Jabłonna.

 • Aktualności

  Dzisiaj w nocy trwała akcja poszukiwawcza za zaginionym 19-letnim mieszkańcem Lublina. Zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Młody mężczyzna wyszedł z domu i poinformował najbliższych o zamiarze popełnienia samobójstwa. Natychmiast poszukiwaniem zaginionego zajęli się policjanci. 19-latek został odnaleziony przez funkcjonariuszy z IV Komisariatu Policji w Lublinie. Został przekazany pod opiekę lekarzy.

 • Lokalizacja firmy ma duże znaczenie dla jej wizerunku i tego, jak jest postrzegana przez klienta. Nie wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują jednak realnego biura, które w wielu modelach firm są obecnie zbędnym wydatkiem. Rozwiązaniem jest wirtualny adres firmy w Warszawie – sposób na uzyskanie atrakcyjnej lokalizacji bez ponoszenia wysokich kosztów wynajmu.

  Tanie wirtualne biuro w Warszawie – na czym polega usługa?

  Sposobem na uzyskanie atrakcyjnej lokalizacji dla swojego biznesu jest wirtualny adres firmy – Warszawa jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc do założenia przedsiębiorstwa. Stolica kojarzy się klientom z dużymi, dobrze prosperującymi firmami o wysokiej jakości usług, dlatego chętniej ufają oni markom, posiadającym w niej swoje siedziby. Ma to duże znaczenie dla wizerunku firmy i może ułatwić wyróżnienie się na tle konkurencji oraz przyciągnięcie dużej ilości nowych klientów.

  Usługa adresu wirtualnego to nic innego, jak wynajęcie firmie adresu, aby mogła z niego korzystać w celach reklamowych i korespondencyjnych. W efekcie przedsiębiorstwo działa w Warszawie, nawet, jeśli jego realna siedziba mieści się w innym mieście, lub nawet innym kraju. Pod wynajętym adresem mieści się luksusowa, elegancka kamienica, w której znajduje się sekretariat, powierzchnie biurowe i sala konferencyjna. Usługi są tak skonstruowane, by przedsiębiorca mógł prowadzić swoją firmę na odległość, bez konieczności pojawiania się pod wynajętym adresem – chyba, że będzie chciał skorzystać np. z sali konferencyjnej na spotkanie biznesowe. Znajdujący się na miejscu sekretariat zajmie się obsługą korespondencji przychodzącej na daną firmę, a w ramach usług można także korzystać z obsługi prawnej.

  Do kogo jest skierowana usługa wirtualnego adresu w Warszawie?

  Wirtualny adres firmy w stolicy to sposób na zwiększenie popularności swojego przedsiębiorstwa, wybicie się na tle konkurencji oraz stworzenie wizerunku solidnej, dobrze prosperującej marki. Najczęściej korzystają z niej małe firmy, start-upy oraz freelancerzy, jest to bowiem rozwiązanie idealne dla osób, które nie chcą poświęcać budżetu na wynajem najczęściej zupełnie niepotrzebnego biura. W zamian bardzo niskim kosztem zyskują prestiżowy adres w bardzo atrakcyjnym warszawskim Śródmieściu. W takiej opcji korzystają również chętnie firmy, które pracują w systemie zdalnym, np. wiele agencji marketingowych.

  Wirtualny adres firmy w Warszawie – kto powinien z niego skorzystać?

  Ceny wirtualnego biura w Warszawie

  Dużą zaletą wirtualnego biura w stolicy jest jego cena – jest ona bardzo niska, szczególnie w porównaniu z kosztami wynajmu rzeczywistego lokalu. Koszty są zależne od wybranego pakietu – najtaniej wychodzi podstawowa opcja, dostępna już od 49 złotych miesięcznie. Najbardziej rozbudowany pakiet, obejmujący nie tylko adres, ale i kompleksową obsługę poczty, obsługę prawną i dostęp do sali konferencyjnej, to jedyne 199 zł. W efekcie jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy przedsiębiorca, również początkujący.

  Dlaczego warto skorzystać z adresu wirtualnego?

  Wirtualny adres dla firmy w Warszawie to bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić swojej marce atrakcyjny, dobrze kojarzący się adres, a równocześnie nie ponosić wysokich kosztów, związanych z wynajmem. Usługi tego typu mają wiele zalet – do najważniejszych korzyści należą:

  • budowanie solidnego wizerunku marki,
  • wyróżnienie się na tle konkurencyjnych firm,
  • przyciągnięcie klientów z innej części kraju,
  • możliwość prowadzenia biznesu w Polsce zza granicy (w granicach Unii Europejskiej).

  Dzięki kompleksowym usługom, tanie wirtualne biuro pozwala maksymalnie rozwinąć swoją firmę nawet, jeśli nie posiada ona oficjalnej siedziby.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, na ekspedientce jednego ze sklepów przy ul. Tumidajskiego w Lublinie. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec miasta. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

 • Aktualności

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali 26-latkę, która posiadała ponad 300 porcji amfetaminy i prawie 60 porcji marihuany. W chwili zatrzymania miała przy sobie bilet lotniczy do Wielkiej Brytanii. Miała odlecieć tego samego dnia wieczorem. Wczoraj została doprowadzona przez policjantów do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 26 latka najbliższe trzy miesiące spędzi jednak w Lublinie – w celi Aresztu Śledczego.

 • Wstawianie zębów  niesie za sobą szereg zalet. Istnieją jednak różne protezy zębowe rodzaje. Wiele czynników wpływa na wybór protezy, jednak najczęściej bezpośredni wpływ na decyzję ma specjalista, który się na tym zna i doskonale wie, co będzie dla nas najlepsze. Protezy są polecane przez wiele osób, które chwalą się komfortem życiowym oraz estetyką. Niestety tak jak i wszystko, tak i protezy zębowe posiadają swoje zalety i wady. Istnieje kilka problemów, z którymi musi borykać się część użytkowników protez.

  Zakładanie

  Już samo zakładanie protezy może stanowić dla nas niemal wyzwanie. Mowa tu oczywiście o protezie ruchomej. Ciało obce w ustach człowieka stymuluje ślinianki do zwiększonego wydzielania śliny, która z kolei powoduje szybsze rozpuszczanie kleju do protez oraz utratę stabilności, która jest niezwykle ważna. Z początku zakładanie protezy może być naprawdę trudne. Mięśnie muszą przyzwyczaić się do dodatkowej pracy, bowiem te zęby muszą zostać jakoś utrzymane. Nie wszystkie, jednak niektóre osoby muszą radzić sobie z odruchem wymiotnym który wywoływany jest przez wkładanie górnej protezy, czasem nawet i dolnej. Jak twierdzą stomatolodzy - pomaga na to szklanka wody przed zakładaniem bądź dobranie kleju o miętowym smaku.

  Jedzenie

  Niestety protezy górne w większości przypadków zakrywają kubki smakowe, które znajdują się na naszym podniebieniu. Dodatkowo, przyzwyczajenie się do jedzenia w protezie zębowej nie jest wcale łatwe. Należy wprowadzić pewne zmiany. Trzeba zrezygnować z jedzenia bardzo twardych potraw, a na samym początku zamienić surowe warzywa oraz pieczone mięso na soki i zupy. Powinniśmy powoli uczyć się gryźć, starając się wszystko drobno siekać i blendować - przynajmniej na samym początku. Również na początku ocena temperatury posiłku będzie utrudniona, dlatego należy zachować ostrożność podczas picia czy jedzenia gorących potraw. Możemy się w ten sposób oparzyć! Temperatura wyczuwalna jest dopiero w gardle. Okres adaptacji trwa od kilku dni do nawet kilku miesięcy, zatem musimy być naprawdę cierpliwi.

  Zanik kości

  Nie każda osoba, która boryka się z problemem zanikających kości, jest tego świadoma. Po pewnym czasie jest to normalne, że ruchoma proteza nie będzie już tak idealnie przylegać do naszej śluzówki oraz zacznie się kiwać podczas jedzenia. Po długim czasie użytkowania nawet wypada z ust. Oczywiście jest na to sposób, chociażby przytwierdzenie większą ilością kleju, jednak aby było to skuteczne, trzeba by było nakładać ten klej codziennie. Człowiek posiadający swoje zęby, korzystając z nich, stymuluje organizm do utrzymywania kości w szczęce. Brak zębów oznacza brak żadnego bodźca. Wtedy kości zaczynają zanikać. Jeśli używamy pełnej protezy, to naturalne, że zanik ten postępuje jeszcze szybciej. Najlepszym rozwiązaniem rozwijającego się zaniku kości jest ustabilizowanie protezy zębowej na implantach. Montuje się w niej niewielkie zatrzaski, które umożliwiają swobodne zakładanie oraz zdejmowanie. Podczas gryzienia wówczas wykorzystujemy większą siłę żucia, prawie taką samą, jak w przypadku własnych zębów. W przypadku dzieci, wszystkie te aspekty są niezwykle ważne. Wówczas rodzaj protezy należy dokładnie omówić ze stomatologiem dziecięcym, który powinien wybrać taką protezę dla dziecka, która będzie komfortowa.

  Najczęstsze problemy z protezami zębowymi

  Każdy dom wymaga remontu bez względu na jego wiek.  Częstotliwość remontów zależy przede wszystkim od materiałów, jakie zostały użyte do budowy domu.  Izolacja starych fundamentów dzisiejszych czasach nie jest trudna. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów to usługa, którą wykonuje wiele firm na rynku. Dzięki nowoczesnym metodom izolacja fundamentów w starym domu nie stanowi już większego wyzwania. Jednak izolacje przeciwwilgociowe to nie wszystkie prace jakie trzeba wykonać podczas remontu starego budynku. W wielu domach wilgoć powoduje pojawienie się nieestetycznych wykwitów czy grzybów, dlatego izolacja ścian fundamentowych jest w tym przypadku niezbędna. Izolacja przeciwwilgociowa powinna być wykonana starannie. Aby dom był odporny na zawilgocenie na wiele lat, lepiej sprawdzi się zarówno izolacja pozioma jak i izolacja pionowa. Jednak zanim przystąpimy do izolacji fundamentów lub hydroizolacji piwnicy, należy znaleźć przyczynę zawilgocenia. Dopiero po usunięciu przyczyny i osuszaniu ścian, powinna nastąpić hydroizolacja fundamentów.

  Przyczyny zawilgocenia fundamentów?

  Nie zawsze łatwo jest znaleźć przyczynę pojawienia się wilgoci. Odpowiednia izolacja piwnicy jest bardzo ważna, ponieważ jeżeli ściana fundamentu piwnicy jest mokra może ona spowodować zawilgocenie ścian na parterze budynku. Jeżeli sami nie potrafimy określić przyczyny pojawienia się wilgoci, należy skorzystać z pomocy odpowiednio wykwalifikowanego pracownika lub inżyniera budowlanego.  Przyczyny zawilgocenia fundamentów mogą mieć różne źródła. Jeżeli budynek położony jest w pobliżu zbiorników wodnych, grozi to wystąpieniem podtopienia szczególnie w okresie letnim. Podczas kiedy panują ulewne deszcze. Nie bez znaczenia jest też powierzchnia na której stoi budynek. Czy ma podłoże gliniaste czy żwirowe?. Jak długo zalega na nim woda po wystąpieniu opadów?. Poza tym, jeżeli w budynku jest zimno to na powierzchni ścian, na przykład w piwnicy może skraplać się para wodna.  Przyczyną wilgoci może być niewłaściwie wykonana izolacja przeciwwilgociowa. Błędem może być wykonana izolacja pionowa ścian fundamentowych bez wykonania izolacji poziomej fundamentów.

  Odpowiednie osuszanie fundamentów

  Jeżeli są dobrze przygotowane fundamenty- izolacja została wykonana w odpowiedni sposób, należy wykonać osuszenia fundamentów.  Do tego celu można użyć różnych materiałów takich jak tynki absorbujące wodę lub wynająć osuszacze powietrza kondensacyjne. Na rynku są dostępne osuszacze powietrza zarówno kondensacyjne jak i adsorpcyjne.  To jaki model wybierzemy, zależy od rodzaju pomieszczenia, jego wielkości i poziomu zawilgocenia. Im szybciej osuszymy pomieszczenie wewnątrz, tym sprawniej będą przebiegały prace budowlane. Po zakończeniu osuszania, należy  zapewnić odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Jeżeli nie będzie ona właściwa problem zawilgocenia nie zniknie. A co za tym idzie ściany nadal podlegać będą zniszczeniom i regularnie pojawiać się będzie na nich grzyb lub pleśń.  Kiedy osuszymy ściany i są one odpowiednio przygotowane do dalszych prac. Można przejść do kolejnych etapów remontu . Izolacja fundamentów w starym budownictwie powinna być wykonana przy użyciu najnowocześniejszych metod takich jak iniekcja krystaliczna.  Bardzo ważne jest też zatrudnienie odpowiedniej ekipy remontowej, która przeprowadzi pracę w sposób staranny i dokładny.

  Remont starego domu

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w pracy, do którego doszło dzisiaj rano na terenie jednej z firm w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-latek kierując wózkiem widłowym podczas wjazdu na rampę spadł z niej i został przygnieciony przez pojazd. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora przy udziale inspektora pracy oraz biegłego.