• Aktualności

  Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku jaki miał miejsce wczoraj wieczorem przy ulicy Królewskiej. 68-letnia kobieta upadła w trolejbusie w momencie nagłego hamowania pojazdu. Pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i jednocześnie apelują do świadków tego zdarzenia o kontakt z KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 tel. 81 535 57 59.

 • Aktualności

  Policjanci z Bełżyc zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 29 do 59 lat, którzy okradali domy przeznaczone do rozbiórki w związku z budową trasy ekspresowej. Mężczyźni wpadli podczas wynoszenia pieców CO. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali część utraconego mienia. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 23 sierpnia br. w miejscowości Kosarzew Górny. Kierujący rowerem skręcając w lewo został potrącony przez samochód marki Citroen. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-20, 57-59 lub 112.

 • Splat!FilmFest na liście 25 Najlepszych Krwawych Festiwali Kina Gatunkowego na Świecie.
 • Aktualności

  Na prawie pół roku do więzienia trafił 20-letni mieszkaniec Lublina. Poszukiwany przez sąd mężczyzna stawił się wczoraj na komisariat, aby zapłacić grzywnę za swoją 22-letnią dziewczynę. Dzięki interwencji 20-latka, młoda lublinianka odzyskała wolność. On sam jednak został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

 • Aktualności

  Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Niemcach, udało się zapobiec targnięciu na własne życie przez 32-latka. Gdy policjanci weszli do mieszkania mężczyzny, siedział on w wannie z kuchennym nożem w ręku. Był roztrzęsiony. Jak się okazało znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz zapewniono mu właściwą opiekę.

 • Aktualności

  Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, groźby karalne oraz naruszenie miru domowego odpowiedzą trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 23 do 28 lat. Mężczyźni wdarli się do mieszkania 34-latka, a następnie brutalnie go pobili. Gdy policjanci weszli do lokalu, gdzie się ukryli jeden z nich schował się za szafą. Jak się okazało był już poszukiwany przez sąd. Teraz wszyscy podejrzani muszą liczyć się z karą nawet do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci z Krasnegostawu ponawiają apel o zbiórkę krwi dla żony jednego z kolegów. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór krwi. Jej stan jest i ciężki i ważna jest każda pomoc.

 • Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych ws. uchwalenia Programu współpracy Powiatu Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi

  Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu w Lublinie w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego...

  Wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

  LGD „Kraina wokół Lublina" na mocy umowy zawartej z Agencją Rozwoju Regionalnego „MARR" S.A. w Mielcu prowadzi Placówkę (Punkt Obsługi Klienta), która obsługiwać będzie podmioty zainteresowane uzyskaniem pożyczki unijnej.

 • Aktualności

  Dzięki informacjom przekazanym od pracowników miejskiego monitoringu policyjni wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który doprowadził do pożaru rampy jednego z lubelskich marketów. Spaleniu uległa m.in. część pomieszczenia magazynowego, okna i drzwi. Szacowane są straty poniesione w wyniku tego zdarzenia. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Dzisiaj policjanci doprowadzą go do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut.

 • Aktualności

  Dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie odzyskano mazdę skradzioną zaledwie kilka dniu temu na terenie Niemiec. Dodatkowo na posesji funkcjonariusze odnaleźli silniki, kurtyny powietrzne oraz wiele innych elementów i części samochodowych.

 • W nocy z 30 na 31 października 2019 r. około godz. 2.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej pełniący służbę patrolową otrzymali zgłoszenie o mężczyznach, którzy  próbowali wspiąć się na pomnik Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim. 

 • Kolejne wydanie ZOOM'a już dostępne!
  Dodatkowe środki dla Starostwa Powiatowego w Lublinie

  Starostwo Powiatowe w Lublinie otrzyma dodatkowe środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości z przeznaczeniem dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło dziś około godziny 12:40 w Abramowicach Prywatnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki ford stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z drogi, uderzając w przyłącze energetyczne, drzewo oraz ogrodzenie posesji. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

 • Aktualności

  Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu kierowcy renault, który dziś rano przewoził transportem medycznym pacjentów na dializy. Został zatrzymany przez policjantów za kierowanie pojazdem pomimo zakazu sądowego.

 • Aktualności

  Policjanci z grupy „SPEED” ustalili i zatrzymali 45-latka z gm. Konopnica. Mężczyzna w połowie października nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało 45-latek ma cofnięte uprawnienia oraz dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz musi liczyć się z zarzutami oraz karą nawet do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Zarzuty rozboju w recydywie oraz gróźb pozbawienia życia usłyszał 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna na portalu randkowym poznał 51-latkę, z którą zaczął się umawiać. Podczas jednej z randek brutalnie zaatakował swoją wybrankę. 51-letnia lublinianka była duszona i bita pięściami. Mężczyzna żądał od niej pieniędzy oraz kosztowności. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z KMP w Lublinie. Na wniosek śledczych został już aresztowany.

 • Aktualności

  Zajmujący się poszukiwaniami kryminalni z KMP w Lublinie doprowadzili do zatrzymania 29-letniego obywatela Łotwy. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym za tzw. pranie brudnych pieniędzy. Został zatrzymany kilka dni temu we Francji i przetransportowany do Polski.

 • Aktualności

  Policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli w nielegalny biznes dotyczący organizowania gier hazardowych. Funkcjonariusze weszli do dwóch lokali na terenie Lublina i powiatu lubelskiego, gdzie zabezpieczyli automaty o niskich wygranych o łącznej wartości niespełna 50 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.