Nie da się ukryć, że coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna interesować się outsourcingiem kadrowo płacowym. Chociaż sporo firm decyduje się na takie rozwiązanie, tak czy inaczej pojawia się wiele wątpliwości co do tego, czy faktycznie warto powierzyć inne firmie zajęcie się obowiązkami działu kadr i płac.

Czy warto postawić na outsourcing kadrowo płacowy?

Kiedy tematem jest outsourcing kadry i płace to z pewnością jeden z częściej pojawiających się aspektów. Jest to bardzo popularna opcja dla wielu ogromnych organizacji, ale też dla mniejszych firm zajmujących się produkcją.

Czy outsourcing kadr i płac to usługa, która jest nam potrzebna?

Wszelkie sprawy, które związane są z kadrami i płacami, to dla każdej firmy jedna z najważniejszych kwestii, dotyczących prawidłowego funkcjonowania. To część działań, które są niezwykle pracochłonne oraz czasochłonne, a do tego wymagają one specjalistycznej wiedzy i bardzo profesjonalnego podejścia do wypełniania obowiązków. Jeżeli doszłoby do jakichkolwiek pomyłek na tej płaszczyźnie, właściciel firmy może mieć z tego tytułu spore kłopoty.

Jeżeli nasza firma nie posiada odpowiednich środków finansowych, aby opłacić i wyposażyć dział, który mógłby zająć się zarządzaniem kadrami oraz naliczaniem wynagrodzeń, warto pomyśleć nad zatrudnieniem firmy outsourcingowej. Jako, że kadry i płace to zupełna podstawa do tego, aby przedsiębiorstwo było dobrze prowadzone, najlepiej aby zajęli się tym prawdziwi profesjonaliści.

Największe zalety outsourcingu kadrowo płacowego

Jak podkreślają osoby, którym przyszło już korzystać z outsourcingu kadrowo płacowego, największą zaletą jest niewątpliwie to, że zachodzi szansa zminimalizowania kosztów. Dzieje się tak, gdyż o wiele taniej jest zatrudnić zewnętrzną firmę, niżeli opłacić cały zespół pracowników. Często zdarza się, że to przedsiębiorca na swoje barki bierze ten obowiązek, natomiast jest to łatwe, a dodatkowo pochłania naprawdę dużo czasu. O wiele lepiej zainwestować w ważniejsze dla firmy inwestycje, niż tworzenie działu kadr i płac.

Im więcej czasu uda się nam zaoszczędzić, tym na większą wydajność możemy liczyć. Istnieje naprawdę długa lista obowiązków, które należy wypełniać regularnie w ramach działania kadrowo płacowego. Decydując się zatem na outsourcing, unikamy wielu dodatkowych i czasochłonnych prac. O wiele bardziej warto poświęcić ten czas na pozyskiwanie klientów, budowanie relacji w zespole, marketing oraz szukanie usprawniających firmę rozwiązań.

Faktem jest, że księgowość to działania, które muszą być prowadzone w firmie nieustanie. Pamiętajmy jednak, że pracownicy działu kadr i płac, również mogą wymagać urlopu, bądź być nieobecnymi w wyniku różnych sytuacji losowych. Wówczas, istnieje ryzyko nieprzewidzianego zastoju. Jeśli chcemy tego uniknąć, postawmy na wspomniany outsourcing. Wówczas, będziemy zawsze mieli kogoś do dyspozycji, a w razie jakichkolwiek problemów, zostaną szybko rozwiązane.

Czy działania kadrowo-płacowe warto zlecić firmie zewnętrznej?

Outsourcing kadr i płac zawsze warto rozważyć. Jest to szczególnie interesująca opcja dla nowych przedsiębiorców oraz dla małych i średnich firm. Okazuje się, że tylko te duży firmy są w stanie ciągle utrzymywać swój własny dział kadr i płac. Z pewnością nie zaszkodzi dokonać analizy, czy jesteśmy w stanie sprostać kosztom samodzielnego działania na tym polu, czy lepiej zatrudnić firmę zewnętrzną. Dokładnie porównanie wysokości wydatków, z pewnością przyniesie nam odpowiedź.

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektakli powstałych w ramach projekt artystyczno-edukacyjnego dla młodych choreografów i tancerzy, studentów oraz absolwentów uczelni i wydziałów tańca i choreografii na Ukrainie, w Austrii i w Polsce.
Narodowe Czytanie 2019

W niedzielę 15 września Powiat Lubelski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublinie i Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. W tym roku w amfiteatrze Zespołu Szkół mieliśmy przyjemność posłuchać...

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dot. ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi

Na podstawie uchwały Nr XXXII/327/2017 Rady Powiatu w Lublinie z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, Zarząd Powiatu w Lublinie...

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci wzięli udział w pikniku związanym z 4 rocznicą utworzenia Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG im. Wielkiego Księcia Konstantego. Podczas festynu funkcjonariusze przedstawiali materiały profilaktyczne oraz rozdawali odblaski. Zorganizowany został również pokaz sprzętu policyjnego.

 • Aktualności

  Dwa napady rabunkowe oraz włamanie to dorobek 20-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez lubelskich policjantów. Jak się okazało był również poszukiwany za oszustwo „na wnuczka” do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt.

 • Aktualności

  Wczoraj przedstawiciele KMP w Lublinie oraz dzielnicowi z komisariatu w Bełżycach uczestniczyli w spotkaniu w ramach projektu „Senior bezpieczny to senior aktywny”. Debata odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Podczas spotkania omówiono zagrożenia czyhające na seniorów oraz sposoby reagowania na przestępstwa i oszustwa.

 • Aktualności

  Silny zapach marihuany doprowadził wczoraj policjantów z Wydziału Wywiadowczego do mieszkania 24-letniego mężczyzny i jego o dwa lata młodszej znajomej. Funkcjonariusze wewnątrz zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 370 gramów amfetaminy. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

 • W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii mamy wiele możliwości z których możemy skorzystać podczas budowy lub remontu domu. Niezwykle ważne jest to,  aby ogrzewanie było bezpieczne zarówno dla ludzi, zwierząt jak i środowiska. Dla wielu ludzi bardzo ważna jest również kwestia ekonomiczności ogrzewania. Wielu właścicieli domu wybiera  ogrzewanie centralne gazowe jak i ogrzewanie z zastosowaniem pompy ciepła. Bez względu na to, czy jest to ogrzewanie z zastosowaniem pompy, czy ogrzewanie domu gazem płynnym. Koszty powinny być adekwatne do  efektywności ocieplenia. Wszystkie prace powinny być wykonywane z najwyższą starannością i dokładnością. Dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej firmy, która wykona usługi w sposób profesjonalny. Eko-gaz jest firmą, która oferuje nie tylko gaz  dla domu, jak również dla przemysłu budowlanego i rolniczego. Instalacja gazowa w domu musi spełniać wszystkie najwyższe normy bezpieczeństwa. Nie może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców domu. Profesjonalna firma doradzi jakie ogrzewanie do domu będzie odpowiednie,  przedstawi również szczegółowe koszty ogrzewania domu gazem. Gaz do ogrzewania domu powinien być najwyższej jakości i spełniać wszystkie wymagane normy. 

   Pompa ciepła

  Wielu właścicieli domów decyduje się na pompy ciepła, ponieważ nie wymagają one dużych nakładów finansowych związanych z budową domu. Pompa ciepła nie wymaga posiadania komina. Obsługa pompy ciepła jest bardzo prosta, wymaga odpowiednich ustawień regulatora, dostosowanych do potrzeb każdego właściciela domu. Niebywałą zaletą pompy jest jej długotrwała żywotność. Jeżeli jest ona zainstalowana w odpowiedni sposób, może służyć mieszkańcom domu nawet 50 lat. W dzisiejszych czasach coraz częściej bierze się pod uwagę kwestie ochrony środowiska, pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie kwestie związane  ochroną przyrody. Pompy ciepła są wykorzystywane w wielu nowoczesnych budynkach. Coraz częściej zastępują inne metody ogrzewania takie jak ogrzewanie gazem płynnym lub ogrzewanie olejem opałowym.

  Ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym - ogrzewanie na gaz ze zbiornika, ogrzewanie propan-butan, centralne ogrzewanie  gazowe

  Właściciele  domów jednorodzinnych decydują się  również na ogrzewanie domu gazem. Koszty są niższe w porównaniu do ogrzewania elektrycznego. Ogrzewanie domu gazem płynnym jest równie bezpieczne i ekonomiczne, jeżeli zostanie ono przeprowadzone przez profesjonalną firmę. Jeżeli  nie wiemy jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej to należy skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Firma Eko-gaz, która zajmuje się gazowym ogrzewaniem domu gwarantuje najwyższą jakość usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w  pracach związanych z ogrzewaniem gazem. Cena gazu do ogrzewania dostosowana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Bez względu na to, czy jest to centralne ogrzewanie na gaz, ogrzewanie ziemne to wszystkie prace powinny być wykonane z zachowaniem  zasad bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach dochodzi do wielu wypadków związanych z nieodpowiednim wykonaniem ogrzewania na gaz. Ogrzewanie gazem ziemnym, aby było skuteczne i efektywne musi być wykonane w sposób profesjonalny. Koszt ogrzania dom gazem nie powinien być najważniejszym wyznacznikiem w wyborze odpowiedniej firmy. Odpowiednio wykonane ogrzewanie gazowe, instalacja  gwarantują komfort życia mieszkańców domu na wiele lat. Jeżeli interesuje nas cena wykonania usługi to należy szukać ogłoszeń w internecie pod hasłem: ogrzewanie gazowe koszty, ogrzewanie gazowe cena, ocieplanie budynku jednorodzinnego gazem w płynie ceny lub ogrzewanie gazowe koszty.

  Ogrzewanie domu jednorodzinnego - pompa ciepła, ogrzewanie gazowe

  Kolejna edycja zajęć fitness dla dziewcząt i kobiet

  24 września w ZSZ Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, przy ul. Reymonta 4b, w godzinach 17.00-19.00, odbędą się zajęcia fitness dla dziewcząt i kobiet pn. Bądź Fit z „Hubalem” III.

  Rozporządzenie Nr 25 Wojewody Lubelskiego z dnia 28 sierpnia 2019 r.

  Rozporządzenie Nr 25 Wojewody Lubelskiego z dnia 28 sierpnia 2019 r. uchylające rozporządzenie Nr 12 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 lipca 2019 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu lubelskiego i łęczyńskiego

  Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu satysfakcji i oczekiwań klientów Starostwa Powiatowego w Lublinie

  W związku z Zarządzeniem Nr 96/2019 Starosty Lubelskiego z dnia 6 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia procedury badania satysfakcji i oczekiwań klientów Starostwa Powiatowego w Lublinie informujemy, że w dniach od 01.10.2019 r. do 31.12.2019 r. zostanie...

 • Aktualności

  1000 złotych mandatu i 16 punktów karnych to dorobek 23-letniego kierowcy bmw. Młody mężczyzna wyprzedzał z prawej strony ciąg pojazdów, a na liczniku miał przeszło 141 km/h. Został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Kierowca pożegnał się już z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 • Aktualności

  Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki brali udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Telefon”. Działania prowadzone były pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. W trakcie akcji skontrolowanych zostało ponad 300 kierujących. Ujawniono prawie 200 wykroczeń, w tym 36 dotyczących korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy.

 • Podczas dwóch dni warsztatowych uczestnicy zapoznają się z "retuszem światłem" - czyli oryginalną techniką wpływania na obrazy cyfrowe, opracowaną przez fotografa.
  Zapraszamy do udziału w Konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
 • Aktualności

  Zarzut kradzieży portfela usłyszał na I komisariacie 44-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w połowie czerwca b.r. podczas wizyty w jednym ze sklepów jubilerskich w Lublinie zabrał z lady portfel pozostawiony przez jedną z klientek. Moment kradzieży uchwyciły kamery sklepowego monitoringu. Mężczyzna został ustalony i odpowie za popełnione przestępstwo.

 • Aktualności

  Policjanci będą ustalać powód desperackiego zachowania 42 letniego mężczyzny. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył a później wskoczył do wody. Z pomocą mężczyźnie ruszyli świadkowie i policjant z KMP w Lublinie.

 • Do czasu rozwiązania problemu sprzedaż biletów na wydarzenia odbywa się wyłącznie online.
  Programy stypendialne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego informuje, że w dniach od 2 do 20 września 2019 r. prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020" oraz „Lubelska kuźnia talentów 2019...

  Pierwsze umowy na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do województwa lubelskiego

  30 sierpnia br. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku na podstawie naboru przeprowadzonego w marcu br. A już tydzień później...