• Aktualności

  Na pomysł nieuczciwej wymiany wpadło dwóch mieszkańców Lublina w wieku 37 i 50 lat. Mężczyźni na oddział ratunkowy jednego z lubelskich szpitali zaprowadzili uszkodzony wózek inwalidzki, w zamian biorąc sprawny. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozić im może kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Lubelscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy do kontenera biurowego na placu budowy przy ulicy Fabrycznej. Jak ustalili policjanci nie było to jedyne przewinienie na koncie mężczyzn. We wrześniu dokonali włamania do hali magazynowej. 35-latek oraz jego 19-letni kompan usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 • Paweł Passini zaprasza do Klubu Festiwalowego 24. Konfrontacji Teatralnych.
 • Aktualności

  Lubelscy wywiadowcy odzyskali wczoraj kradzionego volkswagena. Pojazd został zatrzymany po pościgu. 30-letni kierowca w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień i poruszał się na zakazie sądowym. Mężczyzna razem ze swoim 32-letnim bratem trafił do aresztu.

 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu poszukują sprawcy przywłaszczenia pieniędzy, które wypadły innemu klientowi w jednym ze sklepów przy ulicy Żelazowej Woli. Wizerunek kobiety zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ją rozpoznaje proszony jest o kontakt z V komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 00.

 • Aktualności

  Wczoraj na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 46-latka z Lublina. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju, oraz kilka wypłat pieniędzy przy pomocy skradzionej karty bankomatowej. Za te przestępstwa grozić może mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Propozycja dla rodziców, którzy podczas festiwalowych spektakli potrzebują opieki nad swoimi pociechami pod okiem wykwalifikowanych pedagogów.
  Sprawozdanie z przebiegu konsultacji dot. ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi

  Sprawozdanie z przebiegu konsultacji dotyczących wyrażenia opinii na temat projektu uchwały Rady Powiatu w Lublinie w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w...

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawcy, który w sklepie przy ul. Zamojskiej ukradł gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Mężczyzna widoczny na zdjęciu z monitoringu wszedł na zaplecze i zabrał część utargu. Pomimo wizerunku sprawcy jego tożsamość nie została ustalona. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 45 73. Informacje można przekazać anonimowo!

 • Aktualności

  Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zatrzymali 26-latka. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości marihuany i amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono ponad 160 gramów narkotyków. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z lubelskiej drogówki tylko wczoraj ujawnili blisko 400 wykroczeń w związku z ogólnopolskimi działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zdecydowana większość ujawnionych przewinień dotyczyła nieprawidłowych zachowań kierujących wobec pieszych. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

 • Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

  30 września odbyło się spotkanie pracowników Starostwa Powiatowego w Lublinie, Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie wraz z ich Rodzicami. Uroczystość była okazją do zwiększenia świadomości seniorów w zakresie...

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawców kradzieży perfum o łącznej wartości 1200 złotych. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z galerii handlowych. Wizerunek sprawców nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z I komisariatem Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawcy uszkodzenia radiowozu straży miejskiej. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z I komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 45 73.

 • Aktualności

  Policjanci i prokuratorzy udowodnili 45-latkowi blisko 200 przestępstw polegających m.in. na fałszowaniu faktur czy też posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami. Mężczyzna wykonywał pracę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, wystawiając faktury na dane firmy w której wcześniej pracował. Akt oskarżenia został już skierowany do sądu.

 • Od października Lubelski Informator Kulturalny ZOOM znajdziecie także w internecie!
  110. rocznica powstania szpitala w Bychawie

  „Umiejmy głęboko sięgać we własne sumienie i w nim czytać, jakie są nasze powinności obywatelskie, rodzinne, ludzkie”. Słowa ks. Antoniego Kwiatkowskiego stały się przesłaniem obchodów 110. rocznicy powstania szpitala w Bychawie, które odbyły się 28 września br....

  Zapraszamy do udziału w programie "Opieka wytchnieniowa"

  Powiat Lubelski zaprasza do udziału w programie „Opieka wytchnieniowa II-edycja 2019" realizowanym w formie specjalistycznego poradnictwa dofinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

  Przyznano stypendia Starosty Lubelskiego dla wybitnie uzdolnionych uczniów

  26 września podczas sesji Rady Powiatu Starosta Lubelski Zdzisław Antoń i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublinie Zofia Sieńko wręczyli stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe najzdolniejszym uczniom naszych powiatowych...

 • Aktualności

  Blisko promil alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca tira. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Lublin na krajowej 19-stce. Teraz mieszkańcowi Zamościa grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ OPINIUJĄCEJ OFERTY ZŁOŻONE W OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA ZLECONEGO Z ZAKRESU ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ W CZĘŚCI DOTYCZĄCEJ PROWADZENIA 3 PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

  Na podstawie art. 15 ust. 2a i ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) Starosta Lubelski zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww....