• Aktualności

  Lubelscy wywiadowcy zatrzymali 16-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna umówił się na zakup e-papierosa z 15-latkiem. Gdy doszło do spotkania okazało się, że 16-latek wcale nie zamierza płacić za urządzenie. Wspólnie z kolegami powalili pokrzywdzonego na ziemię oraz zaczęli kopać, po czym oddalili się zabierając e-papierosa. 16-latek niemal od razu po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów.

 • Aktualności

  Zarzuty pozbawienia wolności usłyszało dwóch 19-latków z gminy Garbów. Mężczyźni przetrzymywali 15-latka w pustostanie na terenie gminy Garbów. Pokrzywdzony został uwolniony, bo wysłał SMSa do dzielnicowej z informacją o zdarzeniu. Za bezprawne pozbawienie wolności grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu poszukują sprawców dwóch pobić do których doszło w autobusie MPK oraz na Placu Litewskim w Lublinie. Wizerunek mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringów. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z I komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 45 73.

 • Aktualności

  Ciągnik siodłowy ze specjalistyczną naczepą o łącznej wartości prawie miliona złotych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie. 37-latek nie spłacał rat leasingowych i nie zwrócił pojazdów firmie. Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 23. MSTT: Ruszyła sprzedaż biletów na spektakl z nurtu "large scale". Tym razem zobaczymy „Autobiography” Company Wayne McGregor.
 • Aktualności

  Ustalenia dzielnicowych z VI komisariatu Policji doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Lublina. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi odnaleźli ponad 300 gramów bardzo niebezpiecznych narkotyków oraz wagi elektroniczne. Dziś 19-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 • Aktualności

  Zarzuty kradzieży usłyszała 62-letnia opiekunka, która okradała 91-letnią mieszkankę Lublina. Łącznie łupem nieuczciwej opiekunki padło 2500 złotych. Kobieta wpadła, bo nagrała ją ukryta kamera. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

 • Zmiana terminu "Artystycznej Jesieni w Załuczu"

  Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu Artystycznej Jesieni w Załuczu. Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych rówieśników odbędzie się 23.10.2019 r. (środa) w godz. 10.00-14.00.

  Zakończenie inwestycji w ośrodkach zdrowia i w przychodni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach

  W piątek 4 października 2019 r. odbyła się uroczystość związana z zakończeniem kolejnych inwestycji realizowanych w zakładzie, bardzo potrzebnych dla pacjentów i personelu SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach.

  Oddział położniczo-ginekologiczny SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach pierwszy w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”

  Oddział położniczy szpitala powiatowego w Bełżycach znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Tak zadecydowały panie, które rodziły w naszym szpitalu.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności podtrucia tlenkiem węgla dwóch osób w jednym z mieszkań przy ulicy Zamojskiej. Jak wstępnie ustalono w mieszkaniu niesprawna była instalacja odprowadzająca spaliny z piecyków opalanych drewnem. Policjanci i strażacy kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim"- podsumowanie projektu

  Projekt "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" o wartości 4 014 065,40 zł realizowany był od 1 czerwca 2017 r. do 30 września 2019 r. Wparciem objętych zostało 892 uczestników, w tym 853 uczniów i 39 nauczycieli.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują sprawcy wybicia szyby w autobusie MPK. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 80.

 • Aktualności

  Obchody jubileuszu 100-lecia administracji rządowej w woj. lubelskim odbyły się wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych oraz dyplomów uznania wojewody lubelskiego. Dyplom Uznania Wojewody z Medalem otrzymał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Sławomir Włada.

 • Aktualności

  Mundurowi z lubelskiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzili akcję pod hasłem „I ty możesz uratować życie”. W sposób szczególny zwracano uwagę na bezpieczeństwo w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas akcji wszystkie osoby mogły skorzystać z instruktarzu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 • Strategia Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (w perspektywie do roku 2030) - ANKIETA

  Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (w perspektywie do roku 2030) w ramach trwającej debaty publicznej.

  VIII Jesienny Kiermasz Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego

  Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza na VIII Jesienny Kiermasz Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży okularów przeciwsłonecznych w jednym z salonów optycznych. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu wewnątrz galerii. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 80.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują sprawcy, kradzieży perfum ze sklepu przy ul. Lipowej. Widoczny na nagraniu mężczyzna wyszedł ze sklepu unosząc perfumy nad bramkami antykradzieżowymi. Pomimo zabezpieczonego wizerunku sprawcy jego tożsamość nie została ustalona. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 48 34. Informacje można przekazać anonimowo!