• Aktualności

  Policjanci z V komisariatu w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy. Sporej ilości gotówka została znaleziona około 2 tygodni temu na lubelskim Czechowie. Do tej pory właściciel nie zgłosił się na Policję. Gotówka wciąż czeka na odebranie na komisariacie Policji.

 • Aktualności

  Dzięki anonimowym informacjom lubelscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Wczoraj funkcjonariusze z IV komisariatu zatrzymali 52-latka, który z jednego z salonów optycznych ukradł z półki okulary. Z kolei dzisiaj policjanci z „szóstki” zatrzymali 36-latka, który z zaparkowanego samochodu przy ul. Bronowickiej ukradł mienie o wartości ponad 9 tys. zł. Dziękujemy za przekazane informacje, dzięki nim kolejni sprawcy czynów zabronionych odpowiedzą przed sądem.

 • 22 sierpnia rozpoczynamy sprzedaż biletów na spektakle "Pobliskie miasto" w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa oraz "Cynk (Zn)" na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa.
  Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie 2019

  Starosta Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Wojewoda Lubelski serdecznie zapraszają na Dożynki Wojewódzkie 8 września na lotnisku w Radawcu. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny do sprawy kradzieży laptopa, słuchawek, portfela oraz walizki podróżnej z zawartością odzieży z zaparkowanego samochodu przy ul. Bronowickiej w Lublinie. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring znajdujący się w pobliżu, na którym widać całe zdarzenie. Do sprawy kradzieży poszukujemy mężczyzny widocznego na nagraniu. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z dyżurnym VI komisariatu tel.: (81) 535-46-61 lub 112. Zapewniamy anonimowość.

 • "I wyjdzie siewca rozsiewać ziarno swoje"

  „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” Słowa Roty napisane przez Marię Konopnicką posłużyły jako motto wypowiedzi Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia w trakcie Dożynek Gminnych w Niedrzwicy Dużej.

  Informacja o naborze do Działania 1.2 Badania celowe

  Dzięki zwiększonej alokacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w tym roku lubelscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na rozwój działalności badawczo-rozwojowej, celem opracowania nowych lub...

 • Aktualności

  Podczas minionych 4 dni długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 20 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 188 kolizji drogowych.

 • Aktualności

  Blisko dwustu funkcjonariuszy służb mundurowych stanęło do IV Ekstremalnego Biegu dla Służb Mundurowych „Husar Race”, który odbył się wczoraj w Wyszynie. W biegu z powodzeniem wzięło udział dwóch dzielnicowych z VII Komisariatu Policji w Lublinie. Asp. Karol Błaszkiewicz zajął III miejsce w kategorii mężczyzn.

 • Aktualności

  Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

 • Aktualności

  Dzisiaj większość osób, które spędzały ten długi weekend poza domem będzie wracać do miejsca zamieszkania. Na drogach będzie wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci, którzy apelują o bezpieczną i rozważną jazdę.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu odzyskali skradziony samochód marki Mitsubishi. Pojazd warty około 8 tys. zł został skradziony z jednej ulic na dzielnicy Sławinek w Lublinie. W ręce funkcjonariuszy wpadł również sprawca kradzieży. Okazał się nim 37-latek z Lublina. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży.

 • Aktualności

  Ponad tysiąc przebadanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, to efekt działań policjantów z lubelskiej drogówki podczas wczorajszego poranka na terenie dzielnicy Czechów. Mundurowi zatrzymali 10 kierujących na tzw. podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek, który miał ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia portfela w jednym ze sklepów jubilerskich w Lublinie. Kiedy jedna z klientek pozostawiła portfel na ladzie, sytuację wykorzystał nieznany mężczyzna i niepostrzeżenie zabrał cudzą własność. Moment kradzieży uchwyciły kamery sklepowego monitoringu. Kto rozpoznaje mężczyznę na prezentowanym materiale, proszony jest o kontakt z Policją.

 • Aktualności

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiejszej nocy w m. Zemborzyce Tereszyńskie. Kierujący volkswagenem potrącił mężczyznę, który znajdował się na jezdni. W wyniku odniesionych obrażeń 40-letni pieszy zmarł. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

 • Podsumowanie projektu ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

  Projekt ,,Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” był realizowany od 1 czerwca 2017 r. do 31 lipca 2019 r. Wartość projektu wynosiła 629 960,00 zł. Łącznie w ramach projektu wsparciem objęto 573 uczniów oraz przeszkolono 50 nauczycieli.

  Porządek obrad X sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.08.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się X sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Porsche Panamera. Warty około 150 tys. zł. samochód został skradziony z soboty na niedzielę z jednej z lubelskich ulic. Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mieszkaniec Lublina. Funkcjonariusze odzyskali auto, które w uszkodzonym stanie ukryte było w stodole na terenie jednej z posesji w powiecie janowskim. Do sprawy zatrzymano także dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa.

 • Aktualności

  Przed nami kolejny długi weekend. Korzystając z wakacyjnej pogody i nadarzającej się okazji na spędzenie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi wielu z nas wyruszy w trasę. Należy spodziewać się wzmożonego ruchu na głównych drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. W okresie długiego sierpniowego weekendu do służby skierowana będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego, dlatego należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym na głównych ciągach komunikacyjnych.

 • W nocy 13 sierpnia 2019 r. około godz. 2.55 funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniący służbę w monitoringu miejskim zauważył mężczyznę wspinającego się na napis „I love Lublin” na Placu Litewskim.