Spektakl „Burza” w reżyserii Pawła Passiniego został zaprezentowany w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim podczas świętowania 455. urodzin Williama Szekspira.
Szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych

W dniu 24 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w dużej sali konferencyjnej (parter) w budynku Starostwa Powiatowego w Lublinie przy ul. Spokojnej 9 odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych zorganizowane przez Panią Martę Krzyżak –...

 • Aktualności

  Policjanci z V komisariatu i kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali trzech nastolatków w wieku 16-17 lat, którzy w marcu dokonali rozboju na rowerzyście. Grożąc użyciem przemocy, zabrali mu telefon komórkowy. Jak się okazało, ci sami młodzi ludzie w innym miejscu przy użyciu groźby zabrali rower 21-latkowi. Sprawą 16-latków zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich, natomiast 17-latkowi może grozić nawet do 12 lat więzienia.

 • Aktualności

  55 letni mieszkaniec Lublina odpowie za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych poza obrotem aptecznym. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt blistrów i opakowań leków, na zakup których wymagana jest recepta. Policjanci odnaleźli także prawie 400 dowodów nadania świadczących o prowadzeniu przez 55 latka nielegalnego procederu.

 • Aktualności

  Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego starszego mężczyzny, którego od wczoraj poszukiwali lubelscy policjanci. Cierpiący na zaniki pamięci 86-latek sam wyszedł z mieszkania i nie wrócił do domu. Dzięki informacjom pochodzącym od kilku mieszkańców miasta, dziś mężczyzna został odnaleziony.

 • W dniu 24 kwietnia około godziny 7:15 funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Lublin w drodze do domu z nocnego dyżuru przejeżdżał ulicą Zemborzycką. Przed nim poruszał się Ford Transit. Kierowca tego pojazdu poruszał się w sposób wskazujący na spożycie alkoholu.

 • Spotkania informacyjne dotyczące aktualnych potrzeb rynku pracy

  Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących aktualnych potrzeb rynku pracy, w tym zwłaszcza możliwości odbycia szkoleń i staży zawodowych.

  Szybki i łatwy dostęp do danych medycznych za pomocą Internetowego Konta Pacjenta

  Ministerstwo Zdrowia wraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

 • Aktualności

  Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wczoraj wieczorem jechał ulicą Mełgiewską w Lublinie. Widząc jadącego wężykiem vw passata, inny kierowca uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił mundurowych. Nie dość, że 48-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, w dodatku kierował pomimo cofniętych mu uprawnień i był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

 • W dniu 18 kwietnia 2019 r. w Trybunale Koronnym odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia podstawowego strażników miejskich.

 • W dniu 22 kwietnia około godz. 2.40 patrol Straży Miejskiej otrzymał od funkcjonariusza Straży Miejskiej prowadzącego obserwacje w monitoringu miejskim informację o dwóch mężczyznach, którzy ukradli telefon komórkowy mężczyźnie śpiącemu na ul. Krakowskie Przedmieście.

 • Dotacje dla osób podejmujących działalność gospodarczą

  Informujemy, że od 23 kwietnia do 22 maja br., od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30- 16:00, w biurze LGD "Kraina wokół Lublina" przyjmowane będą wnioski o przyznanie wsparcia w ramach podejmowania działalności gospodarczej.

 • Aktualności

  Jadącego zygzakiem po ulicach Lublina zauważył w świąteczną niedzielę i zatrzymał będący poza służbą funkcjonariusz z lubartowskiej komendy. Jego podejrzenia okazały się słuszne. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą 53-latka. Mężczyzna „wydmuchał” 1,3 promila alkoholu.

 • Aktualności

  Poszukiwanego listem gończym 26-latka zatrzymali wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna tak bardzo nie chciał się oddać w ręce policjantów, że z obawy przed zatrzymaniem wyskoczył z okna parterowego domu. Bardzo się zdziwił, bowiem i z drugiej strony domu czekali na niego mundurowi.

 • Mamy finalistkę!!!

  Kamila Baran, uczennica Technikum w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym i zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

  Zespół z ZSP w Niemcach najlepszy w Polsce!!!

  Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach zajęła I miejsce w pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

  Porządek obrad VII sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.04.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się VII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

 • Aktualności

  Poszukiwany listem gończym od 2017 roku 40-letni mężczyzna, próbował uniknąć zatrzymania przez organy ścigania ukrywając się poza granicami kraju. Lubelscy kryminalni ustalili, że mężczyzna 3 dni temu wrócił do Polski i ukrywa się w jednym z mieszkań w centrum Lublina. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli 40-latka. Okazało się, że schował się przed funkcjonariuszami za wersalką.

 • Aktualności

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę Państwu samych radosnych chwil...

 • W dniu 19 kwietnia 2019 r. (piątek) kasa Centrum Kultury będzie pracować krócej.
  Spotkanie wielkanocne w DPS w Matczynie

  W spotkaniu wielkanocnym w DPS w Matczynie udział wzięli Pan Marek Wojciechowski, Pan Grzegorz Kozioł, Pan Jacek Figarski, Pan Sławomir Styk, Pani Maria Studzińska, Ks. Bogusław Suszyło, Ks. Stanisław Kupczak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków...