„Przez trudy do gwiazd”. Tancerze z Niemiec na Mistrzostwach Świata

W dniach 19-22 września grupa RTX SQUAD Studia Tańca RYTHM-X GOK Niemce reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Street Dance Show World Championship, które odbyły się w mieście Decin w Republice Czeskiej.

Informacja o naborze do Działania 3.5 Bon na doradztwo

Po raz pierwszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 lubelscy przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług doradczych dla swoich firm.

 • Aktualności

  Policjanci z komisariatu Policji w Niemcach poszukują sprawców oszustw. W jednym przypadków sprawca bezprawnie wszedł w posiadanie danych osobowych mieszkanki powiatu lubelskiego i dokonał zakupu w systemie ratalnym drogich perfum. W kolejnym przypadku na dane pokrzywdzonej została zakupiona markowa kurtka. Obie przesyłki odebrane zostały na terenie Radomia, przez mężczyzn których wizerunki zarejestrowała kamera.

 • Aktualności

  W ramach Dni Otwartych Komendę Miejska Policji w Lublinie odwiedziła młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie oraz młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z codzienną pracą policjantów. Poruszono też tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Za rozbój w warunkach recydywy, z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna spożywał alkohol z przypadkowo poznanym 31-latkiem, a następnie pobił go i przy pomocy noża zmusił do oddania telefonu komórkowego, pieniędzy oraz dwóch kart bankomatowych. Został zatrzymany przez kryminalnych z I komisariatu.

 • Aktualności

  Kryminalni z VI komisariatu zatrzymali 26-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna odpowie za kradzież urządzeń laserowych wartości 1200 złotych w jednym z lubelskich marketów budowlanych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zlikwidowali plantacje konopi innych niż włókniste. Na torfowisku pod Lublinem funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze. Za uprawę konopi innych niż włókniste, jeżeli może ona dostarczyć znacznych ilości narkotyków grozić może kara do 8 lat więzienia.

 • Aktualności

  Wczoraj w Sali Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego odbył się Koncert – seminarium „Bezpieczny Lublin”, którego organizatorem jest Biuro Organizacyjne „Zespół”. Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie od wielu lat są współrealizatorami tego wydarzenia. Tegoroczne seminarium zostało poświęcone promocji projektu KMP w Lublinie „STOP WANDALOM”.

 • Aktualności

  Za kradzież pieniędzy na tzw. legendę odpowiadać będą dwie mieszkanki Miedzyrzeca Podlaskiego w wieku 28 i 65-lat. Kobiety podając się za pracowników różnych instytucji podstępnie wchodziły do domów starszych osób i wykorzystując nieuwagę domowników kradły pieniądze. Dwoje mieszkańców Lublina i powiatu lubelskiego straciło łącznie ponad 13 tys. zł. Kobiety zostały zatrzymane przez lubelskich policjantów. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Lublin - Bezpłatne badania mammograficzne"><a href=Lublin - Bezpłatne badania mammograficzne" />

  Lublin, 19 listopada 2019 r. na targowisku za Zamkiem, Al. Unii Lubelskiej.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie wracając do domu po służbie widząc niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gm. Niemce zatrzymali samochód którym jechał. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. 46-latkowi oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy „na BLIK-a”. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę. Wczoraj na terenie Lublina odnotowaliśmy dwa tego typu przestępstwa.

 • Aktualności

  Policjanci z lubelskich komisariatów poszukują mężczyzny, który dokonuje kradzieży markowych perfum i okularów w galeriach handlowych na terenie całego kraju. Wizerunek sprawcy wielokrotnie został zarejestrowały przez kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z lubelska policją.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21-lat. Mieszkańcy Lublina będą odpowiadać za kradzież prawie 1000 sztuk liquidów do e-papierosów wartości ponad 10 tys. zł. Podczas przeszukania funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia. Dodatkowo u 20-latka ujawnili marihuanę. Teraz grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Policjanci z VII komisariatu zatrzymali sprawcę rozboju na 15-letnim mieszkańcu Lublina. 27-latek napadł nastolatka na przystanku MPK, bo spodobał mu się jego zegarek. Dziś sprawca zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, z trójką dzieci w samochodzie. Tak wczoraj do swojego domu wróciła 28-letnia mieszkanka gminy Niedrzwica Duża. Wpadła, bo akurat natrafiła na kontrolę pracowników z ośrodka pomocy społecznej. Teraz kobieta musi liczyć się z zarzutami. Grozić jej może nawet kara do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji KMP w Lublinie uczestniczyli w obchodach Wojewódzkiego Dnia Seniora. Konferencja odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Uroczystego otwarcia seminarium dokonał Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski. Podczas spotkania poruszonych zostało bardzo wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem osób starszych.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  „Sztuka daje nam okazję do przeżywania radości…”

  W dniu 26 września odbył się Plener Artystyczny „Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ponad Podziałami” w Bystrzycy.

  Październik miesiącem świadomości walki z rakiem piersi

  Co piętnasta kobieta w Polsce choruje na raka piersi. Rak piersi stanowi około 20% zachorowań na nowotwór złośliwy u Polek. To najczęściej występujący nowotwór u kobiet, zbierający ogromne żniwo w Polsce i na świecie.