Nadal można przystąpić do akcji Sezon Lublin 2022. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody - kubki termiczne i power banki o wysokiej pojemności. Tegoroczna 11. edycja Sezonu Lublin potrwa do 31 października.

– Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia Sezonu Lublin obserwujemy, że pomimo zmiany formuły, akcja cieszy się dużą popularnością. To świetna zabawa, dzięki której turyści i mieszkańcy mogą spojrzeć na nasze miasto z nieco innej perspektywy, poznając jednocześnie jego smaki, historię, czy walory przyrodnicze – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Tegoroczna edycja Sezonu Lublin przyjęła formę zabawy z nagrodami. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów akcji, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. 10 naklejek upoważnia do otrzymania certyfikatu „Przyjaciela Lublina” oraz kubka termicznego z oryginalnym grawerem, natomiast za 30 zebranych naklejek mieszkańcy i turyści otrzymają certyfikat „Znawcy Lublina” i power bank o wysokiej pojemności. Do tej pory na nagrody wymieniono niemal 160 karnetów.

Do akcji można dołączyć w każdej chwili, pobierając karnet u jednego z 51 partnerów lub w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Oferta partnerów podzielona jest na 6 kategorii:

  • Spacerowicz – zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
  • Przybysz – noclegi,
  • Smakosz – oferta lubelskich restauracji,
  • Kustosz – zwiedzanie instytucji kultury i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych,
  • Atleta – atrakcje sportowe,
  • Kolekcjoner – zakup lokalnych pamiątek.

Więcej informacji na temat wydarzenia, wraz z pełną listą partnerów znajduje się na stronie www.sezon.lublin.eu.

Przypominamy również, że mieszkańcy i turyści mają możliwość skorzystania z nowej odsłony aplikacji „Turystyczny Lublin”. Niezbędnik turysty, zawierający najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach, noclegach i gastronomii, wzbogacono o moduł rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu jej użytkownicy mogą zobaczyć budynki kiedyś charakterystyczne dla krajobrazu miasta, a dziś już nieistniejące - kościół farny zlokalizowany niegdyś przy ul. Grodzkiej, dziś plac Po Farze oraz wieżę ciśnień z placu Wolności, dawniej placu Bernardyńskiego. Oba zabytki można podziwiać w postaci wirtualnych brył 3D w realnych rozmiarach, a kościół farny zwiedzać także od środka.

Aplikacja Turystyczny Lublin działa w systemie iOS i Android. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach internetowych. Korzystanie z modułu AR aplikacji jest proste. Do obiektu prowadzi mapa zawarta w aplikacji, a uzyskanie wirtualnego obrazu możliwe jest po zeskanowaniu geometrycznego symbolu umieszczonego na tabliczkach w pobliżu obiektów - zarówno na placu Po Farze, jak i placu Wolności.

Zmieniający się kształt kościoła i usytuowanie wieży obrazuje także film promocyjny, który wyświetlono już łącznie ponad 4 mln razy.