Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami 32. SANS Relacje odbędzie się w dniach 26-29 maja 2022 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. 

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, czyli SANS są finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Majowy Przegląd Teatralny SANS Relacje realizowany będzie w Lublinie już po raz trzydziesty drugi.

Z radością zapraszam na tegoroczny SANS, którego tematem przewodnim są Relacje. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, inicjator i koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku po raz kolejny szykują prawdziwe teatralne i artystyczne święto! Do udziału w finałowym wydarzeniu Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku zaprasili grupy teatralne, muzyczne oraz solistów i indywidualnych twórców z niepełnosprawnościami. 

Oprócz występów teatralnych w programie SANS przewidziane są imprezy towarzyszące: wystawy plastyczne i fotograficzne, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, spotkania integracyjne oraz warsztaty metodyczne. Przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawami i konkursami. Wszystkie przerwy i występy towarzyszące będą nawiązywać do tematu RELACJE. Temat nie obowiązuje jedynie spektakli teatralnych.

Więcej informacja na stronie www.nieprzetartyszlak.eu