Ponad 4500 kontroli stanu trzeźwości i 18 kierowców pod wpływem alkoholu. To efekt wczorajszych działań drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Niechlubny rekordzista w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Głównym celem wczorajszych było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie kontroli trwających kilka godzin policjanci sprawdzili przeszło 4500 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 18 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 47-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował seatem, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

komisarz Kamil Gołębiowski