Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 38-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej ugodził nożem w klatkę piersiową swojego brata. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę przy ulicy Mełgiewskiej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń w sprawie, dwaj bracia od kilku dni spożywali wspólnie alkohol. W mieszkaniu była także ich matka. W trakcie libacji dochodziło do nieporozumień rodzinnych. Gdy skończył się alkohol, jedna z awantur przerodziła się w przepychankę, podczas której 41-latek uderzył brata w twarz. W odwecie 38-letni mieszkaniec Lublina chwycił za nóż i ugodził mężczyznę w klatkę piersiową. W wyniku poniesionych obrażeń 41-latek został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u pokrzywdzonego 1,5 promila alkoholu we krwi. Młodszy z braci miał ponad 3 promile.

38-latek trafił do policyjnej celi. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

komisarz Kamil Gołębiowski