Dzięki profesjonalnej postawie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie aspirant sztabowy Piotr Suroż uratował zdesperowanego 23-latka. Mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz podczas rozmowy telefonicznej skutecznie odwiódł go od tego planu. 23-latek był nietrzeźwy i wymagał pomocy lekarskiej.

Dzisiaj około godziny 2:00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie asp. szt. Piotr Suroż otrzymał zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Do komendy zadzwoniła zaniepokojona matka 23-letniego studenta z Ostrowca Świętokorzyskiego. Kobieta oświadczyła, że jej syn jest nad rzeką i zamierza popełnić samobójstwo.

Po tej informacji od razu policjanci rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Jednocześnie dyżurny podjął próby skontaktowania się z 23-latkiem. Mężczyzna początkowo nie odbierał telefonu, jednak po chwili udało się nawiązać połączenie. Funkcjonariusz prowadził rozmowę ze spokojem i wyczuciem. Najpierw stopniowo uzyskał informację na temat dokładnego miejsca w którym znajduje się zdesperowany mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Gdy to się udało zaczął nakłaniać 23-latka, by oddalił się od Bystrzycy i podszedł w okolicę pobliskiego hotelu. Tam czekali już na niego funkcjonariusze, którzy zapewnili mu odpowiednią opiekę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Wymagał pomocy lekarzy.

komisarz Kamil Gołębiowski