Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Tylko przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci podczas działań ujawnili blisko 360 wykroczenia oraz zatrzymani 3 kierowców pod wpływem alkoholu. Po raz kolejny na przekroczeniu dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h wpadł 24-latek, który stracił prawo jazdy niespełna 3 miesiące temu.

Wzmożone kontrole prowadzone były już od piątku. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas prowadzonych działań znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 360 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu. 24-letni kierowca samochodu marki Kia pomimo, że stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość wsiadł za kierownicę i po raz kolejny nie zastosował się do przepisów. W terenie zabudowanym pomiar prędkości wykazał 111 km/h.

Komisarz Kamil Gołębiowski