Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Wczoraj do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy trafił 26-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas awantury ugodził nożem do tapety swojego znajomego. Sprawca z pokrzywdzonym zamieszkiwali wspólnie na stancji. 26-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z domów przy ulicy Turystycznej. Jak wynika z zebranych w sprawie materiałów sprawca wraz z pokrzywdzonym mieszkali wspólnie na stancji. W sobotę wieczorem podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło między nimi do awantury. Nieporozumienia najprawdopodobniej rozpoczęły się od sporu na temat sprzątania i utrzymania stancji. W pewnym momencie 26-letni sprawca chwycił za nóż do tapet i ugodził nim swojego znajomego. Łącznie pokrzywdzony otrzymał siedem ciosów w klatkę piersiową. Po tym zdarzeniu sprawca oddalił się z mieszkania. 25-latek trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z VI komisariatu. Policjanci pod nadzorem prokuratora dokładnie zbadali miejsce zdarzenia. Rozpoczęły się również poszukiwania sprawcy. 26-latek gdy tylko dowiedział się o prowadzonych w tej sprawie czynnościach policji sam zgłosił się do komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Po zebraniu dowodów trafił do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek policjantów i prokuratorów wczoraj trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

komisarz Kamil Gołębiowski