Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

95-letnia mieszkanka Lublina straciła 7 000 zł. Zadzwoniła do niej kobieta z informacją, że jej wnuczka spowodowała wypadek, a odpowiedzialności może uniknąć wpłacając określoną kwotę pieniędzy. Seniorka uwierzyła w tę historię i przekonana, że pomaga wnuczce przekazała kurierowi pieniądze. Apelujemy o rozwagę w kontaktach z osobami, których nie znamy.

Wczoraj do mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za jej wnuczkę, która miała spowodować wypadek. Uniknięcie odpowiedzialności, byłoby możliwe po dokonaniu wpłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych. W pewnym momencie do rozmowy włączył się mężczyzna, który powiedział, że jest policjantem. 95-latka oświadczyła, że dysponuje jedynie gotówką w kwocie 7 000 złotych. Po pewnym czasie do mieszkania kobiety przyszedł młody mężczyzna, który odebrał pieniądze.

Ponawiamy apel o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Nigdy nie należy pochopnie decydować się na finansowe wsparcie osoby, która w rozmowie telefonicznej prosi o pożyczkę. Zawsze należy wcześniej zweryfikować, czy oby na pewno rozmawiamy z osobą, za którą podaje się telefoniczny rozmówca. Gdy rozmowa telefoniczna wyda się Nam podejrzana natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

KG