Policjanci z VI komisariatu poszukują sprawców oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. Dwie kobiety o wschodnim akcencie wykorzystał nieuwagę ekspedientki w jednym z lubelskich kantorów. Rozmieniając pieniądze w obcej walucie, podstępem ukryły blisko 4000 złotych. Pracownica kantoru zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność.

     Do zdarzenia doszło wczoraj. Do jednego z kantorów przyszły dwie kobiety o wschodnim akcencie, chcące wymienić 2500 dolarów. Po przekazaniu wymienionej kwoty przez ekspedientkę stwierdziły, że nie chodziło im o wymianę na polską walutę, a jedynie o rozmienienie na drobne nominały. Zwróciły więc kasjerce otrzymane pieniądze, podstępnie chowając 3900 złotych. Pracownica kantoru zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność. Policjanci z VI komisariatu poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność w tego typu sytuacjach.

KG


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.